עוד רבנים בחב"ד מצטרפים נגד ההסכם. החסידים לא מתרגשים

נמשכת הסערה בחב"ד סביב הסכם העסקנים שיביא לגיוסם של שמונים וחמש אחוז מבני הישיבות לצבא. המשפיעים ממשיכים לתקוף את ההסכם, אך נראה כי זה בגדר דבר שאינו נשמע. הרבנים והמשפיעים בשלהם, אבל הציבור בשלו.

גם המשפיע החבד"י רבי טוביה בלוי יוצא ותוקף את ההסכם בחריפות.

הסכם עם צה"ל? כמו כתיבה על קרן השור: "אין לנו חלק באלוקי ישראל"

רבי טוביה בלוי, מחשובי המשפיעים ומי שנמנה על זרם הרבנים הירושלמים בחסידות, תוקף בגילוי דעת מיוחד את ההסכם והפשרה שתוביך את מרבית חסידי חב"ד לצבא. וכך הוא כותב במכתב:

"ב"ה, ח' מנחם אב, יהפכו ימים אלה לששון ושמחה תשע"ו" כידוע התפרסמה בשעתו קריאתו של נזר וגדול רבני חב"ד הגאון הגדול החסיד רבי משה יהודא לייב לנדא שליט"א, גאב"ד ב"ב (אשר כ"ק אדמו"ר זי"ע פעל מאוד למינויו במקום אביו הגה"ח זצ"ל), נגד כל הסכם עם שלטונות צה"ל הנותן מקום ואפשרות להתגייס לצה"ל בתנאים מסוימים, בהבהירו כי ידועה ומפורסמת דעתו הק' של כ"ק אדמו"ר זי"ע נגד כל גיוס בני ישיבות לצבא, בשום מסגרת כלשהי, ונגד ישיבות ההסדר. כן יצא בשעתה קריאה ברוח זו של למעלה מעשרה מחשובי רבני אנ"ש באה"ק".

הרב בלוי מוסיף וכותב כי "ראיתי את הטופס שעליו התחייבו התמימים לחתום, ע"פ ההסכם עם צה"ל, והוא כולל מספר סעיפים חמורים מאוד ובראשם סעיף ב': "ידוע לי כי בקשותי אלה… פוקע מעמדי כ"תורתו אומנתו". הסעיף האמור הוא כפי שיבחין כל חסיד אמיתי, ככתיבה על קרן השור: "אין לנו חלק וכו'" ר"ל, כמובן מלבד סעיפים בעייתים נוספים באותו טופס מכמה בחינות".

"ע"פ שיחות עם חלק נכבד מחברי וידידי הגה"ח חברי בי"ד רבני חב"ד באה"ק שליט"א" מוסיף המשפיע החב"די, "התברר לי בבירור גמור שרובם לא ראו כלל את ההסכם שבין ראשי הישיבות לשלטונות צה"ל ואף לא ידועים להם פרטיו. חלק מהם הזדעזעו כשהקראתי לפניהם סעיפים מהטופס האמור שעליו מתחייבים התמימים לחתום".

"אתכבד להעתיק לפני התמימים שי' והוריהם שי' מהספר משנה תורה להרמב"ם (הל' שגגות פי"ג ה"ה): "הורו בית דין לאכול חלב הקיבה כולו, וידע אחד מן הקהל שטעו ושחלב הקיבה אסור ואכלו מפני הוראתן, שהיה עולה על דעתן שמצוה לשמוע מבית דין אע"פ שהם טועים הרי זה האוכל חייב חטאת קבועה על אכילתו".

בסעיף האחרון של מכתבו החריף כותב הרב בלוי: "אין בדברי אלה כל זלזול חלילה בכבוד תורתם של חבירי ומכובדיי הדגולים חברי בי"ד רבני חב"ד באה"ק שליט"א, ואשר קוטנם עבה ממותני אבל דעתו הק' הברורה של כ"ק אדמו"ר זי"ע הוא למעלה מן הכל, וכפי שנוכחנו מן ההלכה המצוטטת ברמב"ם שאפילו בי"ד הגדול בירושלים בלשכת הגזית בן 71 הדיינים אינו מחייב לעבור על חטא ובמיוחד חמור כמו הנ"ל".

עד כאן המכתב. כצפוי, גם זה לא ישפיע כלום. מה לנו ולכל זה. קודם הלב כואב. אבל בנוסף זה מראה לנו איך מתנהלים פני הדברים כשהעסקנים שולטים. ממש כמו שזה קורה בנורווגיה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s