פרשיית ההסתה של שעיה איצקוביץ

שעיה איצקוביץ הנבל שיקר והכחיש והוא ניצול מחקירת משטרה. והאם כשהדברים היו מופנים כלפי ציבור ערבי גם היה השר ארדן מעביר זאת כך?

כזכור לא עמד על עצמו שעיה איצוקביץ הנבל המנהל משרד פרסום כושל בעצמו, ובקבוצת ווטסאפ שהוא חבר בה הוא השתלח והסית בצורה נאצית וכך כתב את המשפט המסית הבא: "שיפלוט עליהם כדור איזה שוטר, איפה החייל אלאור אזריה כשצריך אותו. שיעצרו את החומייני שלהם ויהיה שקט".

הדברים שיצאו מכלל פרופורציה ולא זכור משפטים אלו מימות הנאצים בגרמניה, הוציאו כל אחד משלוות רוחו. אלא שכצפוי משפט שאם היה נאמר כלפי כל מגזר או ציבור אחר בישראל היה גורם לתסיסה אדירה בארץ וכל כלי התקשורת היו עוסקים בכך יום ולילה, אבל דמם של בני התורה והחרדים לדבר ד' פחות אדום, אז אפשר להסית ביד חופשית

יוזמה שנטל על עצמו בן תורה, והוא פנה אל חבר כנסת מהמחנה הציוני איציק שמולי שיטפל בעניין הזה תוך שהוא מעביר לו את הציטוט המבחיל שכתב אותו איצוקביץ.

איציק שמולי פנה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בדרישה לבדוק אם לפתוח בחקירה בעקבות אותה הסתה.

בתגובתו של ארדן שנכתב לפני מספר ימים נכתב כך: הנדון, חשש להתסה במגזר החרדי

קיבלתי בתודה את פנייתך שבנדון, ולאחר שהעברתי אותה לגורמים המקצועיים וקיבלתי את עמדתם להלן התייחסותי:

"בבדיקה שנערכה על ידי חוליית הסייבר של משטרת ישראל, נמצא פירסום ברשת האינטרנט, ובו מר ישעיהו איצקוביץ, הנזכר בפנייתך, מתנצל על הפרסום שנעשה בשמו וטוען כי הפרסום בוצע ע"י אנשים שמסוכסכים עמו, ואשר ביקשו לפגוע בו".

"על אף שאכן מדובר בהתבטאות מקוממת, סברה המשטרה כי בנסיבות שהובהרו לעיל ובראי החוק והפסיקה אין מקום לפתוח בחקירה פלילית".

מדובר בתשובה מוזרה ומגומגמת שכן לא ברור ההקשר בין תחילתה לסופה. אם היה טוען ארדן שזה רק מקומם אך לא הסתה, מובן תשובתו למרות שזה חוצפה, אם היה אומר שאיצקוביץ משקר ומכחיש את הדברים, גם מובן, אבל מה זה השעטנז הזה, מצד אחד זה מתחיל בכך שאיצקוביץ טוען שהפרסום בוצע ע"י אנשים שמסוכסכים עמו, ואשר ביקשו לפגוע בו, דהיינו כאילו הוא מתכחש לדברים, ומצד שני הסיום הוא שזו אמירה מקוממת ואין מקום לפתוח בחקירה.

איך שלא יהיה קל לשער שאמירה זו כלפי כל מגזר אחר לא הייתה נסגרת בתשובה מתחמקת ובמחי יד.

אך מתברר שזו לא הפניה הראשונה למשטרה בעניין דברי ההסתה של איצוקביץ.

כזכור בהפגנה לפני מספר שבועות שלך שוטר בחמת זעם אקדח טעון וכיוון זאת לראשם של המפגינים. בעקבות הדרדרות חמורה זו, פנו ארבעה מפגינים על ידי עורך הדין נדב גדליהו למח"ש בדרישה לחקור את השוטר.

במכתבו של עורך הדין על אלימות השוטרים בעת הפגנה לאחר שמאריך על פרטי המקרה ועל עבירות החוק בכך נכתב כך: סעיף 14. "כל הדברים לעיל, הינם ברקע לתחושת הסתה קשה ממנו סובל הציבור החרדי, מבחוץ ומבפנים. דוגמה להסתה שנעשתה על-ידי שעייה איצקוביץ' מנהל פרסום חרדי: "אולי שיפלוט עליהם כדור איזה שוטר.. שיעצרו את החומייני שלהם" ועוד, והכל כפי שמתואר בכתבות המצורפות. במסגרת זאת, ייתכן ובציבור החרדי מורגש הקשר ישיר בין אמרותיו של מר איצקוביץ' שארעה שבוע לפני ההפגנה, לבין שוטר המאיים לראשונה בנשק חם על מפגינים.

אז איצקוביץ ניצל מחקירת משטרה בעולם הזה בעקבות הכחשתו. אך על זה ממש ראוי להמליץ את מה שכתב השערי תשובה שלא כמדת בשר ודם מדת בית דין של מעלה. שבי"ד של מטה אם יודה אדם הוא מחוייב ואם כופר אזי הוא פטור, משא"כ בבי"ד של מעלה אם מודה ושב הוא פטור ואם כופר הוא מחוייב.

יש דין ויש דיין.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s