כך התבזה יתד נאמן לעיני כל העולם בפרק עלילת דם חדש

התסכול העצום שהביא הבוקר את יתד הלא נאמן להתבזות בפני כל העולם. וגם האם נציגי דגל התורה יעלו ביום שישי לביקור חיזוק ברחוב רשב"ם בבני ברק???

ספק אם היה עוד פעם בהיסטוריה של יתד מאז הוקמה לפני 30 שנה, שהיא כל כך התבזתה ברבים. היה אולי פעמים ספורות כאלו, ביניהם כשהיתד זעק על פני הכותרת הראשית בשחור משחור מרוח על אפור 'רבם דקרו', הסתה מופרעת ומגוחכת שהביאה למאות ביטולים ממנויי יתד שאינם כה תמימים.

היום בבוקר, בכותרת אוזן השמאלית של העיתון הלא נאמן, זועק היתד – זעזוע. כן לא פחות ולא יותר. ז-ע-ז-ו-ע. אז נעצרנו קצת, חיפשנו בליבנו אם עדיין יש קצת מקום לזעזוע נוסף אחרי כל מה שקורה בדורינו, החינוך החרדי העצמאי חרב, הגיוס קרב, השבת מתחללת בראש חוצות, והרפורמים מרגישים בעלי בית על הרחובות, אחרי שהרגשנו שהלב שלנו כבר עבר את כל הזעזועים שרק יכולים להיות ואין כאן סכנה חלילה – עברנו לראות ממה יתד ביום בהיר כל כך מזדעזע. הלא ידוע כי יתד לא מרבה להזדעזע. הוא אוחז שהדור חלש וזה לא בריא להזדעזע. אם כך, ודאי משהו חמור ביותר קרה כאן. משהו שבאמת צריך להזדעזע.

אז עברנו לקרוא את הכותרת: "מעשי וונדילזם אלימות ובריונות כלפי גדולי ישראל וראשי ישיבות שליט"א". באמת מזעזע. לא רק וונדילזם אלא גם אלימות, ולא רק וונדילזם ואלימות, אלא גם בריונות, ממש כך. וונדילזם אלימות ובריונות. לא פחות ולא יותר. ונגד מי? נגד גדולי ישראל וראשי ישיבות שליט"א. לא רק גדולי ישראל, אלא אפילו נגד ראשי ישיבות.

נו נשמע מעניין. גם וונדילזם אלימות ובריונות, וגם גדולי ישראל וראשי ישיבות וגם שליט"א. באמת מדהים ומזעזע.

אז ניסינו להיזכר מתי היה משהו כדומה לזה. וונדילזם אלימות ובריונות. אז נזכרנו. נזכרנו בכמה מקרים. נזכרנו איך מתנהלים מספר בטלנים שפלים כמו יוסי קרלינסקי ברמת שלמה במשך תקופה ארוכה נגד גדול בתורה וראש ישיבה, הגאון הגדול ר' דב אהרן זלזניק שליט"א. והכל בגיבוי ציבורי של נורווגים מסכנים. זכרנו איך נעשה שם הכל, גם וונדילזם וגם אלימות וגם בריונות. זה התחיל בסילוק מדרשות, אח"כ גם סילוק מעליות, וזה עבר לוונדליזם בסערה על דרשה שמסר הגאון הגדול שליט"א לפני חודש בקידוש של אחד המתפללים, וזה גם הגיע לאלימות כשילד ידוע מהשכונה, נורווגי כמובן, ברוח ההסתה הנורווגית במקום, השליך אבנים לעבר ביתו של הגאון הגדול שליט"א.

נזכרנו באותו וונדילזם ואלימות ובריונות כנגד הגאון הגדול ר' אשר דויישט, אותה אלימות שהפילה אותו ארצה ושברה את ידו, אותה בריונות שהמשיכה להתנכל למסע המחאה על ביזוי כבוד התורה, ואותו וונדילזם שחגגו יחד עם הבחורים הידועים במעשה נבלה זה את החוצפה והעזות.

נזכרנו גם באותו שפל שבשפלים מבני ברק, שלא ברור מה זכה לקבל כעבור תקופה קצרה עונש קטן בעולם הזה, שהתנפל על רבינו מרן ראש הישיבה בכניסתו לאולמי ויזניץ בבני ברק בניסיון להפילו ארצה וכמעט הצליח מעשה שטן, ואותו שוטה שקיבל גיבוי מלא מאנשי דגל התורה כפי שהכל נראה מתועד, המשיך בבריונות לדחוף את רבינו שר התורה הגאון האמתי גם כשנכנס לאולם.

נזכרנו בעוד מאות מקרים של הצקות איומים רדיפות והשפלות הבאה מתוך בריונות ואלימות כלפי גדולי תורה וראשי ישיבות, על כך שהעזו לחשוב שחוק הגיוס הוא סכנה לעם ישראל או שהעזו להשתתף בכינוס נגד הגיוס לצבא שנערך על ידי אלה שבמאת לוחמים באותה גזירה, אבל יכלה הזמן והנייר והם לא יכלו.

נו, אם כך ליתד באמת יש מה להזדעזע. אבל מה קרה עכשיו, תהינו. מה יום מיומיים. איפה הוחבא הזעזוע הרב עד עכשיו??

אז התחלנו לקרוא את הכתבה ביתד. מה גרם להם לאותם ריקנים שלא יודעים להזדעזע מכלום, לא משבת ולא מגיוס, לא מרפורמים ולא מחינוך, מה קרה עכשיו.

