משרד הביטחון בלחץ: יוצא נגד 'הפלס'

המדינה בלחץ. משרד הביטחון יוצא בהכרזות נגד עיתון הפלס. בכך המדינה מודה מפורשות: עיתון 'הפלס' מעכב אותנו מלבצע את זממנו בגיוס המוני של בני הישיבות ושינוי מוחלט של פני החברה החרדי.

עיתון ישראל היום מפרסם ביום שישי כתבה, בה לדבריהם, סגן שר הביטחון יוזם לצמצם את חופש הביטוי ולנסות להתנכל לעיתון הפלס, בנוסף לבדוק את מקורות המימון של העיתון. בעיתון הגיבו בזלזול ואמרו: אנו מוכנים לעזור לו לחפור מתחת לבלטות ולחפש את המיליונים.

בכתבה שהתפרסמה ביום שישי בעיתון ישראל היום נכתב כך:

המלחמה במסיתים: יותר אכיפה, יותר ענישה

עליית מדרגה בקרב מול ההסתה נגד החיילים החרדים • משרד הביטחון יעקוב אחר מקורות מימון, יפעל להחמרת ענישה ויילחם בעיתון קיצוני •

מעקב אחר מקורות מימון, מלחמה נגד עיתון קיצוני, הגברת משאבים לטיפול בטלפונים מטרידים והחמרת ענישה. אלו הם חלק מהצעדים החדשים במלחמה נגד ההסתה נגד החיילים החרדים.

בשנים האחרונות סובלים חרדים המתגייסים לצבא, ובעיקר החרדים שאחראים לגיוס חרדים לצבא, מהצקות בלתי פוסקות. מה שהחל כקמפיין החרד"קים ("חרדים קלי דעת" – כינוי ברחוב החרדי לחרדים המתגייסים) הגיע לשיא לאחרונה בערב יום הזיכרון, אז הופץ סרטון שבו נראים חיילים חרדים, כאשר ברקע מתנגן השיר "על אלה אני בוכייה", ולצד עשרות התמונות של החיילים החרדים מופיע הכיתוב "לזכר חללי צה"ל שנפלו בצבא השמד".

עוד לפני הסרטון באחד הלילות הופצו בריכוזי אוכלוסייה חרדיים פרטיהם המלאים, כולל תמונותיהם, של מי שמגייסים חרדים. חלקם "זוכים" להטרדות טלפוניות בלתי פוסקות באמצע הלילה ולהתקפות מילוליות בפומבי, לפעמים אף מצד ילדים קטנים.

גורמים רבים מנסים להילחם בתופעה, בכנסת ניסו להעביר חוקים מחמירים, דיונים נערכו בוועדות השונות, וגם במשטרה ביקשו להגביר את האכיפה. כעת מבקש סגן שר הביטחון, אלי בן דהן מהבית היהודי, להגביר את הלחץ על המסיתים. בפגישה שנערכה לאחרונה בלשכתו, שבה נכחו נציגים מאגף כוח אדם בצבא ומהפרקליטות הצבאית יחד עם נציג המשטרה ופרקליט המדינה, הוחלט להפעיל צעדים נוספים. כך, למשל, מתכננים לערוך מעקב אחר מקורות המימון של מפיצי "קמפיין החרד"קים"

" לצמצם את חופש הביטוי "

מי ששמו הועלה כאחד המוקדים לכך הוא עיתון "הפלס", שופרו של הפלג הליטאי הירושלמי הנחשב לזרם קיצוני ומיליטנטי, אשר מוביל אג'נדה נגד חיילים חרדים מעל דפי העיתון. סגן שר הביטחון מבקש לעקוב אחר מקורות המימון שלו ושל עמותות הקשורות לאותו הפלג. כמו כן, מתכננים להגביר את המעקב אחר ההטרדות הטלפוניות, ובקרוב גם תוחמר הענישה נגד המסיתים.

"אנחנו חשים שאין מספיק הרתעה ואין מספיק אכיפה בסוגיה של ההסתה נגד החיילים החרדים", אומר בן דהן, "לוקח יותר מדי זמן לתפוס את העבריינים, וגם אז לוקח זמן עד שחוקרים ומביאים אותם לבית משפט, וגם שם רמת הענישה נמוכה מאוד. זה מסתיים בעיקר בהתראות ובאזהרות, לא משהו משמעותי שמרתיע אנשים, ואת זה אנחנו פועלים כדי לשנות".

