ההיסטריה של הכת הנורווגית מפתיחת המוסדות החדשים לשיאים חדשים : ר"מ סולק על ידי ידידו מהישיבה

ההיסטריה הנורווגית ואיבוד העשתונות מפתיחת המוסדות – מחריף. גל ההתנכלויות גובר, והערב אנו על הסיפור שמסעיר את מודיעין עילית.

הרב זאב יעקובזון ראש ישיבת עטרת שלמה הקטנה של שלום בער סורוצקין, המתגורר ברחוב מרומי שדה 19 בעיר מודיעין עילית, סילק בפראות והשתוללות חסרת רסן את אחד מבכירים הרמים בישיבתו, מתוך שחיתות המדות וכפיות טובה מאין כמוה, וזאת מאחר ונודע לאותו זאב יעקובזון כי אותו ר"מ תלמיד חכם עצום, מעביר את בתו לסמינר החדש על טהרת הקודש המחנך לפי ההלכה והשקפה לבנות בית של תורה.

מדובר במקרה מטורף ביותר, על כך שמלבד עצם סילוקו של תלמיד חכם בקנה מידה חסר תקדים, שזכה להעמיד וללמד את התלמידים באופן המושלם והראוי ביותר, מדובר בתלמיד חכם שזכה להעניק להרב זאב יעקבוזון רבות במהלך העשרים וחמש שנה האחרונות, וסייע בידו להכין את השיעורים מאז שהחל לכהן בישיבה.

הכל החל לפני כ-25 שנה כשזאבי יעקובזון עלה ללמוד בישיבה קטנה של הרב שינקר בירושלים, וזכה לקבוע חברותא עם בחור מוכשר ומתמיד. יחד הם המשיכו את החברותא בכל שלושת השנים של לימודם בישיבה, ועלו יחד לישיבת פוניבז', שם למדו בחברותא שתי סדרים במשך כל שנות לימודיהם. הם אף התארסו באותו שבוע עם שתי חברות טובות ממשפחות חשובות בירושלים, התחתנו אף באותה תקופה, קנו דירה בשכנות והמשיכו ללמוד בחברותא, ואף חיברו יחדיו כמה ספרים, כשאחד מן הספרים על דינא דגרמי להרמב"ן זכה להערות לאורך כך הספר ממורם ורבם הגאון הגדול רבי אשר הכהן דויטש שליט"א.

לפני מספר שנים נקראו שתיהם בהפרש של תקופה קצרה לכהן בישיבה קטנה של סורוצקין במודיעין עלית, זאבי יעקובזון כיהן כמנהל וראש הישיבה ואחראי על קבלת תלמידים ועל העניינים השוטפים, והחברותא שלו הגאון שליט"א מונה למסור שיעורים בישיבה. בשל העומס שהיה על כתיפיו של זאבי יעקובזון בניהול כל ענייני הישיבה, היה הגאון שליט"א עמל כל יום להכין את השיעור, כשאח"כ היה מרצה בפני זאבי יעקובזון את הדברים שהעלה כדי להקל עליו במסירת השיעור היומי.

כך המשיך מצב זה, כשנראה היה ששום דבר בעולם לא יוכל להפסיק את החברות והידידות הטובה ששררה ביניהם. אבל זה רק היה נראה…

מה שאירע לפני שבועיים היכה בהלם את תלמידי הישיבה ואת לכ מכריהם משכבר הימים ומהיום.

לפני כשבועיים הגיע הגאון שליט"א למסקנא כי למרות שאינו משויך בהשתייכות ציבורית לציבור בני התורה, מכל מקום חינוך בנותיו אינו עניין פוליטי, וכך רשם הוא את ביתו לסמינר "אוהל רחל" במודיעין עלית שבנשיאות מרן רה"י הגר"ש אוירבך שליט"א. הגאון שליט"א לקח בחשבון כי יתכן ושלום בער סורוצקין יפטר אותו בשל כך ממשרתו, אך מחשבה זו לא הניאה אותו מהחלטתו הברורה והנחושה, שאין שום מחיר שימנע ממנו לתת לביתו את החינוך הטוב ביותר.

אך על זה הוא לא חשב.. הוא לא חלם שדווקא חברו הטוב, זאבי יעקובזון הנראה כאדם שפוי, הוא זה שישולל עד כדי כך. הוא זה שפתאום יקפוץ לו הנורבגי בצורה חריפה כל כך. אבל זה קרה.

יום לאחר שהגאון שליט"א, סיפר את דבר החלטתו להיכן בתו תלך ללמוד, לחבירו זאבי יעקובזון המנהל את הישיבה קטנה, נכנס יעקובזון לחדר הרמי"ם אדום מכעס, והחל לשאוג בשאגות אימה שיעוף מהמקום ומיד. ואם לא די בכך, זאבי יעקובזון אף הזהיר אותו שלא יספר שהוא פיטר אותו (כדי שהוא לא יתבזה בפני כל מכריו כבוגד שפל ונבזה) אלא שיספר שהוא עזב מעצמו, וכי אם הוא יספר שהוא פוטר על ידו הוא לא יקבל פיצויים.

בטלפון שהגיע לבית הגאון שליט"א המפוטר מאת שלום בער סורצקין, סיפר סורצקין שיעקובזון איים עליו "זה או אני או הוא", ולכן הכריח את שלום בער סורצקין – שלא בטוח שזה כל כך מפריע לו – להשלים עם הפיטורין.

השמועה על דבר הפיטורים עשתה לה כנפיים, ומכריו של יעקובזון גם אלו שאינם מציבור בני התורה, פנו אליו והביעו את פליאתם ואת זעזועם משפלותו ומבגידתו לסלק אדם שהיה עימו קרוב כל כך במשך עשרות שנים, ומי שהכין עבורו את השיעורים כל יום. אף בני משפחתו הקרובים ביותר הביעו כלפיו זעזוע ושאט נפש מהתנהגותו הנלוזה. אך כל זה לא גרם לזאב יעקובזון לחזור בו, אלא לטעון בעזות פנים ובשקר גס, כי הוא לא פיטר את אותו גאון שליט"א, וכי עדיין הם חברים טובים בלב ובנפש. על השאלה אם כן מדוע הוא אינו ממשיך במסירת שיעורים בישיבה הוא עדיין לא מצא תירוץ.

כך גם בשיחה עם במערכה העיז הלה לחזור על השקר הגס, באומרו לא פיטרתי אותו ותשאלו אותו מה קרה. במערכה אכן שאל ובדק, והגיע למסקנא הברורה: אותו גאון שליט"א פוטר וסולק בצורה הכי נוראה שאפשר, עם צעקות חסרות רסן והשתוללות מטורפת של יעקובזון, אלא שיעקובזון ביקש שלא יאמר שהוא פיטר אותו אלא הוא מעצמו לא ממשיך שנה הבאה.

יהיו שיאמרו שהכחשותיו של יעקובזון מלמדות על איזו שהיא שפיות מינימלית ובושה ממעשיו הנלוזים, אך מאידך גיסא זה מראה על עומק השפלות, שלמרות שהוא מבין היטב עד כמה מעשהו הוא נואל שפל ונבזה הוא לא בחל מלעשותו.

עוד פן ועוד סיפור שמוכיח על הפשלות הנורווגית להיכן היא מגיעה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s