אז זהו זה. החמור מכל קרה. לפי הדיווח של יתד הלא נאמן, ספריי שחור לצד גרפיטי רוסס ליד דלת ביתו של העסקן מוטל'ה קרליץ. על כך ידוו כל הדווים. מוטלה מוטלה שלנו, גדול הדור בפשרות, גדול בתורת הביזנעס ובהשתלטויות, ראש ישיבת אמנות כינרת ור"מ דישיבת וועדת ההיגוי שמטרתה לגבש חזון של "ישראליות משותפת" לכלל המגזרים, איך נפלו גיבורים. איך בוצע האלימות הקשה מול הקיר שליד דלת הכניסה. איך בוצע הבריונות ללא רחמנות על הצבע השחור שיצא מהספריי לאבדון ללא תקומה. איך יתד יוכל כעת לשתוק.

אז כשלפני כמה חודשים בוצע התרגיל המגוחך ליד ביתו של הרב רוזן מראשי ישיבת אור ישראל בפתח תקוה, סיפור שאף אחד לא באמת חשב להתייחס אליו ברצינות, יתד הצליח לשתוק, סו"ס מדובר באחד מראשי הישיבה, אבל כשאותה אלימות ובריונות קשה ביותר בריסוס ספריי שחור לצד גרפיטי רוסס ליד דלת ביתו של העסקן מוטל'ה קרליץ, על זה אי אפשר לשתוק. מי יבצע את אמנת כינרת במהדורת תשע"ו שהיא ועידת היגוי לגיבוש חזון של "ישראליות משותפת" לכלל המגזרים, כולל המגזר החרדי, כמו למשל לעשות יום חג לאומי שכל המגזרים יחגגו אותו.

יש הבדל בין ראש ישיבה לבין מוטלה. מוטלה הוא עסקן ידוע. מנהל עיסקאות רבות ויוזמות הרסניות רבות גם כן. אויבים לא חסר לו. מבית ומחוץ. אז אם חלילה מישהו מהם קם עליו לעשות קצת צבע שחור על הקיר ליד הדלת, חייבים למחות.

אבל מה יתד יכתבו? שיש לו אוייבים? שהוא מחולל פשרות ויוזמות מסוכנות? שלא יודעים בנתיים מי עשה את זה?

ליתד הבזוי יש פתרון. מפרסמים שאביו הגאון ר' ניסים קרליץ שוהה בבית בנו מוטלה. טוב לדעת. אם זה נכון אין לנו מושג, מה שכן יש לנו מושג, שהציבור הרחב לא ידע מזה עד היום. אבל יתד לא חס על כבודו וכובד קוראיו, והופך את עצמו ללעג וקלס בפני עולם ומלואו. אחרי שנתוועדנו לכך שאביו הגאון הגדול שליט"א שוהה בבית בנו, ממשיך יתד להחליט שזה כוון נגד אביו, ואחרי שזה ברור גם ברור מי עשה את זה. יתד הרי ניחן ברוח הקודש. הוא כבר יכול להמשיך הלאה לתקוף. אם לא בשביל זה בשביל מה יש יתד.

ליתד אין בעיה להתבזות. נו, באמת. ממתי דלת בית של עסקן הופכת להיות דלת ביתו של הגאון הגדול ר' ניסים קרליץ שליט"א. ממתי מעשה שאף אחד לא יודע מי עומד מאחוריו, ליתד הוא כן ידוע. אל תחפשו תשובות כי אין כאלו. כשיתד מתוסכל הוא עושה שטויות והרבה שטויות. הוא מנצל את העובדה שרוב קוראיו נהפכו להיות טיפשים ומשוגעים ממראה עיניהם ומרדידות שממלאה את העיתון הלא מכובד בעליל.

וכעת קצת ברצינות ולגופם של עובדות. איך זה שלא פורסמה שום תמונה מהמקום עם הכיתוב הגרפיטי. למה התמונה היחידה שפורסמה היא רק אחרי שצובעים בלבן את קיר חדר המדרגות. האם זה אומר שלא היה כלום, או שמא אפילו האם היה, האם הכיתוב בכלל עסק בנושא הקרקעות של מוטלה קרליץ או בכל תחום אפור אחר של מוטלה.

עוד שאלה קשה שנשאלה, למי יש ענין לרסס ספריי שחור על דלת ביתו של מוטלה קרליץ. מי האיש שנזכר בדיוק עכשיו במוטלה או באביו הגאון הגדול שליט"א שבשנים האחרונות אינו יוצא ובא כדרך כל אדם?

התשובה היא פשוטה.

בכל זאת, קרה משהו בשבוע שעבר. אם בודקים את המכנה המשותף בין המקרים המפוברקים ליד דלת ביתו של הרב רוזן ולמקרה המפוברק ליד ביתו של מוטלה – מוצאים מכנה משותף. כל המקרים באים אחרי שבוע קשה מאוד מבחינה ציבורית. והשבוע החולף הביא לידיעת בציבור את הפשעים וחוסר האחריות בהתנהלות בתי הדינים של הגאון הגדול ר' ניסים קרליץ. אחרי שבוע כזה, מה יותר קל מלעשות פיברוק של ריסוס ספריי שחור ולהסיח דעת מהתנהלות בתי הדינים.

מה שנותר כעת להשלמה החגיגה זה שכל נציגי דגל התורה יבואו ביום שישי לביתו של מוטלה שם על פי יתד שוהה אביו הגאון הגדול שליט"א, ויביאו פלקטים גדולים "כולנו מוטלה קרליץ", או יותר טוב כך: "כולנו מתגיירים בבית דין של ר' ניסים".

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s