דהרה לכיוון המזרוחניקים… רשעי הדגל וגנבי היתד ממשיכים להו ביל את הציבור התמים שלהם אלי תהום (3)

ההידרדרות נמשכת, הפלג הבני ברקי ההזוי ממשיך לכיוון "גרוע מהמזרוחניקים"…

לראשונה: צה"ל יאפשר לחיילים לשתות כוסות בשיעור חזון איש

לאור מספר העולה של החיילים החרדים המקפידים על שתיית ארבע כוסות בשיעור חזון איש, רכש צה"ל כמויות גדולות של יין וכוסות בגדלים שונים, בכדי לאפשר לחיילים לקדש על הגודל המתאים השנה • ומה עשו בצה"ל כדי להקפיד על 'שרויה'?
חיים טוויל
י"ג ניסן התשע"ה / 02.04.2015 20:12

0

לאור מספרם הרב של החיילים החרדים בגדוד הנח"ל החרדי המקפידים על שתיית ארבע הכוסות בליל הסדר בשיעור חזון איש, הוחלט בצה"ל על רכישה של יין לליל הסדר בהיקף גדול יותר מבכל שנה, ורכישה של כוסות מיוחדות בגודל המתאים.

לצד זאת, הוחלט השנה בצה"ל על סדרה של מהלכים בכדי לאפשר לחיילי הנח"ל החרדי, הנותרים בבסיס, חומרות מיוחדות במהלך חג הפסח.

בכלל זה, הוחלט השנה לראשונה על שימוש בשמן דקלים בלבד, בזמן שבהזדמנויות שונות בעבר נעשה שימוש בשמן סויה לאור ההיתר לעשות שימוש ביוצא מן הקטניות.

כמו כן, הוחלט על הקפדה יתרה על הימנעות מ'שרויה' בפסח. לצורך זה, הוקצה תקציב מיוחד לרכישה של טון וחצי של תפוחי אדמה וכמות גדולה של ביצים, היקפים גדולים יותר משנים קודמות, בכדי להקל על המקפידים להימנע מ'שרויה'.

לצד זאת, הוחלט בצה"ל לראשונה להיענות לבקשות מחיילים המקפידים על מצה שמורה בהכשרים מיוחדים. כך, לדוגמה, נרכשו כמויות גדולות של מצות בהכשר החב"די של הגר"י הנדל, לטובתם של חיילים רבים הנמנים על חסידות חב"ד ומקפידים דווקא על הכשר זה.

גם בתחום ההכשרה של המטבחים הוחלט בצה"ל להחמיר ככל האפשר. במסגרת זאת, כל הכלים שניתן להכשירם באמצעות ליבון – הוכשרו בדרך זו, גם אם ניתן להקל ולהגעילם. במקרים מסויימים הוחלט אף על רכישה של כלים חדשים בכדי שלא להיכנס לספקות הלכתיים בנושא ההכשרה.

הערב יערכו אנשי הרבנות הצבאית בדיקות חמץ בכל חדרי החיילים, חדרי האוכל, בתי הכנסת, הרכבים הקרביים ועוד.

בעמותת הנח"ל החרדי מציינים: "השנה ניתן לומר 'כל דכפין – יתיי ויוכל' גם בבסיסי הנח"ל החרדי. הצבא עשה מאמצים רבים ויצא מגדרו כדי שגם המחמירים ביותר יוכלו לאכול בבסיסים ללא חשש. ניתן לקבוע בבירור כי הגדוד ערוך בכדי להגן על עם ישראל גם בחג הפסח תוך שמירה על קוצו של יו"ד בהלכות הפסח".

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s