רחמנא ליצלן: השבת ממשיכה להתחלל החוצות, הנציגים החרדיים בכנס ת המינים ממשיכים בשינה, ומקלב ממשיך להדפיס מכתבים

השבת ממשיכה להתחלל בחוצות על ידי הממשלה הנוכחית כפי שלא היה מעולם, וכצפוי חברי הכנסת החרדים ממשיכים לשתוק. הם חושבים שהם יוצאים ידי חובה בשליחת מכתבים ותו לא. בשביל זה הם בכנסת. בשביל לשלוח מכתבים.

גם בשבת רח"ל תחולל השבת בפהרסיא ובריש גלי בהרצליה בתחבורה ציבורית, ובחיפה בכביש עוקף הקריות שם יימשכו העבודות בכל הכח על ידי משרד התחבורה.

כפי שהורחב כאן אמש בקו במערכה, על חילולי השבת המתרבים רח"ל כשנציגים ממפלגת יהדות התורה והשבת עומדים מנגד ללא מעש.

מתברר כי הממשלה ממשיכה לעשות שבתה חול, וזאת מלבד חילולי השבת שיימשכו בהרצליה, גם העובודת כלפיהם מחה מקלב בשבוע שעבר והזהיר את שר התחבורה שהוא לא יוכל יותר להחריש, ימשכו שוב. ומה עושה מקלב ששלח מכתב איומים שבוע שעבר ונענה בבוז גדול? שולח שוב מכתב. ענק.

כפי שמפורסם, גם השבת חילול שבת כואב יתבצע בכביש 22 סמוך לקרית אתא, כאשר חברת נתיבי ישראל תבצע עבודות תשתית ותחזוקה בכביש 22 עוקף קריות, סמוך לקרית אתא, בשבת קודש פרשת חוקת. מהודעת משטרת התנועה עולה, כי הכביש ייחסם מיום שישי ועד ליום ראשון לפנות בוקר, לצורך עבודות התשתית. בהודעת המשטרה נאמר כי ניידות תנועה של מחוז חוף וזרוע מבצעית של אגף התנועה ייבצעו הכוונות תנועה.

הידיעה התקבלה בקרב רבנים ואישי ציבור בצפון, בהתמרמרות רבה, והם קראו לחברי הכנסת החרדים, להתערב ולמנוע את חילולי השבת המיותרים. "יש מספיק מתי לעשות עבודות. זה לא חייב להתבצע בשבת קודש" אמרו.

בעקבות פרסום הדברים גילה אורי מקלב תושיה וחריצות רבה והצליח להדפיס דף כתוב ממדפסת משרדו ולשלוח לשר התחבורה בפעם המי יודע כמה. מכתבו של מקלב מצורף כאן

מדובר אפילו על נוסח חלש יותר ממכתבים קודמים. "קיימת תסיסה ציבורית". זה הבעיה. הממשלה מחללת שבת בפהרסיא, ומקלב דואג לתסיסה ציבורית. הוא מוסיף אפילו ש"אי אפשר לעבור על כך לסדר היום". נו. ממש מרגש מישהו. ומה תעשה אורי מקלב?? למה שר התחבורה מחלל השבת יעשה בשבילך משהו אם אתה עושה את זה מהשפה ולחוץ כשחבריך האחרים נעלמו???

אגב חברת נתיבי ישראל שלא ברור מי היחצ"ן הדתי שלה שהציע לה את הרעיון לומר זאת הגיבו כך:

חברת 'נתיבי ישראל' מתגוננת מהאשמות ואומרת בתגובה כי "כל העובדים יהיו בני מיעוטים ויש היתרים להעסקתם בשבת", עוד אומרים כי "מדובר בעבודות בטיחותיות פר אקסלנס ולא סתם שדרוג כביש".

תגובה מוזרה וצינית. יש היתרים. ממי בדיוק? ולמה כל המדינה לא עובדת בשבת על ידי בני מיעוטים? ברור שאין כזה היתר ורשות אחרת כל חילול השבת ייפרץ – גם אם כל זה בכלל נכון ומסתבר שלא, וודאי יש לא מעט יהודים בפרוייקט. זה מזכיר את ה"הישג" של נציג דגל בהרצליה שללא בושה העז להתרברב שהצליח לסדר שכל הנהגים בתחבורה הציבורית בשבת יהיו גויים.

בכלל צריך לבדוק עם חודש הרמאדן כבר נגמר כי בימים האחרונים בני המיעוטים לא באו לעובד בשום עבודה בארץ, לא בניה ולא משחטות ולא כלום עקב סיום ימי הראמדן, כך היה לפחות היום אתמול ושלשום, ופתאום מחר יום שישי ושבת כבר יש בני מיעוטים שיעבדו.

לצערנו ולצער בית ישראל ככה זה עובד היום. יש חילולי שבת בהפרסיא על ידי הממשלה שמוחזקת על ידי החרדים. והנציגים החרדים ממפלגת יהדות התורה והשבת כולם שותקים. מקלב מתנדב לשלוח מכתב, ובזה תם הסיפור עד שבת הבאה. פשוט נורא.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s