התביעה כנגד סרוצקין וויסבורד שזרקו אברכים אך ורק בגלל ששמעו לרבותיהם ממשיכה.

כזכור, לפני מספר חודשים הגישה סייעת בני תורה לוועדת הבחירות המרכזית עתירה כנגד הכוללים, בה נטען כי אברכים שהצביעו בני תורה-עץ, כדעת רבותיהם נזרקו בשל כך. בשעת הגשת התביעה עקב הטרור הגדול המופעל על אותם האנשים שמשתייכים לתנועה זו פחדו האברכים שנזרקו מהכוללים לפרט את שמותם בתביעה ,ולכן יו"ר וועדת הבחירות, השופט סלים ג'ובראן, דחה את התביעה וקבע כי בכדי לתבוע את רשתות הכוללים – על התובעים להציג רשימה של אברכים הטוענים כי נזרקו בשל הצבעתם, ומשלא הוגשה רשימה אי אפשר להמשיך את התביעה.

מיד לאחר החלטת השופט ג'ובראן, התחילו לגבש רשימת אברכים, ואף פורסמה מודעה הקוראת לאברכים לשלוח את שמותיהם בכדי להצטרף אליה.  עתה, כשלושה חודשים לאחר הפסיקה – גובשה הרשימה והוגשה לבית המשפט. 
והדיונים בעניין יחלו בעוד מספר ימים.
 בשיחה שנערכה עם הרב משה מלאכי, נציג סיעת בני תורה בעיריית ב"ב, אמר כי ההחלטה ללכת ולתבוע ראשי כוללים בבית משפט היא קשה אך בסוף על פי החלטת רבותינו הוחלט להגיש את התביעה וכי זכותנו לעמוד על שלנו, ולא יתכן מצב שבו אברכים נזרקים מהכולל אך ורק בגלל ששמעו לדעת רבותם. והרשימות הוגשו בכפוף ללוח הזמנים שקבע השופט ג'ובראן, ולאחר הארכה נוספת עקב העובדה שחיכינו לתחילת זמן קיץ בכדי לראות כיצד ינהגו בכוללים, שכידוע גם בזמן זה נזרקו הרבה אברכים מהכוללים עקב דעתם ואף נסגרו מספר כוללים שאנשיהם מזוהים עם המפלגה. 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s