הרב מאיר קסלר במכתב חריף בעקבות הכנס של קובי רוזנשטיין בשיתו ף המחוז החרדי

לאחר הסערה הגדולה ופרסום הדברים בקו ההגנה וכאן בקו במערכה, וזאת על כנס השתלמויות לגננות שנערך בתלמוד תורה של קובי רוזנשטיין במודיעין עילית, יוצא הרב מאיר קסלר במכתב. במכתב הוא כותב בחריפות נגד החומר שחולק שם. וכך נכתב במכתב: מצורף למטה

כפי שפורסם כאן ביום חמישי, בת"ת דרכי יושר שבהנהלת קובי רוזנשטיין ובהנהלת המפקח אליהו פרידלנדר שהיום טוען שאין בעיות וגם אם יש צריך להתמודד ולא לברוח, נערך ביום שני בשבוע שעבר כנס נוראי לגננות בשיתוף המחוז החרדי. וכמובן, שהיה חובה להשתתף.

הכנס שנוהל בעיקר על ידי המפקחת פריידא קופשיץ מירושלים, עסק בתוכן הבא: כיצד להחדיר מדע טבע וטכנולוגיה בגנים. בנוסף שחוברת שלימה בן כמאה עמודים שהופקה ע"י המפקחת קופשיץ שבחזות חרדית, בה היא מסבירה על פי חודשי ומועדי השנה כיצד להפוך את נושאי החולין המדע והטבע לעיקר, והחמור לא פחות כיצד להשתמש במושגים המקודשים מהחגים ולהופכם לחולין.

ההשתלמויות נערכו במבנה אשכול הפייס ברחוב אבני נזר וכן במבנה אשכול הפייס ברחוב מנחת שלמה. בעיר, בין השעות 9 בבוקר עד אחד בצהרים.

בחוברת שחולק במקום כאמור, מופיעים התכנים שצריכים להילמד בגן במסגרת החדרת מדע וטכנולוגיה. כשנעשה שימוש בחגי ומועדי השנה לצורך לימודים משונים ומשונים.

בשער החוברת משתמשות בציניות המשתפיו"ת של משרד החינוך בפסוק "מה רבו מעשיך השם"

ומתחת נכתב:

טבע מדע וטכנולוגיה בגן הילדים.

כל חודש מלווה באין ספור דומגאות ופרטי פרטים מה ואיך ללמד כשהמטרה היא הפיכת נושא המדע לעיקריים וחשובים וכדי להסוות את הפיכת לימודי הקודש לשוליים הגו במשרד החינוך תוכנית זדונית מרושעת שלוקחת את לימודי הקודש ומחללת אותם מוציאה אותם מהקשרם ומשתמשת בהם לצורך לימוד כל מיני מושגים שאין להם קשר לחג

את התכנים האלו העבירו כאמור בהשתלמות לגננות מטעם משרד החינוך באמצעות המפקחת החרדית שניסתה לשכנע את הגננות כי אין סתירה בין התורה לדרישות ותכניות משרד החינוך וכל זה נעשה באמצעות שיתוף פעולה של המנהלים ורשתות הגנים שהודיעו לגננות כי הם חייבות להשתתף בהשתלמות וזאת למרות כל ההבטחות וההצהרות על הוראה מהרבנים לא להשתתף בהשתלמויות של משרד החינוך.

בעקבות כך, יוצר כאמור הרב קסלר במכתב חריף נגד הדבר, וכן מודיע על כנס לגננות כפי שפורסם כאן בקו בליל שישי. אלא שככל הנראה כל זה לא שווה כלום, אחרי שמנהלי המוסדות רוצים את הכסף ממשרד החינוך והם כופים את הגננטת לעשות מה שהמנהלים מבקשים, אז מה יעזור כנס? זה אפילו לא לבנות בית חולים מתחת לגשר!

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s