חשיפה: כיצד התקבל בנו של המשכיל בצלאל כהן שר"י לישיבת תורת רפא ל בירושלים

חשיפה: כיצד התקבל בנו של המשכיל בצלאל כהן שר"י לישיבת תורת רפאל שהיא מהישבות קטנות הטובות ביותר בירושלים. ואח"כ יספרו לכם שלוחמים בו ויתד ימשיך לתקוף במאמרים תוקפניים.

כפי שפורסם כאן ביום חמישי, למרות היותו של בצלאל כהן משכיל ממדרגה ראשונה שמטרתו היא אחת – לשנות את פני הציבור החרדי ולערבו בחילוניות, על אף המלחמה שמנהלים כלפיו בכל הכח, מתברר שבניו שלו עצמו שניים מהם לומדים בישיבות טובות כשאת אחד מהם הוא הצליח להכניס לישיבה תיכונית. ואל תחשבו שיש סתירה ביניהם, אמנם בעיקרון יכול להיות שהתפספס תו בן אחד ויוצא בן ישיבה, אבל מי ששמע את משנתו של בצלאל כהן שהוא מציג כלפי פנים בבמה הרחבה שניתנה לו השבוע, מבין שאף בצלאל כהן עצמו די חפץ בכך, ולא בגלל שהוא מאמין בבני הישיבות אלא אך ורק מפני שזה מכשיר אותו לבוא בקהל. הנה ראו – הוא מכריז – אני לא נגד עולם התורה. יש לי שני בני ישיבות בישיבות מובחרות.

איש לא מצליח להבין ראש ישיבה או הורים שיסכימו שבניהם יהיו עם בן ששומע מהוריו דברי טינוף והשכלה כל העת. ואכן אילו זה היה תלוי בראשי הישיבה, זה לא היה קורה. אבל יש מי שדואג להם.

במערכה חושף את התהליך המדוייק של קבלת בנו של המשכיל בצלאל כהן לישיבות תורת רפאל.

בהגיע עת הבחינות נבחן בנו של בצלאל כהן לכמה ישיבות. לישיבה אחת טובה, הוא התקבל. הבחור היה מסודר לגמרי בישיבה קטנה טובה ולא תיכונית. אך היה מי שרצה יותר. לא ידוע לנו אם זה אביו בצלאל כהן שמטרתו כפי שנאמר להוכיח בזה עצמו שהוא מקובל בציבור ולא פועל נגדו, או שהבחור עצמו רצה. מה שכן ידוע שהיה רצון של משפחת כהן שהבן יתקבל לישיבת תורת רפאל הממוקמת בשורה הראשונה של עולם הישיבות קטנות בירושלים. אלא שכצפוי רבני הישיבה התנגדו.

וכאן קרה הבלתי ייאמן. ראשי הישיבה קיבלו טלפון כמשהעבר השני נשמע הקול אומר כך: שלום, מדברים כאן מהבית של הרב שטיינמן. אתם נקראים לבוא בהקדם אל הרב.

וכמובן שרבני הישיבה ירדו עד מהרה לבני ברק לרחוב חזון איש 5. ושם למרבה ההפתעה ניתנה ההוראה החד משמעית: לקבל את בנו של בצלאל כהן לישיבה, כי אם האב חטא הבן מה חטא.

רבני הישיבה לא הסכימו בקלות. הם שאלו את הרב שטיינמן. אבל הרב. אביו הוא רשע מרושע. איך נוכל לקבל את בנו.

השיב הרב שטיינמן: גם תרח היה רשע ובנו היה אברהם.

רבני הישיבה לא האמינו והם המשיכו: תרח היה כופר מעיקרא, אבל כאן מדובר ברשע ממש ששנה ופירש שקשה מכולם

השיב הרב שטיינמן: מי אמר שתרח לא היה שנה ופירש גם

רבני הישיבה הבינו שאין להם ברירה, וכפי שהם התבטאו לאחר מכן זה פיקוח נפש היום לא לשמוע לפי הנאמר ברחוב חזון איש גם אם יהיו הדברים קשים ולא מובנים ככל שיהיו, ומול פיקוח נפש אף אחד לא עומד, ובנו של בצלאל כהן התקבל לאחת הישיבות קטנות הטובות בירושלים

הדברים סופרו לפני שנים להורים שפנו בזעם רב לרבני הישיבה על קבלת אותו בן למשפחה קלוקלת.