אחת הנקודות שסגן שר הביטחון מבקש לשנות היא חופש הביטוי: "צריך לצמצם את חופש הביטוי במדינת ישראל. המדינה נותנת חופש ביטוי רחב נגד החיילים שלה. כל אחד יכול להכין חוברת נגד החיילים, להפיץ פשקווילים מסיתים, וזה נכלל בגדר חופש ביטוי. צריך להעלות את רף בחינת חופש הביטוי ולצמצם אותו במקרים של הסתה נגד חיילים חרדים".

לדברי בן דהן, "מדינת ישראל חייבת להגן על כל מי שמשרת בצבא, בוודאי מי שמגיע מהציבור החרדי. אני קורא לכל הח"כים מהציבור החרדי לגנות את האלימות נגד מי שמשרת בצבא ומי שעוסק בגיוס חיילים, כדי שהתופעה הזו תיעלם מהעולם".

בעיתון "הפלס" לא מתרגשים מההצהרות של בן דהן. ישעיהו ויין, מראשי העיתון וממובילי הפלג הקיצוני, אמר ל"ישראל היום": "אני מזמין את סגן שר הביטחון לחפש את הכסף, ואשמח אם ימצא משהו. אנחנו חיים מהוראות קבע, העובדים בקושי לוקחים משכורת. אני מוכן לעזור לו למצוא את המיליונים. זו בדיחה".

עד כאן הכתבה, שמהווה זלזול גובר באינטליגנציה של קוראיה. כמה עובדות שאותו עיתון בחר לסלף.

לדברי העיתון יבדקו מקורות המימון של מפיצי הקמפיין. הבעיה היחידה היא, שאותו שכח העיתון לבדוק, שאף אחד עדיין לא יודע מי עומד מאחורי אותו קמפיין. לא המשטרה ולא אף אחד אחר. אילו המשטרה הייתה יודעת כבר מזמן הם היו בחסות המדינה הדיקטטורית שלנו מאחורי סורג ובריח. כמו גם המשפט שכל אחד יכול להוציא קמפיין ציידים משולל מתוכנו, כאשר המדינה הופכת את העולם למצוא מי עשה זאת, ועצרה בשל כך במעצר שווא שלא הוביל לשום מקום ארבעה אברכים חשובים כאשר גם אחרי המעצרים והחקירות הדרמטיות, לא נמצא שום קשר שלהם לחוברת.

גם הבדיחה לצמצמם את חופש הביטוי הוא מגוחך עד כדי מביש, אין לדבר סיכוי משפטי, ואין לדבר גם סיכוי מציאותי, כאשר ארגוני השמאל והעיתונות השמאלנית מסיתים בחריפות הרבה יותר גדולה נגד צבא וחייליה.

אך כפי שכבר ידוע, המדינה אכן עושה מעל ומעבר, ללא מחויבות לחוק ולדמוקרטיה, לנסות לסתום את פיות בני התורה. כך זה במעצר ברוטאלי של ארבעה אברכים בחשד למעורבות בקמפיין הציידים בעוון של 'העלבת עובד ציבור', עבירה שמעולם לא באה לידי מעצר וענישה, וודאי שלא בצורה כה ברוטאלית, וודאי לא כשאין שום ראיה ובסיס למעורבות של החשודים למעשה. כמו כן זכור לכל מעצרם של עשרות בני תורה מסולאים בפז כולל נשים, שהעוון שלהם היה שהתקשרו מספר פעמים לחבורת להביע בפניהם את כאבם על התנהלותם הפרסומית המוטעית. מעולם לא נעצר איש על עבירה שכזו, וודאי אל במבצע צבאי שכזה בה פשטו נעל מאתיים שוטרים באמצע הלילה ועצרו את האברכים באזיקים בידיהם וברגליהם.

כי כשהמדינה מגיע לציבור בני התורה, היא מאבדת עשתונות ויוצאת מכליה. אין חוק ואין משפט, הכל מותר והכל אפשרי.

מה שכן ברור מכל זה. המדינה ומשרד הביטחון מודים מפורשות. עיתון יתד נאמן. עיתון המודיע. וודאי שעיתון המבשר. לא מעכבים אותנו מלבצע את זממנו. הם לא לוחמים בגיוס חרדים לצבא, ומבחינתם הכל כשר והכל ראוי. גם לא עיתון 'העדה' מפריע להם. עיתון אחד ויחיד העומד על המשמר – עיתון 'הפלס', הוא המדיר שינה מעיני הרוצים לחלן את הציבור החרדי.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s