סערת הגיוס בחב"ד: דיין בחב"ד מאשים: "רבנים קיבלו שלמונים". ומה ה הצדקה של הרבנים התומכים בגיוס לצבא – נחשו: הרע במיעוטו נוסח אנשי הכת הנורווגית.

הדיין החב"די הרב גדליה אקסלרוד, יוצא במתקפה נגד ההסכם של החסידות מול צה"ל, בה מוסכם על ידי עסקנים ורבנים כי מרבית חסידי חב"ד יתגייסו לצבא, ומאשים כי התומכים בו "קיבלנו כסף שלמונים". כמו כן הזהיר: "אסור לחתום על הסרת המעמד"

בסוף השבוע האחרון פורסם ראיון בביטאון 'בית משיח' עם שלשה ראשי ישיבות מחסידות חב"ד העומדים מאחורי ההסכם של חב"ד עם הצבא. ראשי הישיבות טענו כי ההסכם נעשה בלית ברירה וכי הוא "הרע במיעוטו", ולכן במצב הנוכחי הוא הדבר הטוב ביותר שיש כעת לבחורי ישיבות חב"ד.

בעקבות פרסום הראיון, פרסם הדיין הרב גדליה אקסלרוד, אב"ד חיפה ומחשובי רבני חב"ד בארץ, מכתב חריף ביותר נגד אותם ראשי ישיבות. במכתב, הפריך הדיין את הטענות והסביר כי מדובר ב"כסף שלמונים שניתן לאותם ראשי ישיבות, ואין לסמוך על מה דברים שנאמרו בראיון הנ"ל".

במכתב, חיזק הרב אקסלרוד את תלמידי ישיבות חב"ד והורה להם לא לחתום על אף הסכם עם שלטונות הצבא המבטלים את מעמד בן הישיבה.

הרב אקסלרוד כותב במכתבו בין השאר כי הבהילות להסכם היא מסיבת קבלת ממון, לטענתו, וכי בחורי חב"ד חשובים לצבא מאחר ויש התחייבות למכסה של התגייסות חרדים מול בג"ץ, וחב"ד מעניקה את המכסה. לפי הדיין החב"די, יש כאן שמור לי ואשמור לך, לכן קיימת נדיבות בכסף כלפי ישיבות חב"ד. על כן, הוא מורה, צריכים להפסיק את השערורייה.

" ורואים בחוש שמי שאינו מתקרב לרשות אין נוגעים בבת עינו ואלו שלא מופיעים בלשכת הגיוס לא נוגעים בהם לרעה. צריכים מיידית כל אנ"ש חסידי חב"ד להתאסף ולהחליט שלא יתנו לפגוע באף בחור ישיבה חבד"י ".

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s