ממשיכים להחדיר את האינטרנט לתוככי הציבור החרדי 2

האם ישנו שיתוף פעולה בין רבנים וגדולי ישראל לאתרי אינטרנט? והאיך לא מתבייש אחד האתרים להצהיר על עצמו כי הוא ממושמע לחלוטין בקול גדולי ישראל.

היום פרסם אתר האינטרנט ככר השבת כך:

ככל אשר יורוך. גדולי ישראל ביקשו, 'כיכר השבת' נענה: התחקיר החשוב נגנז

תחקירני 'כיכר השבת' עמלו על תחקיר מקיף שהעלה כשל חמור בגוף חרדי חשוב – אך ממצאיו לא יפורסמו • הסיבה: בקשתם האישית של גדולי ישראל לטפל באופן ישיר בכשלים שנחשפו

בחודשים האחרונים עמלה מחלקת התחקירים של "כיכר השבת" על תחקיר עיתונאי נרחב שעשוי היה לזעזע את אמות הספים במגזר החרדי בכלל ובקרב תלמידי הישיבות הקדושות בפרט.

בימים האחרונים, גובשו מסקנות התחקיר, ואלו העלו לצערנו תמונה ברורה וחד-משמעית, לפיה, התרחש למעלה מכל ספק כשל חמור ואף נפשע בהתנהלות גוף חרדי חשוב ובולט הקשור לעולם הישיבות.

מלבד זאת, גדולי ישראל שאמונים על הפיקוח על אותו גוף – מפאת הרגישות הרבה, היו אמורים לקבל עדכונים מלאים על הנעשה בו – אולם בפועל הדבר לא קרה והכשל החמור הוסתר אף מהם.

בימים האחרונים, לקראת פרסומו של התחקיר, הציג "כיכר השבת" את ממצאי התחקיר בפני גדולי ישראל, שנחרדו מחומרת הטענות, הכשלים והממצאים.

כגוף עיתונאי, המוביל בציבור החרדי, ששם לעצמו לחשוף עוולות ולפעול למען הציבור, ביקש "כיכר השבת" להביא לטיפול מקיף גם בפרשה עגומה זו ולשם כך עמלו צוות התחקירנים על הסיפור החשוב בכל התקופה האחרונה.

אולם כגוף תקשורת חרדי, האמון על שמיעה לגדולי ישראל ללא כל היסוס, "כיכר השבת" נענה לאלתר לבקשתם האישית של גדולי ישראל, לגנוז את פרסום התחקיר לעת עתה בכדי לאפשר להם להיכנס לעובי הקורה ולטפל באופן ישיר בכשלים החמורים שנתגלו.

"כיכר השבת", כלי התקשורת החרדי המוביל, ששם בראש סדר העדיפויות את הציות לגדולי ישראל, שמח על הזכות שנפלה בחלקו, לכבד את בקשתם האישית של גדולי ישראל ולגנוז את פרסום התחקיר מתוך מטרה שהכשלים שנחשפו בו יטופלו באופן אישי על ידי גדולי ישראל.

עד כאן הכתבה. אחרי כל הקשקושים על שמיעה וציות וכפיפות בקול גדולי ישראל, דבר שאפשרי רק בדור שחוצפא יסגי בדורנו, אך כנראה שאותם בעלי אתרי אינטרנט מרגישים שהגיע עת פריחתם, כי אם הרב סילמן ומוטקה בלוי מתירים אתרי אינטרנט, אז גם הם בסדר, עצם הסיפור חמור שבעתיים. גם אם ניקח את הדברים בערבון מוגבל, אין ספק שיש כאן ממן האמת. זאת אומרת, אתר אינטרנט עשה תחקיר נגד מפעל, כתבה שככל הנראה פוגעת בדגל התורה ומוסדותיה ונקווה שבימים הקרובים נדע במה המדובר, ודגל התורה על רבניה פנו לכיכר השבת בתחינה ובקשה מתוך הכרה מלאה בהם, שלא יפרסמו את הדברים. הלא אין צורך לומר שאם זה היה תחקיר של עיתון הפלס, זה היה מציק להם מאוד, אך חלילה מלבקש משהו מהעיתון, הלא אסור להכיר בו. אבל אתרים? אינטרנט? הכל מותר. לפרוץ את הכל!!

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s