חילולי השבת: הנציגים החרדים עוברים ממכתבים לפגישות

בזכות הביקורת העיקשת של קו במערכה על הנציגים החרדים שלא עושים כלום בענין חילולי השבת ההולכים וגואים רח"ל, וכן על אורי מקלב שמתבזה פעם אחר פעם בשליחת מכתבים ללא שום תועלת, הבינו הנציגים החרדים שהם חייבים להראות שהם עושים יותר.

הצהריים נפגשו ראשי המפלגות החרדיות עם שר התחבורה ישראל כץ לדון כיצד למנוע את פרצת גדרי השבת והסטטוס קוו. הפגישה שהתקיימה בשעה 16.00 אחה"צ בכנסת, השתתפו יו"ר ש"ס דרעי, יעקב ליצמן, ומשה גפני. רעיון הפגישה עם שר התחבורה עלה בישיבת סיעת 'יהדות התורה', כאשר חברי הכנסת אמרו כי לא מספיק המכתב שנשלח לשר כץ בנושא התחבורה בשבת, וצריך לפגוש אותו ולשים את הדברים על השולחן.

בסיום הפגישה יצא ההודעה הבאה לתקשורת:

בדיון הבהיר השר כ"ץ כי מדינת ישראל תמשיך להיות מחויבת לשמירה על הסטטוס קוו בנושא שמירת השבת כולל בתחומי התשתיות והתחבורה וכי אין כוונה להפר את מה שנקבע במשך השנים.

כמו כן הוחלט להמשיך ולהקפיד על עקרונות הסטטוס קוו בנושא השבת בהתאם לכללים והתקנות הקיימות במטרה למנוע חריגות אפשריות.

בתמונות מהפגישה, עולה תמונה עצובה, שבמקום לצעוק על שר התחבורה שאיפשר חילולי שבת עד עתה ביודעין ובמכוון, והתייחס בזלזול לפניותיו של אורי מקלב, ישבו להם אותם השרים והח"כ עם שר התחבורה בפגישה שנראתה כמו פגישת חברים טובים שנפגשו להתרועע על כוס קפה.

לא רק זאת, אלא שחברו של מקלב, משה גפני, שיבח את השר כץ שעד היום התעלם וזלזל, שקרא במהלך הפגישה לכל בכירי המשרד ולראשי האגפים והורה להם לפעול על מנת לשמר את הסטטוס קוו בכל תחומי התחבורה בשבת בישראל, וכך אמר גפני כי ׳אני משבח את השר כץ על עמדתו הנחרצת בנושא, אסור לאפשר כל פגיעה בסטטוס קוו בנושא התחבורה בשבת, מדובר ביום החופשי של כל העובדים בישראל וביום המנוחה הלאומי שנקבע לעם היהודי במעמד הר סיני ואסור לאפשר כל שינוי או פגיעה בקדושת השבת׳.

אנו וגם אתם לא באמת מאמינים שזה אמתי, אלא רק לצורכי כותרות, אך למה לראות תמיד שחורות, תקוות כולם שהפעם באמת עשו משהו הנציגים החרדיים – ושמירת השבת תחזור להיות דגל בארצנו, ולא למדרס ולמרמס על ידי נציגינו. סליחה, לא נציגינו, נציגכם.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s