מבלי להיכנס לעצם ההוראה ועל הדמיון לאברהם, על הסיכון להכניס בחור רך שעדיין דעותיו לא ניכרות, בן למקום שמדברים שם רוח של קרירות וטומאה נוראיים, מבלי לתמוה איך על דברים אחרים ועל חילוקי דעות במאבק על שמירת הקדושה מול הטומאה שם יש לנדות בכל מחיר את אותם שומרי הגחלת גברים נשים זקנים וטף, ורק כאן לפתע יש רחמים על הבן למרות מעשי האב כשאין כמעט ספק שזה מחלחל ומשפיע על הבן.

אך על עצם הפעילות למען אותו משכיל. האם אתם מכירים עוד מקרים רבים בהם מתערבים ברחוב חזון איש למען קבלת ילדים ובחורים למוסדות, או שזה קורה רק כשיש אינטרסים משותפים? האם שמעתם על עוד מקרים כגון זה בו הם מטריחים בדרישה חד משמעית להגיע עד בני ברק להיכנס ולשמוע במיוחד את חובתם לקבל את הבן של כהן??

לא היו ואין דברים כאלו סתם. ההוראה צודקת או שלא – וכל אחד יודע בלבו היטב את התשובה, פעילות למען בחור ממשפחה קלוקלת באה מתוך אינטרס ושיתוף פעולה חזק. המסקנא ברורה. יש בקרב עסקני הבית בחזון איש השולטים היום על הדור, הדדיות וגיבוי מלא לבצלאל כהן.

מי המגבה ולמה, האם זה כי בסתר הם רוצים בשיטה זו, או כל אינטרס אחר, אין לנו וודאות לגבי כך, למרות שקיבלנו ביום שישי אישור וחיזוק למה שנאמר כאן בליל שישי, שלשוקי מישקובסקי שהוא אחד מבכירי בכירי הבית בחזון איש 5 יש חובת הכרת הטוב או קשר של ממש לבצלאל כהן אחרי שאשתו של בצלאל כהן שהיא בכירה במחוז החרדי סידרה לאשתו של מישקובסקי עבודה שם.

לגבי קבלת הבן של בצלאל כהן לישיבת אור ישראל, אין לנו כל מידע, אך כל מי שמכיר את נוהל הישיבה באור ישראל יכול להיות בטוח שהבחור לא התקבל מרחמים או כי היה ראוי זולת איזה שהוא סיבה או מסובב חיצוני. מי מה, אין לנו מידע, אבל אחרי כל הנ"ל אין על זה בכלל שאלה.

אגב בליל שישי שכחנו להדגיש, כי מכתבו של הרב רוזן לאותו משכיל שעורר שאלות קשות על ההשפלה להתכתב איתו, דבר שמחזק את היודעי דבר הטוענים לבמערכה כי לא סתם בנו של בצלאל כהן התקבל לאור ישראל וכי להרב רוזן קשרי ידידות עם אותו משכיל, ואותו מכתב לא פורסם על ידי הדלפה של המשכיל, אלא הועבר ישירות מסביבת הרב רוזן או ממנו עצמו לאחד אתרי האינטרנט. הדבר הוא פשוט, כי אם המכתב של רוזן פורסם לראשונה על ידי כתב אינטרנט די זניח שרואה את עצמו חלק מדגל התורה ומרבה להביא את הגיגיהם ולהגן עליהם, אות היא שמישהו משם דאג להעביר לו את זה.

אז עכשיו שיתקפו עד מחר. זה רק מחזק את הצביעות של דגל התורה.
https://drive.google.com/open?id=0By7xFOfmzywOd1psTVZ2ZVF2ZDA

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s