סערת הקרקיטורה

סערת הקרקיטורה: עיתון הפלס הציג את אלי בן דהן כפי שנאה לו, והתקשורת הציונית דתית יצאה בקמפיין גיוואלד למען כבודו של "הרב" – במרכאות כמובן, אלי בן דהן.

בקריקטורה שפורסמה בעיתון הפלס, במוסף כל השבוע בה מופיעות הקריקטורות היפות כמידי שבוע בשבוע, נראה השבוע באיור, עמוד תליה עליו כתוב גיוס, חבל ארוך שבראשו שני אזיקים יורד מהעמוד, מתחת העמוד עומד בחור משי עם גמרא בידו וכובע וחליפה כמובן לראשו ולגופו, ויונה ועליה הכיתוב 'הפלס' מגביהה את החבל שלא יאזוק את הבחור שרוצה לדבוק בתורה הקדושה ויטלנו לצבא השמד. מול כל זה נראה מופיע סגן השר אלי בן דהן בלבוש זול של שחקן כדורגל ומביט ומושיט ידיו לעבר הבחור עם חיוך גדול, כאומר באתי ליטול אותך לצבא ולסלק מכאן את 'הפלס' שמפריע למשימתי. הכל טוב ויפה.

אלא שבציונות הדתית אליהם הגיע עיתון הפלס והקריקטורה שבו, יצוא בזעקה כשאחריהם מתרים בגרון ניחר אחיהם החילונים חרדים – היינו חרדקי"ם, שממש נזעקו על ההסתה.

בערוץ 7 נכתב כך:

הפלס מציג: הרב בן דהן בעמדת התליין

'הפלג הירושלמי' פרסם ב'הפלס' קריקטורה שבה נראה סגן שר הביטחון בעמדת התליין מבקש לתלות סביב צוואר בחור ישיבה את חבל הגיוס.

הקיצונים החרדים הנמנים על 'הפלג הירושלמי' בראשות הרב אוירבאך לקחו את מאבק נגד הגיוס צעד אחד קדימה, כאשר במוקד הסיבוב הנוכחי עומד סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן.

ביום שישי האחרון פורסמה בבטאון הפלג הירושלמי, 'הפלס', קריקטורה שבה נראה סגן שר הביטחון בן דהן בעמדת התליין כשהוא עומד לתלות סביב צווארו של בחור ישיבה את חבל הגיוס.

לא ידענו שכתבי ועורכי ערוץ 7 לא יודעים לקרוא מסר ואיור פשוט ובחרו לקחת את זה לתליה על הקרדום כביכול המסר הוא שאלי בן דהן מבקש לתלות את בחורי הישיבה ולהורגם בגוף, אבל מה זה משנה, הלא האמת היא שגדול המחטיאו יותר מההורגו, ובעתם היינו הך, אמנם כן, הציור בא לבטאות את משאלתו של בן דהן לאזוק את בחורי הישיבה לצבא, ובכך להחטיאם ולאבד את נשמתם שהיא קשה משאול תחתית וכהריגה גמורה היא.

גם באתר הציונות הדתית 'סרוגים' יצאו למתקפה על כבודו של בן דהן: ההסתה החרדית: קריקטורה מזעזעת נגד הרב אלי בן דהן – כך זועקת הכותרת. ממש שומו שמיים. ביזיון התורה של "הרב" אלי בן דהן

עוד נכתב שם: ההסתה החרדית נגד הרב אלי בן דהן נמשכת וקריקטורה מחרידה מציגה אותו כתליין המוביל לגרדום בחורי ישיבה וזאת בעקבות פעילותו נגד מי שפוגע בחיילים החרדים

הקיצוניים החרדים הנמנים על הפלג הירושלמי ממשיכים במאבקם נגד הגיוס לצה"ל ואף מקצינים אותו, כאשר עיקר המתקפה מופנית כלפי סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן מ'הבית היהודי'

קריקטורה שפורסמה בסוף השבוע האחרון בעיתון 'הפלס' הירושלמי ורצה בשבעות האחרונות ברשתות החברתיות, מציגה את הרב אלי בן דהן כתליין המבקש לכרוך חבל סביב צווארו של תלמיד ישיבה, כאשר כריכת החבל מתארת את גיוסו לצה"ל.

נתון חשוב כי בקריקטורה נראה הרב אלי בן דהן כשהוא לבוטש במדי כדורגל וזאת בעקבות רצונם של הקיצוניים לטשטש את זהותו כרב.

בנוסף, המלחמה של החרדים הקיצוניים נגד בן דהן היא תוצר של פעילותו כנגד כל מי שפוגע בחיילים חרדים שבחרו להתגייס לצבא.

כמובן שאליהם הצטרפו שאר כלי התקשורת הטמאים, אחד המקבל כסף מהצבא לפרסומים, ואחד שתם אוהב לראות את החרדים מתפרקים. אלו ואלו הריעו בקול זעקה על כבודו של השר הרבאי החדש. אגב, גם לרפורמים יש רבנים. כביכול. כמו שבן דהן הוא רב.

בהמשך נערך על כך דיון בגלי צה"ל, כשאלי בן דהן הגיב ואמר: "בושה וחרפה לראות כזו קריקטורה ומה שאותי מטריד עוד יותר שזה הכל בשם התורה – פשוט מחליא, אין לי מילה אחרת, ביזיון גדול מאוד". סגן עורך עיתון הפלס הרב ישעיה ווין הגיב גם הוא על הקריקטורה, סירב להתנצל על הקריקטורה ואמר כי היא "אומרת דבר מאוד פשוט – סגן שר הביטחון כורת את הענף שבחור הישיבה רוצה להיתלות עליו". האזינו לדברים

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s