השקר נחשף לעיני כל. כך ממציאים ומפברקים את הראיונות במוסף שבת קודש

מזה כמה חודשים עולה מידי כמה שבועות ראיון הזוי ומטופש שעורך המראיין הנורבגי יצחק לייב ברוורמן, בנו של אחד מרבני "הועדה הרוחנית" של העיתון, שידיו רב לו בשקרים כגון זה, כביכול עם הרב אליעזר שולזינגר. הרב אליעזר שולזינגר הוא חתנו של הרב שלמה לורנץ והיה מעורב עמו קצת אז בענייני הציבור, כשכעת הוא נהפך לכוכב החדש של יתד לצורך מטרותיהם. בראיונות אלו המובאות בשמו מפעם לפעם, אשר הם מועטות בחומר ממשי ומרובות בהתפרקות עצבים של אחד הכתבים, חוזר המסר על עצמו כל הזמן. מצד אחד מובא שם סיפורים שאולי היו ואולי לא על כך שבעבר הרחוק היו קבוצות קנאיות שתקפו את גדולי ישראל ואת הנציגים שלחמו למען קיום הדת ושאלו כל דבר קטן כגדול, כשיתד משווה שה"ה היום, המתקפות על חברי הכנסת שכולם יודעים שהם לא שואלים כלום ולא נלחמים על כלום, דומה לאז.

כל מי שמכיר את הרב אליעזר שולזינגר גיחך על אלתר על אותם ראיונות. הרב אליעזר שולזינגר לא מסוגל להתראיין היום לשום מקום מכמה וכמה סיבות שאין כאן המקום לפרטם, והוא אינו יודע כלל מהנעשה סביבו בשנים האחרונות. ויתד מנצל זאת. הוא מעדיף להיות שקרן וטיפש בעיני מאות קוראים שיודעים מי זה הרב אליעזר שולזינגר, אבל להכניס שטויות בראשיהם של אלפי קוראים תמימים אחרים.

כך למשל ייחס היתד זכירה מופלאה להרב שולזינגר כביכול הוא זוכר לפרטי פרטים כל הצבעה בכנסת וכל משפט של לוי אשכול או גולדה מאיר, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות הוציא בשעתו ספר עם תיאור של שליחויות שזכה לעשות מחותנו הרב לורנץ אל רבותינו גדולי הדור הסטייפלר והרב שך זצוק"ל

למרות שעם הזמן גם יתד הבין התחיל ככל הנראה להפנים כי הדברים לא הכי נראים חלקים, וכך עם הזמן החל אף יתד דוחף את הראיונות המדומים והשקריים עם הרב אליעזר שולזינגר יותר ויותר אחורה, עד שהשבוע הראיון נדחף לעמוד הכי אחרון זאת לעומת הראיון הראשון כביכול שנערך לפני כמה חודשים אז זה הופיע במקום הכי קדמי וראשון.

אלא שהשבוע הם נפלו בגדול והשקר יצא לאור.

השבוע שוב הובא במוסף שבת קודש של יתד הלא נאמן, אותו "מוסף שבת קודש", שכבר הפך מזמן לעלון-תואם ומקביל של "כאיל תערוג", כאשר רוב הכתבות והמאמרים עוסקים במשיחיות הנורבגית גרידא ובדברים רדודים של ממש, ראיון עם הרב אלעזר שולזינגר שליט"א.

לרגל יום הזכרון החמש עשרה להגאון הגדול רבי חיים שאול קרליץ זצ"ל, הקדיש כמובן מוסף שבת קודש כמה עמודים לתאר כמה היה קשור למרנן ורבנן זקני העדה שליט"א, כולל זאת שרקד לפני מרן הגראי"ל שטינמן שליט"א ממש כמו שרקד לפני החזון איש והרב מבריסק (כנראה שהיה עד ראיה שמדד את גובה הריקוד, לא ברור). טוב, היו גם כמובן דברים ששכחו שם ביתד, כמו המכתב שכתב רבי חיים שאול ממיטת חוליו נגד מינויו של הרב בלינוב לרבנות בני ברק שנחתמה על ידי מרן הגראי"ל שטינמן, ועוד מכתבי השקפה בהירים שכתב הגאון הגדול ר' חיים שאול זצ"ל, אבל מי עוסק היום בהשקפה.

וכך לרגל יום הזכרון, מביא יצחק לייב ברוורמן במסגרת מיוחדת תיאור מיוחד ש"שח לנו הרה"ג ר' אלעזר שולזינגר", ממש ככה – כיצד מינה מרן הרב שך את רבי חיים שאול לגאב"ד "שארית ישראל". וכאן מגיע תיאור פרטני מרגש על המעמד הנורא במעונו של מרן הרב שך.

אלא שכאן הם שכחו לטשטש את עקבות השקר. הם חשבו שכפי שלא היה ראיות חותכות לשקר הגדול עד עתה, הם יכולים להמשיך הלאה בביטחון מופרז. אבל הם נפלו בגדול. לקוראים נכבדים משהו כאן לא הריח. חיפוש קצר ומהיר במאגר התורני המתקדם 'אוצרות התורה' שמחליף היום את אוצר החכמה הכושל, העלה מיד את התוצאה המדהימה, שבעצם מדהימה אולי רק את מי שטרם הבין עם איזה רמאים יש לנו עסק: מילה במילה, אות באות, כולל כל הפסיקים והנקודות, מופיע ה"תיאור" האותנטי הנ"ל, מפיו של הגאון הגדול רבי משה מרדכי שולזינגר זצ"ל, בהספד שנשא על הגרח"ש קרליץ בתוך השבעה להסתלקותו ונדפס בספר פניני רבינו אבי עזרי.

כן. יתד מצטט מתוך ספרים קיימים ועובדות מפורסמות, ומייחס אותם למי שהוא ורצה לייחס כשהאינטרס שווה לו למען המטרה.

נחמד לראות את האמינות מקרוב, ונחמד לחשוף את השיטה הנלוזה של ברוורמן, לשים דברים בפי מרואיינים. הכל כשר בדרך ל"אמונת חכמים" הנורבגית.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s