הדרדור של יתד הגזול נמשך

הדרדור הרוחני וניסיון שריפת התורה מבית יתד נאמן והעיתון החילוני 'קטיפה' נמשך. לאחר הכתבות הרבות שעל חלקם כבר דובר כאן בעבר בקו, כגון על התמדת התורה הנפלאה של הכבאים, על ההשוואה בין חיילים כופרים ליושבים בישיבה ועמלים בתורה, ועוד רבות כיוצא בזה כשרק לאחרונה נתוודעו כולם לשאלות של ישראל פרידמן החוזרות על עצמן שב ושוב שהיום לחנך ללמוד תורה כל היום זה לחנך מחדש, ואגב אותו ישראל פרידמן מנחיל ההשקפה הקלוקלת בדורנו, נופש כעת בהרי האלפים במסגרת כרטיסי הנופש שחילק יוסי גרז לעובדי יתד נאמן תמורת הפרסומות שלו חינם באותו עיתון, והוא קיים פאנל תקשורת בראי העדשה יחד עם הצלם שוקי לרר.

בעיתון החילוני 'קטיפה' מהשבוע האחרון, תחת המדור 'אברכית' – שזה עצמו שם מוזר, נכתב כך:

"אני רוצה שבעלי יישב וילמד כל החיים' הצהרתי בביטחון"

"כל החיים זה מושג גדול מידי" עונה לעומתה השדכנית

"אבל זה מה שאני רוצה" התעקשתי

"חושבת שאת מסוגלת?" שואלת השדכנית שסופסוף הרימה את המבט שלה מהדפדפת

"ברור" נעלבתי מהפקפוק

"טוב" היא חייכה "אז ננסה למצוא לך אחד כזה" היא עונה

"ומהר" הוספתי משאלה

חודשיים אחרי זה הגיע השידוך. המתמיד של הוועד.

כן. זה מה שקטיפה מתחיל כמושכל ראשון לבנות הנעורים או לאימהות לנערות או לכל קורא אחר. ללמוד כל החיים זה מושג גדול מידי. גדול מידי. מי היה מאמין. עיתון חרדי לליטאים, כותב שחור על גבי צהוב, שללמוד כל החיים זה דבר גדול מידי. לא כמשל ולא כלקח ומוסר השכל. אלא כי זה ההשקפה המעוותת שלהם.

ויתד לא סיים בזאת. והוא ממשיך.

הקטע הבא:

"את יודעת? דווקא חלמתי על בעל שיושב ולומד, רק לומד", אומרת פתאום מירי

אני שותקת. לא שואלת את ה"נו..ו.." המתבקש. מתרכזת בהעברת המגהץ שוב ושוב על הצווארון של החולצה הלבנה

אנחנו יכולים לתכנן ולדמיין את החיים שלנו, ובשמים מתכננים אחרת. שלא תחשבי זה כמעט היה יכול להתממש. בהתחלה בעלי רק למד. הציעו לו ללמוד עם נערים מתקשים והוא לא הסכים. רק רצה לשבת בשקט וללמוד בכולל.

כאן פחות או יותר יש לקטיפה מספיק שכל לברוח לנושא אחר, או שהסיפור הזה בכלל ימשך בשבוע אחר

אבל מבחינתם המסר הקלוקל כבר הועבר. ללמוד על החיים זה ממש לא דבר רגיל ולא לכתחילה, וגם אותה משודכת שהתחנכה ורצתה בן תורה אמתי שיושב והוגה בתורה כל חייו, בסוף התאכזבה לראות שהוא לא לומד כל החיים.

המסר הנוראי שקטיפה מנסה כאן להעביר, הוא ברור. לא שייך ללמוד כל החיים. גם מי שרוצה ומנסה, גם מי שאשתו רוצה, בסוף נופל.

נורא נוראות. זה מה שעיתון חרדי מעביר לקוראיו. את אותם שטויות ושקרים.

וגם אתמול יום ראשון יתד הלא נאמן הפליא את קוראיו. בכתבה נרחבת על ישיבת "עמל התורה" שבא לעזור לבחורים שקשה להם לעמול בתורה, כך ע"פ הנאמר בכתבה, חוזרת הכתבה לפחות ארבעה פעמים על כך שהישיבה באה לעזרת בחורים שקשה להם ללמוד תורה כל היום והישיבה עוזרת להם ללמוד כמו בישיבה כל היום למרות שאותם בחורים לא יכולים ללמוד כל היום, וכל זה ללא מקצועות חול וללא דברים חיצוניים. כמו שאתם לא הבנתם גם אנו לא הבנו, איך הכתבה יכולה לסתור את עצמה כל כך הרבה פעמים, כשמצד אחד העיתון מדגיש מספר פעמים שהבחורים הללו אינם יכולים ללמוד יום שלם, ומצד שני העיתון חוזר כמה וכמה פעמים שהם לומדים רק תורה כל היום ללא לימודי חול, ושוב ושוב טורח העיתון להדגיש ללא לימודי חול וללא לימודי חול. גם הכותרת של אותה כתבה מדמה משהו מוזר ביותר: "מרנן גדולי תורה העניקו ברכתם לבאים בשערי ישיבת עמל התורה". מוזר. ברכה לא ללומדים אלא לבאים בשערי הישיבה. זאת אחרי שיתד הלא נאמן טרח לחזור שוב ושוב שלמרות שהבחורים לא מסוגלים ללמוד יום שלם בכל זאת הם כן לומדים יום שלם בלי מקצועות. תמוה.

האם יש כאן שוב את האינטרס לדבר כמה שיותר על מקצועות חול כדבר נצרך ולגיטימי, או שזה בא להסתיר משהו אחר?? ליתד הלא נאמן פתרונים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s