עדכון קצר על המלחמה בלשכת הגיוס יום א' עקב ע"ו

To:

ס"ד

​אמש
(יום ראשון, למניינם 21/08/16) בשעות הצהריים התרחש קרב קשה בין המוני חרדים יראי ה' לבין המשטרה, ברחוב רש"י בירושלים ליד לשכת הגיוס, לאחר שהתפרסמה הידיעה שבתוך הלשכה נמצא בחור ישיבה ממוצא ספרדי ששהה בתקופה האחרונה בחו"ל וכאשר לאחרונה חזר לארץ נודע לו כי הורד ממנו מעמד בן ישיבה, וכי עליו להתגייס לצבא, הבחור שהוא כאמור בחור ישיבה הגיע ללשכה על מנת להסדיר את הענין כאשר תוך כדי כך הודיעו לו כי הוא עצור.

המשטרה הצבאית הגיעה למקום ברכב שחור כדי לעצור את הבחור, אך עד שלא הספיקו לעצרו כבר הגיעו למקום עשרות חרדים שהפגינו על נסיון המעצר של הבחור האמור.

כוחות המשטרה ניסו לפזר את הציבור באלימות רבה, אך ככל שחלף הזמן נהרו המונים למקום שהגבירו את המחאה, המשטרה הקפיצה כוח משטרתי גבוה, אולם על אף כל זה לא הצליחו לפזר את הציבור שהיה מוכן לכל מצב ואפי' למעצרים.

במהלך המהומה התיישבו חלק מהמפגינים על הכביש כאות מחאה, כאשר הם מכריזים שהם מוכנים למכות ולהכל, אפילו למעצרים, ואכן כמה מהמפגינים נעצרו בברוטאליות ע"י המשטרה, כאשר המשטרה אף השתמשה באגרופנים לפיזור המפגינים, אך כאמור הציבור לא נרתע מכך.

לקראת הערב ביצעה המשטרה, בשיתוף כוחות יס"ם ומג"ב ועוד, מחטף בה יצאו כלפי ציבור המפגינים במכות איומות, ובתוך ההמולה והבהלה הניסו את הבחור האמור לתוך הניידת השחורה של המשטרה הצבאית, שעמדה מוכנה לכך ברחוב יפו קרוב לפסי הרכבת שמשם ברחו איתו מע"ג פסי הרכבת משם העבירו אותו לכלא הצבאי, תוך כדי שהבחור קיבל כל אותה העת מכות וחבלות בכל חלקי גופו, דבר שאסור להם ע"פ החוק לעשות במעצר צבאי כזה.

ציבור המפגינים יצא מיד לאחמ"כ לרחוב שרי ישראל פינת רחוב מלכי ישראל שם המשיכה ההפגנה כאשר במהלכה נעצרו עוד כמה מפגינים.

מעסקני הגיוס נמסר על מחאה האמורה להתקיים בשעה 8:00 בכיכר השבת בירושלים.

לא ינוחו ולא ישקטו עד שישחורר הבחור החשוב.

לא נתפשר.pdf
מהומה בלשכת הגיוס.pdf
עבד נאמן.pdf
ראטעוועט.pdf

תמונות ).pdf

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s