לא יאומן. החכים החרדים או לשם הפירוט – יעקב אשר, במסע לולייני משעשע, תוך חנופה לעוקרי הדת.

כך זכתה השרה רגב, להפוך ממחללת השבת ופורצת הגבולות בביזוי עקרונות הקדושה, ליקירת התקשורת החרדית וחברי הכנסת החרדיים עד כדי שיעקב אשר ועוד משוגעים, כינו אותה כמקדשת שם שמיים וכאחת שיש לה גאווה יהודית.

לפני חודשיים בלבד עמדה השרה רגב בחזית מתקפה חרדית. הסיבה הראשונה הייתה כאשר הצדיקה דברי הסתה חמורים ביותר כלפי הציבור החרדי הנאמרים בהצגה מקוממת, בטענה ל"חופש הביטוי". הסערה השניה והחמורה יותר הייתה כאשר איפשרה חילולי שבת המוניים בחסות משרדה.

המקרה המדובר אירע לפני חודשיים. אז פנו חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב, במכתב מחאה חריף לשרת התרבות מירי רגב, בעקבות מתן חסות ממשלתית ל"פסטיבל הסופרים הבינלאומי" הנערך תוך חילול שבת המוני, בפרצה נוראה.

במכתבם לשרת התרבות, הם כתבו כך: "הננו פונים בזה בפניה דחופה למנוע את חילולה של שבת קודשנו באירוע פסטיבל הסופרים הבינלאומי שאמור להתקיים בחסותו של משרד התרבות, תוך כוונה להפעילו גם בעצם יום השבת, דבר הכרוך בחילול שבת חמור על כל המשתמע מכך.

"למותר לציין את חומרת הדבר, אשר מעבר להפרה בוטה של הסטטוס-קוו הקיים במדינה בנושא זה, מהווה הדבר פגיעה קשה ברגשותיהם של ציבור רבבות שומר שבת ומסורת. לא יתכן כי חילול שבת בריש גלי ובראש חוצות יעשה בחסותו של משרד ממשלתי, ובוודאי שחמור הדבר שבעתיים כשהדבר נעשה בחסותו של משרד התרבות, אשר במעשה זה בז לתרבות הנצח של עם ישראל, ומפר את אות הברית האיתנה בין העם לאלוקיו – שבת קודש! נבקשך לפעול מיידית לביטולו של הפסטיבל ביום השבת".

במענה למכתב, השיב מנכ"ל משרד התרבות: "הנושא נבדק, התמיכה היא בפסטיבל כולו ולא באירוע שמתקיים בשבת. הלוגו של המשרד הוא על התכנית כולה. התמיכה היא בתכנית כמכלול ולא בפעילות הספציפית שמתקיימת בשבת. זו המציאות מאז ומתמיד הן לגבי פסטיבל זה והן לגבי פסטיבלים רבים אחרים".

בעקבות התגובה יצאו חברי הכנסת במתקפה – כדרכם מעל גבי היתד שזה אומר דיבורים בעלמא ולא במקום אליו הם נשלחו כדי לפעול – האמורה, אמר מקלב, לעיתון "יתד נאמן", כי "זו תגובה מקוממת ביותר, כפי שאדם יאמר שאינו מממן את הטריפה, אלא, רק את הצלחות והמזלגות וגם את בשר הטריפה. אלו תירוצי סרק באופן רדוד ביותר, לנסות להצטדק ולהיתמם במעשה חמור ביותר וחסר תקדים של מתן חסות ממשלתית לחילולי שבת. מדובר בפרצה נוראה וזילות בכבודה של השבת ואנו דורשים לבטל את חילול השבת המתוכנן. וכי מה הם חפצים להראות בפסטיבל הבינלאומי לאורחים מהעולם, כיצד כאן בארה"ק מחללים ח"ו את השבת?"

