יתד הלא נאמן משווק ומכשיר הכשרים של רבנים מפוקפקים

את מי מכשיר ומשווק יתד הלא נאמן?

ביום שלישי האחרון, פורסם בעיתון החינמון המופץ בכל פחי הזבל ברחבי הארץ, כתבה נרחבת על קרית אתא. כתבה על שני עמודים שנראית לעין כל כי מדובר במישהו שדאג ליחצן את עצמו – אך אין זה מעניינו.

בסיום הכתבה מופיע תעודת זהות למקום עם כל מיני תוארים ושבחים, כשבין הדברים נכתב על הכשרות של המקום: וכך כותבים בעיתון הלא נאמן: כשרות. קרית אתא משמשת כמטרופלין של קניות לתושבי יישובי הסביבה בהם גם תושבי רכסים. בקהילה מציינים – מצטט יתד – כי הכשרות המקומית שבהשגחת הגר"ש דיסקין שליט"א, היא מהמהודרות ביותר והיא מקובלת בקרב יראי ד' בעיר.

האמנם? ומי זה אותו דיסקין שמפרסם יתד לעיני כל כי ניתן לסמוך עליו ללא פקפוק

הנה האמת. דיסקין הוא איש חב"ד לגמרי, ואף שלח את בנו בן הישיבה לצבא החילוני. כפי שפורסם בידיעות המפרץ לפני חצי שנה, אזי בנו של הרב דיסקין התגייס לצבא, בכתבה נכתב כך: ראובן דיסקין בנו של הרב הראשי של קרית אתא הרב חיים דיסקין, התגייס לאחרונה לצה"ל. לדבריו של הרב דיסקין, אין כל דבר חריג בכך שבנו מתגייס מכיון שעמדת תנועת חב"ד שהוא משתייך אליה, היא גיוס עם תום שלב הלימודים. עם זאת – ממשיך ומציין העיתון החילוני ידיעות המפרץ – בנו של רב ראשי חרדי שמתגייס בשעה שחלק ניכר מהרבנים של הזרמים החרדיים השונים מנהלים מלחמת חורמה נגד חוק הגיוס, מהווה צעד חריג.

בעיתון כפר חב"ד לפני ארבע שנים פורסם על יום עיון כלכלי שנערך בהשתתפות הרב דיסקין, כשבאירוע השתתפו נציגים של צה"ל והמשטרה שהגיעו כבר מהבוקר לתת הצעות שונות לחסידי חב"ד להתגייס לצבא.

אז אותו חבדני"ק משיחיסיט, אותו מאמין בצבא וכל קלקוליו, נהפך אליבא דיתד נאמן להכשר מהודר ומקובל על כל הציבור החרדי גם המדקדק ביותר. רק ביתד של היום יכול להיות כזה דבר.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s