מהדורת יום שלישי במערכה

מהדורת יום שלישי במערכה: תקופת ההסתגלות. הצבא שלח זרועות להיכלי הישיבות הקדושות. תופעה גוברת והולכת. חיילים בחזות חרדית בפעילות מבצעית חשובה. להגיע לתוככי היכלי הישיבות והכוללים במצג שווא של עיון תפילה ולימוד תורה. והבוקר זה אירע בישיבת תושיה תפרח

הפרטים המלאים על תקיפת ארבעת האברכים אמש שבאו לשוחח עם הגאון רבי דב לנדו על נושא גזירת הגיוס והותקפו באלימות על ידי בחורים מסלבודקא

יתד בניסיון נואל לטשטש את השקפת התורה ודרך ההנהגה של מרן הב שך זיע"א. מתוך כרך שלם חדש של מכתבי השקפה נוקבים ממרן הרב שך שנוגדים את דרכו של היתד היום, סוקרו ההרחבה מכתב שנתב על מקרה מסויים תוך סילוף העניין למצב דורנו

מכתב שמופיע בכרך החדש של מכתבים ומאמרים – מתייחס ל"ועשית כל אשר יורוך" בנוסח הנורווגי – "קיום מצוות ומעשים טובים מחמת עול ציווי אנושי, יהיה הוא אף צדיק וקדוש- הרי זה פריקת עול מלכות שמים וגובל ב"לא תעשה לך אלהים אחרים"

הפשרנות הבלתי נתפסת על קדושת השבת בעניין הבריכה בצפת. הרב שמואל תושב וותיק של המקום. "הנציגים החרדים יכלו ועדיין יכולים למנוע את פתיחת הבריכה החדשה. נקווה שיתעשתו ויסירו את החרפה מהעיר צפת"

אחיסמך שב לכותרות. אחרי שראש עיריית לוד הבטיח לפני כחודשיים בוועידת דגל על התחלת הבניה, אך בפעול לא אירע דבר, הגיע תורו של כחלון להבטיח. בפועל: כולם מצפים שיזוז משהו אך כלום לא מתקדם

בעוד יעקב אשר מצטרף בראיונות היום בתקשורת שמובאות בקו להכחשות שלא היה שום הסכם, – במערכה גם אם הסבר למה הוא עושה כן – אורי מקלב פולט ומדבר על ההסכם. ההקלטה.

הרב ברוך גולד בראיון: פרוטה חמורה שע"י בד"ץ מסורת שבראשות הגב"ד הגאון הגדול רבי צבי פרידמן יוצא לדרך

להאזנה חייגו: 0799413927

=================

נעץ חזיר טלפיו בחומה. הצבא מנסה להיכנס לתוככי הישיבות הקדושות. לראשונה מאז קום הישיבה הקדושה והמפוארת במושב תפרח, ישיבת תושיה המעטירה, שנוסדה בקודש לפני 47 שנה, הגיע הבוקר – "ממש במקרה ומבקרה ממש" חייל בחזות חרדית, חבוש בטלית ותפילין, שנכנס לאמצעו של היכל הישיבה, אפילו לא בצידי הדרכים כמתבייש, אלא לאמצעו של היכל הישיבה ללא שום בושה ויראה, והחל מתפלל שחרית עם הציבור בדביקות רבתית כשהוא מהמשכימים קום והמאחרים לצאת, כשכמובן ההצגה כוללת את כל מה שרק אפשר, ולכך הוא סיים את התפילה מאחרוני המתפללים.

אחרי שכולם כבר יודעים מה מטרת הצבא הישראלי, אחרי שכולם שמעו על דוח הועדה הבין משרדית שעושה הכל כדי לעמוד ביעדים ולקרר את האמבטי, ממשיך הצבא במאמציו לשלוח זרועות של טמיון לתוככי היכלי הישיבות במטרה לקיים את תקופת ההסתגלות.

וכך, הבוקר הזה, נחת לו אותו חייל בחזות חרדית, כאילו סתם כך, כאילו אין לו מקום להתפלל אם הוא בכלל תמיד מתפלל, שהוא צריך לבוא עד היכל הישיבה בתפרח ולהיכנס לאמצעו של הישיבה.

אך זה בעצם לא המקרה הראשון. לפני כשנה הגיע בשעות אחר הצהריים עם תחילת סדר שני חייל בחזות חרדית להיכל הישיבה המעטירה תושיה בתפרח, לקח שו"ת רע"א התיישב והחל כאילו ללמוד בשקידה שמזכירה את מרן הגרי"ש ללא שהוא מוציא את עיניו מהספר במשך דקות ארוכות. ומעניין שאחרי כזה שקידה הוא עוד בצבא. למעשה אז בס"ד סילקו את החייל מהיכל הישיבה. אבל הבוקר אין פוצה פה ומצפצף. רק לאחר התפילה ניגש בן תורה לחייל וביקשו ששוב לא יבוא. נו נו

כפי שהמתייצבים על דרך לא טוב והולכים ללשכת הגיוס יודעים שכל הקירות מלאים בתמונות של חיילים בחזות חרדית שכביכול מתנהלים כחרדים, זה שקוע בספר כאילו לומד, זה כאילו שקוע בתפילה, וכן על זה הדרך, הכל על מנת לסגל את הציבור החרדי שיש כזה מושג צבא חרדי וכשר כביכול, כך גם משקיע הצבא כל העל על מנת לשלוח חיילים בחזות חרדית לתוככי השכונות החרדית, וכחלק מזה החלו להגיע חיילים בחזות חרדית אף לתוככי היכלי התורה והישיבות. לא שהם חושבים שבתפרח היום מישהו ילך לצבא. אבל לקרר, לקרר אותנו זה מה שהם רוצים.

ולצערנו עם מצליחים. מה היו התגובות בקרב הבחורים הנורווגים או התמימים שאינם מבינים מה מטרת הצבא בכך? אדישות הגובלת באטימות מוחלטת.

יש כאלו שיודעים להסית.pdf
אחת שאלתי קרליץ, חיים שאול בן מאיר עמוד 98.pdf

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s