דווקא ליצמן לא פשרן ומאיים להפיל את הממשלה. על רפורמת הביטוח הסיעודי

אך לא יפה כך לזלזל בחברי הכנסת החרדים. מי אמר שהם לא יודעים לעשות והם לא מאיימים בהפלת הממשלה.

דווקא כן. ח"כ יענקל ליצמן שב ומאיים השבוע על כך שהוא יפיל את הממשלה.

על מה? נו באמת, מה זה חשוב. נכון שלא על חילולי השבת בעבודות בכבישים וברכבות ולא על חילולי השבת בהרצליה או בטבריה וצפת, וגם לא על הרפורמים או תקציבים לחרדים. זה הרי לחרדים. עכשיו ליצמן עובד להיות המאמי הלאומי.

שלשום איים ליצמן שבמידה ורפורמת הביטוח הסיעודי לא תבוצע, הוא לא יהסס להביא למשבר קואליציוני.

בכנס מיוחד של השדולה למען ביטוח סיעוד בכנסת שנערך אתמול או שלשום, אומר שר הבריאות יעקב ליצמן, "לא אהסס להביא למשבר קואליציוני אם הרפורמה בביטוח הסיעוד הציבורי לא תבוצע. מדובר ברפורמה שתביא לצדק חברתי לאזרחי ישראל, ותוביל לביטוח סיעוד ציבורי משופר לכלל האוכלוסייה".

"לצערי מדינת ישראל מזניחה כיום את הקשישים והזקנים הנדרשים למענה סיעודי", האשים ליצמן. שר הבריאות הוסיף, "יש לשים קץ למצב הקשה והסבוך בו נמצא מערך שירותי הסיעוד בישראל, שמקשה על אלו שנזקקים לשירותי סיעוד ובני משפחותיהם. המצב בו המדינה לוקחת כסף מבני משפחה כדי לממן סיעוד של יקירם, הוא שוד. זה עוול שיש לתקנו".

ליצמן הוסיף כי "הרפורמה נועדה להרחיב את הזכאות לטיפול סיעודי רפואי לקשישים בכל שכבות האוכלוסייה, לצמצם את הביורוקרטיה הקיימת בטיפול בקשיש, ולשפר את איכות הטיפול הרפואי-סיעודי, תוך יצירת רצף טיפולי במסגרת אחת".

ואין זה הפעם הראשונה שליצמן מאיים במשבר קואליציוני במידה ורפורמת הביטוח הסיעודי שהוא מוביל לא תאושר. לפני כשבועיים בכנס לשכת סוכני הביטוח אמר השר: "בעזרת השם בהסכם קואליציוני אדאג לכך שהוא יכלול ביטוח סיעוד ממלכתי, אני אעמוד על כך, גם אם המשמעות של זה היא להגיע למשבר ממשלתי. אני לא הולך לוותר על זה, ואז יאלצו לחפש מתווך אחר עבור נתניהו. תפקידנו לשפר את חייהם של האזרחים הוותיקים. אנו משלמים ביטוח לאומי כל חיינו ואין שום סיבה שהילדים יאלצו גם לממן את הסיעוד של הוריהם".

במערכה מזכיר שאין זה גם הפעם השניה שהוא מאיים במשבר. לפני קרוב לחמשה התפרסם באותה עת ב'דה מרקר' הכתבה הבאה כשהכותרת צועקת:

"ליצמן יפיל את הממשלה אם תטורפד יוזמתו להכנסת תרופות מצילות חיים לשב"ן "

בכתבה אז נכתב כי שר הבריאות, יעקב ליצמן , נחוש לקדם הצעת חוק ממשלתית להכנסת תרופות מצילות ומאריכות חיים לביטוחים המשלימים (המכונים גם שב"ן, אוט שירותים בריאות נוספים) של קופות החולים. נחוש עד כדי כך, שלדברי אנשים בסביבתו הוא יהיה מוכן להפיל את הממשלה אם המהלך יטורפד. כשלדיון שנערך אז בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, הגיע ליצמן חדור רוח קרב, תקף את משרד האוצר המתנגד ליוזמה, אמר כי האוצר "לא ינהל את משרד הבריאות", והודיע כי הוא מתכוון להעביר את היוזמה בחקיקה כבר בתקופה הקרובה.

חודשיים אחרי כן פורסם כי חבר כנסת יצחק ועקנין מש"ס מאיים: "בגלל הביצים – לא תהיה ממשלה".

זה היה כששבתו המועצות האזוריות באזור גבול לבנון ובהן מבואות חרמון, מרום הגליל ומעלה יוסף – והתקיימו הפגנות מחאה מול גדר המערכת באזור המושב אביבים. ההשבתה וההפגנות מתקיימות על רקע הרפורמה בענף החקלאות שבמסגרתה ייפתח השוק לייבוא עשרות מיליוני ביצים בשנה.

ענף הטלת הביצים בישובי הגבול הינו אחד מהענפים המרכזיים עליהם מתבססת פרנסתם של רבים מחברי היישובים.

ח"כ יצחק ועקנין שמתגורר בעצמו באחד מהיישובים הצפוניים אמר היום בראיון לתקשורת כי "לא פשוט להיות חלק מהקואליציה שמקדמת את ביטול התכנון בענף הביצים. וכאן הגיע האיום: אם זה יעבור לא תהיה ממשלה" איים.

אז לא יפה לזלזל בחברי הכנסת החרוצים שלנו. דגל תפיל את הממשלה בגלל מיכי אלפר, ליצמן בגלל תרופות מצילות חיים או רפורמה סיעודית, יצחק ועקנין בגלל הביצים, ויגאל גואטה בגלל רמי סדן.

ושבת והדת מחוללים בראש חוצות.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s