'חרדים עכשיו' בסיקור מיוחד מכותרות כלל העתונות הישראלית ביום א' לאחר חילול שבת המחפיר שהתרחש בשבת האחרונה

כותרות כל העיתונים

הסערה העצומה בעקבות חילולי השבת המחפירים והעצומים שטרם נראה כדוגמתם בהיסטוריה, ראוי שיורחב בה רבות, דבר שלא הספקנו די לעשות היום. הדבר זכה לכותרות כל העיתונים, הן העיתונות הכללית והן העיתונות החרדית – על אותן חילולי השבת בעבודות הרכבת, והאיומים המדומים של החרדים. נביא כאן היום את כותרות כל העיתונים.

ידיעות אחרונות:

החרדים זועמים על עבודות הרכבת – והמשבר הבא כבר בדרך. קרב השבת. אחרי שכבר היה נדמה שמשבר השבת והרכבת נפתר. אמש הוא התעורר מחדש. ביהדות התורה דורשים: לפטר את ישראל כץ. ובינתיים מתבשל העימות הבא: ועדת מנכלים תפרסם בקרוב המלצות בעניין מסחר בשבת – והחרדיים מאיימים לשבור את הכלים.

הארץ:

גורמים ביהדות התורה: נדרוש לפטר את כץ בשל עבודות בשבת. ראשי הסיעות החרדיות טוענים שעבודות בנתיבי איילון בשבת הן הפרה של הסטטוס קוו ודורשים פגישה דחופה עם נתניהו.

ישראל היום:

החרדים זועמים על השר כץ. לכל שבת יש מוצאי שבת. ליצמן דרעי וגפני זועמים על מסיבת העיתונאים שערך שר התחבורה עם סיום העבודות בתחנת השלום באיילון. אמר: לא נכנעתי לדרישת הדתיים. החרדים דורשים: פגישה עם ראה"מ. הערכה:המתקפה והאיומים במשבר – בשל הלחץ ברחוב החרדי

מעריב:

משבר השבת: החרדים ידרשו לפטר את השר כץ. ראה"מ אמנם הצליח להגיע לפשרה עם הסיעות החרדיות ועבודות התשתית ברכבת ישראל בוצעו בשבת, אבל דרעי ליצמן וגפני לא מתכוונים לוותר. כץ הודה אמש: לא שותפתי בפרטי הפשרה

יתד הלא נאמן:

חרפה בלב תל אביב. למרות מחאת היהדות החרדית התקיים חילול שבת מחפיר וענק בהיקפו: העבודות בתשתית הרכבת התקיימו כמתוכנן. זעם ושאט נפש בכל רחבי העולם היהודי מהחלטת ראה"מ נתניהו: מאות עובדים יהודים חיללו את השבת בפהרסיא ללא שום צורך. בתגובה שיקרית המשיך שר התחבורה ישראל כץ את מסכת השקרים שהחל במסגרת מגעיו עם הנציגים החרדים ואמר כי כביכול הייתה הסכמה לעבודות. מחאה ומאבק של כל ראשי הסיעות החרדיות והחכים החרדים לבלום את הסחף הנורא. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני: לא נשלים עם ההתנהגות הזו של שר התחבורה ישראל כץ, העושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס הוא עוד מוסיף לשקר וטוען כי הייתה ח"ו הסכמה לעבודות. בפגישתנו עם ראש הממשלה נדרוש לפטר את האחראים לחילול השבת. ההתנהלות שלנו בקואלציה תהיה שונה מכפי שהייתה עד היום. ח"כ אורי מקלב: משרד התחבורה והעומד בראשו התגלו בקלונם בחוסר אמיתות הדברים, בהתנהלות קלוקלת בלתי ישרה וצבועה. ח"כ יעקב אשר: אפנה ליו"ר הכנסת לקיים כינוס של הכנסת בפגרה כדי להעלות את הנושא הכאוב של חילול השבת על ראש סדר היום בכנסת. "הודע את תל אביב את תועבותיה"

הפלס:

זעזוע עמוק בקרב היהדות הנאמנה: בהוראת ראש הממשלה חוללה השבת באופן המוני ומחפיר. נתניהו הודיע ביום שישי כי החליט להתיר זאת באמתלה אומללה של "פיקוח נפש" ותוך הסכמת המפלגות החרדיות. שר התחבורה: לא הסכמתי להורות על ביטול העבודות. כולם הבינו שצריך להתפשר בענין זה. רק עם צאת השבת לאחר שבוצעו העבודות, נזכרו במפלגות החרדיות להביע מחאה למפרע.

המודיע:

מחאה ציבורית כואבת נגד חילולי השבת חסרי התקדים שנערכו ברכבת ישראל על ידי משרד התחבורה. בניגוד לסיכומים עם הסיעות החרדיות, בוצעו במהלך השבת גם עבודות שלא לצורך פיקוח נפש. שר התחבורה ישראל כץ התבטא בבוטות וביהירות במוצאי שבת: לא הסכמתי להורות על בטול העבודות למרות כל הלחצים הכבדים. ראשי הסיעות החרדיות דורשים פגישה דחופה עם ראש הממשלה נוכח התנהלות של שר התחבורה ישראל כץ.

המבשר:

כאב וזעזוע בעקבות חילולי השבת בת"א בתואנה של 'סיכון חיי אדם ופיקוח נפש'. מחאה חריפה על חילול שבת פומבי בתחנת הרכבת בת"א. דרישה נחרצת לקביעת 'פיקוח נפש' על פי ההלכה בלבד'. סגן השר מאיר פרוש: אם ראה"מ רוצה שנמשיך להיות בקואלציה עליו להפנים שהמושג פיקוח נפש הוא כפי הגדרתו ההלכתית המדוייקת ורחוק מאוד ממה שאירע בתל אביב. זעם וזעזוע מהופעתו של שר התחבורה באתר עבודות הרכבת והתרברבותו כי לא נכנע ללחצים למנוע את חילולי השבת. רכבת ישראל העסיקה במקום תוך חילול שבת צלמים וצוות יחסי ציבור שידאגו לפרסם ידיעות על העבודות במתחם במהלך השבת רח"ל

כאמור אלו הכותרות ויש מה לומר בהם, בפרט בסתירות והאיומים הרבים ששיגרו בלא נאמן, אבל על כך בלי נדר מחר

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s