רוזובסקי-כהן בתגובה למתקפת 'יתד': הפחד מ"הפלס" הוא שהכתיב את המתקפה נגדי

הבוקר נכתב מאמר חריף כנגד ישיבתו החדשה של רוזבסקי-כהן המשלבת לימודי קודש וחול, לכולם היה ברור למה החליטו ביתד לפרסם מאמר כזה חריף, בגלל הפחד מהפלס.

הדברים הברורים לכולם נאמרו במפורש מפי רוזבסקי בראיון לאתר nrg מבית מעריב-

להלן הראיון המלא-

המלחמה הבאה של החרדים – נגד ישיבה אקדמית בירושלים
אחרי ”צוק איתן“, במגזר החרדי חוזרים להילחם במוסדות חינוך המשלבים לימודים תורניים עם לימודים אקדמיים. ”יתד נאמן“: ”מודל השילוב הוא הנפת גרזן על עולם התורה“

היום (ג‘) פרסם הביטאון הליטאי "יתד נאמן" כתבה נרחבת נגד הקמפוס, תחת הכותרת "מאבק על נפש האומה". בין היתר, נטען כי המודל החדש מהווה "הנפת גרזן על עולם התורה". לדברי הכותבים, "פורסם על יזמה מסוכנת בהקמת "ישיבה" גדולה הכוללת לימודי חול, אקדמיה והשכלה מקצועית והוצאת תעודות בגרות, יזמה פסולה שהוקעה על ידי רבותינו גדולי ישראל".

חרדים בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבה
חרדים בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: מרים צחי
המתקפה בביטאון הליטאי באה בעקבות כתבה שפורסמה אמש באתר האינטרנט "בחדרי חרדים" והציגה את המוסד החדש. אתרי האינטרנט חרדיים נחשבים הסמן הליברלי במפת התקשורת החרדי ומרשים לעצמם לסקר גם תופעות שוליים. עיקר הזעם נבע מהעובדה שהנהלת המקום מגדירה את המחלקה ללימודים תורניים בשם "ישיבת דרכי חיים" הפועלת בשילוב עם הקמפוס האקדמי. מכללות חרדיות אינם תופעה חדשה, ולמרות שלא ניתן להן גיבוי פומבי הן כבר מתקבלות כמוסדות לגיטימיים, אך כאן לראשונה נעשה ניסיון לשלב תורה ואקדמיה – והחשש כי המיתוג החדש יהפוך אותן למודל חינוכי שווה בערכו לישיבה הצית מחדש את הסערה. לדברי 'יתד נאמן', "ראשי ישיבות הגיבו במחאה חריפה שמעזים לכנות מכללה במושג הנעלה והמקודש ביותר לעם היהודי – "ישיבה".

מנגד, הרב ישראל רוזובסקי, מייסד הקמפוס והישיבה, טוען כי כיוון שכולם מסכימים כי נוער רב פונה ללימודים אקדמיים, כוונתו היא לדאוג שלמרות שהם עזבו את הישיבה ימשיכו ויעסקו בלימודים תורניים. "אחרי תקופה בה הקמפוס פעל, ראינו שהתלמידים לא פותחים ספר תורני", הוא אומר ל-nrg, "ובדיוק בשביל כך החלטנו לפתוח בתוך הקמפוס ישיבה שתפעל בשעות הבוקר".

בתגובה לטענות שהמנהיגים החרדיים בישראל התנגדו למודל של ישיבה ואוניברסיטה משולבים, שרווח ביהדות ארצות הברית, אומר רוזובסקי "זה היה נכון לשעתו. יש לנו את הרבנים שאנחנו מתייעצים איתם ויש לי את ה'חזון איש' (הרב אברהם ישעיהו קרליץ, מהמנהיגים החרדים הבולטים בתקופת קום המדינה. מ.ג) שבמכתביו דיבר על מודל דומה לזה שאנחנו מציעים כיום". רוזובסקי לא מציג את הרבנים שתומכים בו, אך טוען כי גם 'יתד נאמן' לא ציין שמות של רבנים שמתנגדים ליזמה והסתפק בציטוט "ראשי ישיבות" עלומים.

"יתד נאמן", המזוהה עם המנהיג הליטאי המרכזי הרב אהרן לייב שטיינמן, מתמודד בשנתיים האחרונות עם טענות מצד פלג ליטאי בראשות הרב שמואל אויערבך, המאשים אותו בפשרנות ופתיחות יתר. לדברי רוזובסקי, המתקפה נגדו היא חלק מהניסיון של 'יתד' להדוף את הטענות הללו ולהוכיח שהוא לא נופל בקיצוניותו מעיתון 'הפלס', המזוהה עם קבוצת הרב אוירעבך. "כתבים ירודים החליטו על המתקפה נגדי, ללא התייעצות עם המנהיגים הרוחניים. האינטרסים שלהם נמוכים. הם ידעו ש'הפלס' מתכנן לכתוב נגד המוסד שלי בסוף השבוע, והחליטו להקדים אותם ולהסתמן כמובילי המאבק ולא כנגררים"

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “רוזובסקי-כהן בתגובה למתקפת 'יתד': הפחד מ"הפלס" הוא שהכתיב את המתקפה נגדי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s