ראו מה ביני לבין חמי.

האומללות והתסכול של אנשי הכת הנורווגית לשיאים חדשים. הם מחפשים בנרות מה לומר על בני התורה, ונעבך… הם לא מוצאים. אז עוברים לעסוק בשטויות וזוטות שהם ממש תת רמה, וכמובן לא פוסחים על ההמצאות. הכל על סדרת העיסוקים וההמצאות הנורווגית.

כשהפשיטת רגל שלהם כל כך בוטה וגלויה, כשכולם רואים את חוסר האכפתיות מהשבת, את הוויתורים והפשרנות מול הרפורמים, את היעדים והגייסים שהם עצמם מעודדים, את נתינת מדרס כף הרגל לפקחי משרד החינוך ששמו למטרה להרוס את החינוך החרדי. כשכולם מבינים שמה שמעסיק היום את העם הנורווגי זה מיכי אלפר בחיפה וגזירת הארבעים ששים וכמובן יישום החוק הנורווגי, ואפס, זה לא נעים. זה לא טוב. אז נכון. מנסים לדחות הכל בליצנות. יש כאילו שיאמרו שזה גזיירת הגיוס בלעג, יש כאלו יאמרו גזירת המיאוס, כמובן שירוצו לזנבות הסוסים ולפחים הבוערים, וגם על החינוך ימצאו בהמשך איזה משהו.

אבל אחרי הכל, הציבור לא כל כך טיפש. הרוב מבין – מי באופן גלוי ומי בסתר, שיש מצד אחד ציבור שיוצא לדרך של בניה מחדש לשמור את התורה הישנה – כפי שניתנה בסיני, עם כל הקושי שבדבר אף אחד לא יושב על זרי דפנה – גשמיים כמובן – ומקימים מוסדות מהמסד ועד הטפחות, כשהם יוצאים להתעמת עם שוטרים – וזה ממש לא תענוג, אבל מסירות נפש למען עולם התורה כולם מצווים ועושים, וכן כל זה הדרך. כולם רואים שזו קבוצה נאמנת לדרך התורה וממנה לא יסטו מאומה. לעומת זאת, הכת הנורווגית, מזגזגת ללא סוף ומתפשרת ללא גבול. אז מה עושים?

ישבו אנשי הכת הנורווגית חשבו וחשבו, עד שקם השועל, אה.. סליחה הטיפש, והציע רעיון. נחפש גם אצלם בעיות. הלא לא יתכן שהכל בסדר שם. הידד!!! צהלו כל החיות מנורווגיה בשמחה. אבל מהר מאוד נחלה שמחתם אכזבה אדירה. חיפשו וחיפשו ולא מצאו. התאספו שוב גן חיות הנורווגי, חשבו וחשבו, עד שלסוף קם השועל התורן והציע: נכון שאין לנו דברים שאנו רואים התנהלות רוחנית כושלת אצל ציבור בני התורה, נכון שהם אידאולוגיים ונלחמים באמת ובתמים, אבל מה הבעיה, נעסוק בדברים מסביב, נעשה עסק, הלא כל כלי האינטרנט בידינו. נפרסם דברים ונגלה קבל עם ועולם את השפל של בני התורה, אלה מהפלס. כולם הנהנו בהסכמה והם יצאו לדרך

איפה המיליונים – זעקו הפישקווילים, תוך חיטוט מגעיל בעסקיו של אדם פרטי ופרסום דברים שקריים בערבוב נתונים והמצאות דברים, אבל מה לעשות, הלא חייבים להשמיץ. לא משנה אם זה קשור או לא קשור, לא משנה אם זה השקפה או לא, העיקר לנסות לבזות ולהשפיל. וכך ניסו בפעם המי יודע כמה לרדת לחייו של האיש העומד על המשמר, מי שזרק מאחוריו בגבורה את המשרה המגרה עם כל העולם הזה שבה, שהיה בה ביתד נאמן לשעבר, ועבר לעיתון החדש שעתידו לא היה ידוע אז, הכל למען משמר הדת. אפילו התביעת דיבה שהוגשה נגד המפרסמים של הדברים השקריים, לא הצליחה להוריד מעט מתאוות ההשמצה של אותם אנשי כת. אבל זה לא עבד. הציבור ראה את זה כמשהו גס וזול וירידה נפשעת ובזויה ביותר לחיי אדם פרטי. וכי פעם מישהו עסק כמה כסף יש בבנק של זעליג אורלנסקי או מוטקה בלוי??

אבל זה היה רק ההתחלה. פלוני עלה להר הבית, חגגו אותם קטנוני הנייעס ואתרי האינטרנט הזולים. תוך שהם תופסים מקרה פרטי ומנסים להיתלות בו כמשהו כללי. אבל גם זה לא עבד. מה לעשות. הציבור לא כזה טיפש.

השלב הבא היה ניסיון ההכפשה על שעמום בין הזמנים שמביאה להפגנות מול לשכת הגיוס בירושלים. נו, בתוככי הלב אנו יודעים, שגם אם זה היה נכון, זה עדיף מבילוי בחו"ל ובמעוזי פריצות שמביאים לעבור על איסורים חמורים בתורה, דבר המצוי לצערנו אצל אנשי הכת הנורווגית. אבל גם זה התברר לכולם כלא נכון, שהרי לכולם נודע לבסוף על הבחור שנעצר בתוככי לשכת הגיוס כאשר בא לבקש פטור, ועל ההפגנות למען אי מעצרו, ואכן לאחר יום בלבד הוא שוחרר.

אבל העובדות אינם בדיוק מעניינות את הנורווגים המתוסכלים. כאשר קו במערכה חושף מידי יום עוד ועוד מעללים והתפרקויות של הציבור בהנהגת אנשי הכת הנורווגית, הם חייבים לנסות להחזיר משהו. לא משנה מה. העיקר משהו.

ואז הגיע השפן החדש. המצאה שמביאה לפרצי צחוק עד גיחוך. בחורים מציבור בני התורה התגייסו לצבא. ובאישור ר' שמואל אוירבעך הוסיפו אותם יודעי דבר. מה שמעניין שעד עתה אותם מפרסמים אנונימיים לא מוכנים לנקוט מי הם, מה שמותיהם ומהיכן הם. זאת משום שאין כזה חיה. ביררנו, ואף אחד לא יודע ואף אחד לא מכיר. גם אותם ממציאי ההמצאות לא יודעים להגיד מי מה – כי פשוט לא היה ולא נברא. אבל מה זה משנה. העיקר יש להם אתרים באינטרנט, יש להם כתבים ברדיו, אפשר להמציא מה שרוצים, האמת בכלל לא משנה, העיקר שיהיה מה לנסות ולהשמיץ.

איך אמר פעם חכם אחד?! בעידן של היום, אתה יכול על ידי התקשורת גם להפוך לילה ליום ויום ללילה. אמרו. אמרו ברדיו. כתבו באינטרנט. והעולם גולם.

זה בסדר. הם יכולים להמשיך כך. זה רק מראה כמה הם באמת מתוסכלים מהדרך הכושלת בה הם צועדים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s