יתד נאמן נופל וחושף: בעיות רבות בחוק החינוך

השקר הגדול של חברי הכנסת החרדיים. מתברר כי הם בעצמם מודים שיש בעיות. לשקר אין רגליים וכך נפל יתד הלא נאמן בפרסום העובדות.

כפי שמבין כל מי שלא עוצם את העיניים, כל מי שקצת בודק ומקשיב מה עשו חברי הכנסת החרדים בחוק החינוך החדש, איזה חורבן הם המיטו על תלמודי התורה מוסדות הפטור, בהכללתם בחוק חינוך חובה הכפוף למשרד החינוך והמחוייב תקנות, ואף מוסדות שלא נוטלים תקציבים יצטרכו להישמע להוראות משרד החינוך, דבר שאין לו אח ורע בחורבן בידיים שהם עושים, אבל חברי הכנסת סומכים על הכלל העולם גולם, משתמשים בתעמולה חזקה דרך היומנים שלהם, בשיתוף פעולה מלא עם אתרי האינטרנט פרשנים ויחצ"נים ושאר חרדקי"ם וירקות באושים, ומספרים לכולם שהכל בסדר והכל חזר לקדמותו. ממש כמו בחוק הגיוס שהם צעקו שהכל בסדר ויהיה בסדר והכל חזר לקדמותו, והכלל הוא שהעולם גולם. מי שקצת בודק יודע הלא שחוק הגיוס זה אסון לעולם התורה והישיבות, מי שקצת שומע הוא יודע איך מיום ליום בתקפוה האחרונה נחשפים עוד ועוד פרטים ובעיות בחוק הנורא הזה, ומתברר כי חברי הכנסת החרדיים הרימו יד בתורת משה, אבל הרוב מעדיף לא לדעת. לטמון את הראש בחול.

וכך זה בחוק החינוך שהם יצאו בכותרות הכל תוקן וסודר, הכל חזר להיות כמו שהיה, בחוק נקבע שיבוטל הליבה ויהיה תקנות כמו שתמיד היה והכל על מקומו בא בשלום.

כל לדוגמא מצוטט אתמול משה גפני ביתד "החוק שמבטל את החוק הקודפ, מחזיר את המצב לקדמותו, ולא עוד שגם מאפשר לשר החינוך לתקצב מוסדות פטור". נאום גפני. גפני מוסיף ואומר שבזכות החוק הזה העתירה לבג"ץ נגד תקצוב מוסדות פטור מתייתרת.

לא נשאל את גפני שאולי זה בדיוק הבעיה, אותו מעלה בה הוא מתגאה, זו היא שורש הבעיה. העתירה לבג"ץ יורדת, כי הכנסתם את מוסדות הפטור תחת כפני משרד החינוך והפכתם אות המוסדות למוכר.

אבל מה שלא שם לב היתד הלא נאמן איך הוא נפל בשקר הגדול. בכתבה נוספת מסקר היתד את זאת שוועדת הרבנים דנו בכל פרטי החוק.

לפי הכתבה: במשך שעות ארוכות ישבה על המדוכה ועדת הרבנים לענייני חינוך. הרבנים דנו במשך מספר שעות על פרטי החוק. סגן שר החינוך מאיר פרוש הציג את כל פרטי התיקונים בחוק, הרבנים ישבו ודנו בכובד ראש בכל הפרטים והאפשרויות, והביעו את הסכמתם לדברים שניתן לעשות. כמו כן דנו הרבנים בתקנות אותן יבצעו במשרד החינוך וינחו את הנציגים כיצד לעשותן".

וכאן הבן שואל: אם הכל כל כך פשוט וקל, הכל ממש בוטל, מה זה הישבו במשך שעות ארוכות, מה יש לדון כל כך הרבה??? הרי הכל מבוטל וחוזר להיות כמו בהתחלה, אז מה הדיון הארוך הזה?? מה זה לדון במשך שעות על פרטי החוק, אלו פרטים יש בחוק שמחזיר הכל להיות כמו שהיה, הרי הכל חלק וטוב?? ועוד בכובד ראש הם דנו? בכובד ראש צריך כדי להחזיר את המצב לקדמותו? ויתד נופל ומגלה שהם דנו בכל הפרטים והאפשרויות?? איזה פרטים מדובר ואיזה אפשרויות קיימות? ומה זה מה שמספר היתד – שהרבנים הביעו את הסכמתם לדברים שניתן לעשות?? מה פשר הדבר.

אז הנה האמת לאמיתה. דבר הפגישה של ועדת הרבנים הלא פורסמה כאם לראשונה. רק בעקבות זאת נאלץ יתד לפרסם שהייתה פגישה בניסיון לטייח שהכל בסדר. בפגישה עצמה דנו הרבנים בטענות הצודקות של עיתון הפלס וקו במערכה שמעלים כח החוק משנה את מערך החינוך התורני, על זה דנו ועל זה צעקו, כי זוהי האמת, אלא שבסוף כדרכו של הצד הנורווגי וכפי שהיה צפוי – חברי הכנסת החרדיים ובעיקר משה גפני ומאיר פרוש הבטיחו שאחרי זה הם יתקנו את הכל והעיקר עכשיו צריך מהר מהר מהר להעביר את החוק, ובכך תמה האסיפה שלא הועילה כלום.

זה גם מה שבעצם הודה מפורשות משה גפני כפי שהובא כאן אתמול, שאם יפגע ת"ת מאלו שלא נוטלים תקציבים הם יעמדו כחומה בצורה. למה שיפגע, מה לפתע קרה? אלא ללמדך שהחוק משנה ועוקר את כל מה שהיה!!

לא לחנם נכתבה ביתד ביום שלישי יומיים אחר האסיפה כל כך שוועדת הרבנים מכריזה שלא יערכו שום שינוי בתלמודי התורה. אם יש כזו הכרזה בהולה, כנראה שהם מבינים והם יודעים שיש הרבה דברים שהולכים להשתנות.

אז הכל חזר להיות כמו שהיה, או שדנו בכובד ראש? הכל תוקן כבתחילה או שדנו בכל הפרטים והאפשרויות? יתד משקר על העולם במצח נחושה, חברי הכנסת ממשיכים להוביל את הציבור החרדי לשמד, והעולם גולם. לא שואל לא מתעניין לא חוקר ולא אכפת לו. אומרים לכם, תקשיבו תבדקו. לא. הרגילו אותכם ללכת עם ראש בקיר לאיבדון.

שימו לב שבעצם גם לא הוזכרה בכתבה או בכל מקום אחר אפילו פעם אחת, שהתייעצו אם גדולי ישראל. לא עם הגראי"ל ולא עם הגר"ח, ואפי' לא עם ר' משה הלל הירש או הגרי"ג. עם אף אחד לא.

מי הבר סמכא שלהם להחליט כל כאלו מהלכין קריטיים? ר' מאיר קסלר, ר' נתן זוכובסקי – שאמר מפורשות למישהו שהוא סומך בהכל על משה גפני? על מי???

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s