יעקב אשר נלחם בשעוני המים

יום בשורה לציבור החרדי. לא אלמן ישראל. הנציגים החרדים נאבקים בכל הכח למען השבת. כן שמעתם נכון. האמנם?

לא מדובר כמובן על פתיחת הבריכות בשבת בטבריה וצפת, גם לא מדובר על תחילת הפעלת תחבורה ציבורית בשבת רח"ל בהרצליה כאשר ערים נוספות עומדות לעשות כך גם כן, ואפילו לא מדובר על חילולי השבת בכביש עקוף הקריות שמבוצע על ידי עירית חיפה. כל זה עובר בשתיקה למרות הקשר הממשלתי ההדוק לחילולי השבת הללו. הנציגים החרדים בעיריות הללו תומכים ולכל היותר שותקים, וחברי הכנסת שותקים ולכל היותר מסתפקים בכתבה קטנה ביתד נאמן עם אמירה חדה כל פעם מחדש שלא נוכל להבליג ולא נוכל להחריש שכמובן זה לצורך הכתבה בלבד.

הפעם מדובר על משהו הרבה הרבה יותר חשוב מאותם חילול שבת בפהרסיא של בריכות פתוחות בשבת רח"ל או תחבורה ציבורית בשבת. מדובר על התקנת שעוני מים דיגטליים בשבת שיש בזה איסור לפי הפוסקים.

על זה יעקב אשר יוצא למלחמה. אנו כמובן חלילה לא חושדים אותו שמטרתו לפרנס את חבריו מהארגונים הנותנים כשרויות למוני מדי מים, זאת למרות שיעקב אשר כמעט אומר זאת מפורש בדבריו לפי הציטוט ביתד, כשהוא מתריע על חילולי שבת במוני המים הדיגיטליים מבליע יתד שהוא ציין שיש מונים עם כשרות. כביכול משמע שבלי זה הוא היה שותק ומבליג.

אבל גם לו יצויר שכוונתו לש"ש, איך אפשר לפרסם קבל עם ועולם שאתה דואג לשבת בו בעת ובזמן שעל חילולי שבת דאורייתא ממש ובפהרסיא לכל דבר, אתה שותק???

זו החכמה? להתריע איפה שקל ואיפה שנח ולא איפה שצריך להאבק?

ובכלל אין אנו מאמינים שעל זה היה יעקב אשר יוצא למאבק, לדעתנו ולדעת רבים הוא תפס טרמפ על כך שיש התנגדות רוחבית לענין בגלל עניני קרינה וסביבה ובלאו הכי זה לא היה מאושר, אז למה לא לפרסם כביכול יעקב אשר דואג למען השבת? מה יזיק עוד כותרת מפרגנת?

לא אפכת לנו שיפרגנו לו. ממש לא. אכפת לנו שזה בא לכסות את אותו עוול ופשע חסר תקדים שלא היה כדוגמתו, בזמן שחברי הכנסת ממלאים פיהם מים ולא עושים כלום אבל כלום בשביל למנוע חילולי שבת, מקסימום איזה מכתב עלוב לשר התחבורה שהוא יודע שהכל חוכא ואיטלולא, ואילו כלפי חוץ הם משחקים במשחק האכפתיות לדת. אך שקר אין רגליים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s