משה גפני בנאום הגיהנום אומר גם: להעביר את הכסף למישהו כדי לבנ ות מקווה לרפורמים – זה לא איסור כזה גדול.

ועכשיו מגיע תור הרפורמים. הלא פיקח הוא האיש גפני. בפיקחותו איש לא מטיל ספק. אחרי שנושא העברת התקציבים למקוואות רפורמים עבר בשתיקה, הבין משה גפני שהנושא כבר לא כל כך בוער לציבור החרדי. אחרי שהוא הבין שהציבור אדיש לנושא, הוא העז לשלוף את המשפט הבא: להעביר את הכסף למישהו כדי לבנות מקווה לרפורמים – זה לא איסור כזה גדול. ככה. כן חד וחלק. פעם משפט כזה היה מרעיד את אמות הסיפים. היום, הכל בסדר. ומשה גפני בחוצפתו עוד מעז לתלות זאת בגדולי ישראל.

אחרי שעל שבת כבר אומרים לך הנציגים החרדיים שאנחנו צריכים להזדעזע מזה שלא סודר עניין הדיור בחוק ההסדרים ולא להתעסק בתל אביב ומה שקורה שם בשבת, וגפני ועוד חרדים בכלל לא מדברים על שבת, על חינוך וגיוס מוטב שלא לשאול, ואפילו נגד רפורמים שגפני אולץ לצעוק פעם אחר פעם מפחד התקשורת שאני לא מכיר ברפורמים ולא אתם להם שום הכרה, פתאום גפני מעביר להם כספים כאילו הוא לא ידע! ואחרי שמתברר שהוא כן ידע וגם זה עובר בשתיקה, הוא כבר מדרדר לעוד תהום והוא בכלל טוען שהכל מותר ומה רוצים ממנו בכלל.

הדברים נאמרו במסגרת אותו נאום הגיהנום של גפני בקעמפ משפחות בהודיות. גפני התייחס למתקפה החריפה של עיתון הפלס וקו במערכה על התנהלותו המזעזעת בהעברת עשר מיליון שקל לרפורמים לצורך בניית מקוואות ואמר בהיתממות:

"הייתה העברה של עשרה מיליון שקלים למשרד ראש הממשלה – לא למקוואות של רפורמים, אפילו לא לסוכנות, אפילו לא להסתדרות הציונית – אלא העברה שכמותה מתנהלים כל הזמן.

"הלך מישהו ואמר 'הנה, זעזוע בעולם התורה וההלכה – הועבר כסף לרפורמים', ולמרות שבאותה ישיבה הועברו מאה חמישים וחמש מיליון שקל לישיבות, כתב יאיר אטינגר בכותרת ראשית בעיתון הארץ שהעברנו כסף לרפורמים".

בצלאל קאהן שואל אותו: "מה אתה עונה? הרי עשרה מיליון שקל זה הכרה ברפורמים – אפילו מיליון זה הכרה בהם".

גפני השיב בציניות: "לא, סתם. אני עושה ביקורת לעיתונות ופשקעווילים"

בצלאל קאהן מעיר: "הוא לא עונה. הוא עונה לעצמו".

גפני: "אנחנו עוסקים במציאות הזו של העברת עשרה מיליון שקלים למשרד ראש הממשלה – שהם יעשו עם הכסף מה שהם רוצים".

בצלאל קאהן שואל: "ידעת שזה ילך למקוואות הרפורמים"?

גפני משקר ואומר: "לא. ואני גם עכשיו אומר, אני עוקב אחרי הדבר הזה, ואם הכסף יועבר למקוואות הרפורמים יש לי דרך לעצור את זה – אנחנו נמצאים כעת בסוף אוגוסט ומגיע ספטמבר, אם הם רוצים לבנות מקווה אחד, צריכים הרי חצי שנה שלושת רבעי שנה, וכדי להמשיך את זה בינואר 2017 הם יצטרכו לבוא לוועדת הכספים ולהעביר להם עודפים, זה התהליך"

כאן הצהיר גפני לקול אדישות הנוכחים כי עצם העברת הכספים אינה חמורה, וגפני עוד תלה את עבירותיו בגדולי הדור. לטענתו שאי אפשר בכלל להעלות על לב להאמין לדבריו שכאלו, הנחו את הנציגים החרדים לאפשר לרפורמים לקחת מה שהם רוצים, כל עוד אין הכרה רשמית של המדינה בהם: "אני מודיע בבמה המכובדת הזאת בהודיות כי אם אכן יתברר שמשרד ראש הממשלה העביר את הכסף למישהו כדי לבנות מקווה לרפורמים – שזה לא איסור כזה גדול, אנחנו הודרכנו על ידי גדולי התורה שהרפורמים יקחו מה שהם רוצים ושילכו מאיתנו, כך גם היה עם הרב וואזנר והרב אלישיב בעניין הכותל. על כל פנים, אם אכן כך יהיה אני לא אעביר להם עודפים לבניית המקוואות"

משה גפני נהיה דיין. כמו הכותל קח המקוואות. לא רק שבכותל לא היה ולא נברא, וכבר העידו על כך כל תלמידי מרן הגרי"ש אלישיב שזו לא הייתה השאלה וזה לא היה המקרה, אלא לבוא ולהוסיף חטא על פשע, גם בכותל לתת לרפורמים – כביכול בהיתר, וגם ללמוד מכך היתר לדברים נוספים???

אין גבולות לנציגים החרדיים ששקועים עמוק בכסת התאוות ושכחו מיראת אלוקים ומהתורה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s