מקלב, הוסיף וציין, כי מעשה חמור זה הינו בגדר 'עבירה גוררת עבירה', לאחר ששרת התרבות הצדיקה דברי הסתה חמורים ביותר כלפי הציבור החרדי הנאמרים בהצגה מקוממת, בטענה ל"חופש הביטוי". "לא שמענו כאשר פגעו בליכוד, או באנשי ימין שהיא גם טוענת ל'חופש ביטוי'. חופש ביטוי אינו חופש שיסוי והסתה. עבירה גוררת עבירה, ולאחר הדברים הללו המצדיקים את ההסתה החמורה, היא פורסת גם את חסות המשרד על פסטיבל מחלל שבת".

"הדרישה שלנו היא חד משמעית: לא יעלה על הדעת ואי אפשר לעבור לסדר היום על חילולי שבת בפרהסיא באופן בוטה. זו בושה להראות עוד בפני עמים אחרים כיצד כאן בארה"ק רומסים את השבת, רח"ל".

זה היה לפני חודשיים. השרה רגב לא חזרה בה מאז, לא התנצלה ולא ידוע על התחזקות מיוחדת שהביאה אותה לחזור בתשובה.

והנה היום השרה רגב, שאך לפני חודשיים אפשרה חילולי שבת המוניים, החליטה בצעד מתבקש וטבעי ואולי גם מחוסר חשק ורצון מיוחד, כי לא תשתתף בטקס פתיחת המשחקים האולימפיים בריו, מאחר והשתתפותה כרוכה בחילול שבת. זה לא שרגב חזרה בתשובה, אלא לדבריה "השבת, יום המנוחה הלאומי שלנו, הוא אחת המתנות החשובות שהעניק העם היהודי לתרבות האנושית כולה".

בימים האחרונים נעשו מאמצים רבים לשכן את השרה וצוותה במרחק הליכה מהכפר האולימפי במטרה למנוע נסיעה בשבת בתום טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים, אך גורמי הביטחון הודיעו כי הדבר לא מתאפשר מבחינת אבטחת השרה.

בעקבות זאת אמרה השרה רגב כי "השבת, יום המנוחה הלאומי שלנו, הוא אחת המתנות החשובות שהעניק העם היהודי לתרבות האנושית כולה. כנציגת מדינת ישראל, המדינה היהודית האחת והיחידה, לא אוכל לצערי לקחת חלק בטקס הפתיחה של האולימפיאדה, נוכח לוח הזמנים המחייב אותי בחילול קדושת השבת".

בסדר. פעם זה היה דבר טבעי ומובן מאליו. שרי המדינה וראשיה, לא עשו מעולם צעד פומבי ובפהרסיא ובוודאי לא כזה שמתייחס ומייצג את המדינה, בשבת קודש. אפילו על דבר קטן כמו פרסום מאמר על ידי חבר כנסת בשבת או ראיון בשבת, היו מרעישים חברי הכנסת החרדים את בנין הכנסת וכשהיו יכולים גם את הממשלה. אבל זה היה פעם פעם. היום כשהשבת נרמסת בחוצות, וחברי הכנסת החרדים עסוקים ממש בזוטות ושטויות, גם זה חידוש.

וכך על מעשה טבעי ומקובל וכפי שהיה בעולם, פצחו כל החנפנים החרדיים במסע חנופה חסר תקדים לשרה רגב. גורמים דתיים וחרדים שיבחו הבוקר את רגב ואמרו כי "טוב עשתה השרה רגב, שקידשה שם שמים, אולם טוב גם יעשה אם אף חילולי השבת בישראל יפסקו".

ח"כ יעקב אשר גם לא יכול היה להתאפק ואמר על החלטתה של רגב כי "גאוותה היהודית ושמירת המסורת זו המדליה האמיתית לשרה רגב, מעשיה מהווים דוגמה לשרי הממשלה כיצד לייצג את העם היהודי".

אוי לנו אם זה גאווה יהודית.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s