היום שאחרי החרפה באלעד: תחושות קשות ועוד מספר הרהורי דברים ונ קודות

החרפה שהומטה אתמול על הציבור החרדי, על ידי ראש עיר חרדי ישראל פרוש, היום שאחרי ועוד כמה נקודות חשובות.

תחושות קשות בציבור החרדי. יום אחרי האירוע המביש של יום המשטרה באלעד, הסערה רק גוברת והולכת. המידע כי כל רבני העיר פנו לישראל פרוש לבטל זאת ואעפ"כ הוא סירב, מעוררת סערה. העבודה כי המשטרה התנהלה בבריונות חסרת תקדים ומעצר מאות אנשים לפני שבכלל החלו להפגין, מעצר אוטובוסים שלמים על כל יושביהם כולל זקנים נשים וטף, מלהיט את הרוחות.

תמונות מאירוע המביש עצמו שהחלו להתפרסם, מוכיחים את מטרת המשטרה לחלן את הציבור החרדי, רק מחריפים את ההרגשה.

אבל עם כל זאת יש כאן גם משהו לטובה: מטרת יום המשטרה כפי שניסתה המשטרה להציג זאת, לקרב את המשטרה לציבור. להוכיח ששוטרים הם לא עם כזה קשה ומאוס. אפשר גם להיות שוטרים ולהישאר בני אדם. כל הלא הוצהר בתוכנית המשטרה כפי שהבאנו אתמול. אבל מה קרה בפועל? כל הנוכחים ראו מה זה יום משטרה. בפעול היה זה יום משטרה בפעולה חיה, שהוכיחו לכולם כי משטרה נשארת משטרה תמיד, ממש כמו אותו מעשה של ר' יהונתן אייבשיץ עם העכבר שהקפיץ את החתול המאולף, גם כאן, ברגע האמת המשטרה הוכיחה לכולם כי מדובר במערכת דיקטטורית אכזרית ואטומה. מעז יצא מתוק – לפחות בחלק הזה.

כמדומה שלראשונה מזה שנים נוצר כמין קונצנזוס נגד הפעילות של יום המשטרה אתמול באלעד. לא שכולם היו באותו עמדה, דווקא נורווגים רבים הגיעו למקום, אבל כלפי חוץ הם עדיין לא העזו לומר שאין בזה בעיה. זה גם מעלה בדור המבולבל של היום. למרות שמסתבר שעוד שנה זה כבר יהיה מצוה. תיזכרו איך התחילו שאר הדברים. זה גם היה בגמגום, ופתאום זה הפך למצווה. אבל בואו נתמקד בהיום. לפחות היום יש איזה הבנה שזה לא בסדר.

זה התבטא בפניית כל רבני העיר אלעד לישראל פרוש לבטל את האירוע, זה גם הוכח בסיקור התקשורתי הנגוע בטומאה. מה שבדר"כ זוכה כל רצון להפגנה להסתה פרועה הן בקווי הילדים של דגל התורה, הן בשאר אתרים ומרעין בישין, הפעם זה עבר די בשתיקה.

אפילו אותו מטורלל משה גלסנר גיסו של אבא טורצקי, שמחפש כל הזדמנות לנגח את בני התורה ויוצא כמי שנשפכה עליו דלי של שופכין, טען שזה מקובל על כולם שזה לא בסדר עד שהעז להעלות על דל שפתיו שיכול להיות שכל הציבור היה בא למחות. כמובן שמדובר בחלומות שגם גלסנר אמרם רק כדי לנגח ולהוכיח פעם אחר פעם כמה הוא מטורלל, אבל עצם העובדה שהיא הועלתה על דל שפתיו של שדרן בתקשורת יהיה מטורלל ככל שיהיה, מראה על חומרת העניין.

אם אותם חרדקים קלי דעת, אם הציבור הנורווגי לא מעז לקדש מצוה על אותו יום משטרה מחפיר, אותו הוא כי הם גם מתביישים קצת בזה.

אבל כאן בדיוק נעוץ ההבדל. בעוד הם משלימים הם זה, בעוד הם לולא לא היה מי שצועק לא היו מתביישים כזה כלל ואף היו הולכים בהמוניהם לאותו אירוע מביש, יש ציבור אחד שרואה בחרדה את את ההתפרקות החרדית ושבירת כל החומות – ולא נח על זרי דפנה לומר שאין כלום. ואין גזירות. הכל בסדר. ציבור בני התורה – המבינים בעם.

ורק ישראל פרוש נותר המשוגע היחיד. על סיבותיו שגרמו לו לכך –היום חשיפה בכתבה נפרדת. בתגובה למישהו הוא טען – בגלל שהפלס קרא למחות ולהפגין לכן לא ביטלתי את האירוע למרות בקשת הרבנים. מדובר בשטויות כמובן, אבל זה מראה את הרמה. פשוט ילד פרחח.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s