הציבור מתחיל להפנים: המפלגות החרדיות לא נאבקות כלל בשביל קיום הדת

הגיע הזמן שגם התמימים או הנאיביים יתחילו להשלים אם האמת שעומדת זקופה למולם: חברי המפלגות החרדיות לא מעניין אותם השבת ודת. חד משמעי. סערת חילולי השבת וההתפתחויות.

אם היה לאי מישהו עוד ספק, אחרי שהחרדים לא זעקו חמס על נתינת הכותל לרפורמים, אחרי העברת מיליונים לרפורמים, אחרי שהם חוקקו חוג גיוס נוראי עם יעדים וגייסים, אחרי שבחוק החינוך הם הרסו את החינוך החרדי, הגיע גם השבת, אותה שבת שהיא הברית ביננו לבורא עולם, השבת עליה נאבקו תמיד בכל עוז כל חובשי הכיפות היראים יותר והיראים פחות, השבת המקודשת שנלחמו עליה במאבקים אין סופיים, בגבולות בני ברק ובככר השבת, בפתח תקוה ובבר אילן, ועוד רבות כפי קורות ההיסטוריה היהודית, משברים נעשו על כך בממשלות על הגעת מטוסי הF16 בשבת ועל העברת המשחן, אבל היום – הכל בסדר. בדיל ויעבור.

לפני ניתוח הפרשיה המסעירה עם פרטים חדשים, נתחיל במה שהיה היום. היום סו"ס התבצעה הפגישה הדחופה של מוצאי שבת של גפני ליצמן ודרעי עם נתניהו.

וכצפוי מה שיצא מהפגישה זה הבטחות ובדיקות ותקוות. והנה הכל בסדר. אמנם החרדים ניסו לבצע תרגיל מסריח שנכשל מתחילתו, אבל בסוף הסתפקו גם בלי התרגיל הזה. לפי מה שהוברר, הנציגים החרדיים דרשו לפטר את … לא את שר התחבורה, אלא מנכ"ל הרכבת, להראות לכולם הנה אנו עושים משהו, אלא שהתרגיל התברר לציבור די מהר, כאשר מהר מאוד התגלה כי אותו מנכ"ל מילא עוזב בתוך תקופה קצרה ואין את מי לפטר אפילו בשביל ההצגה.

אף אחד לא היה בחדר בשעת הפגישה, ולכן צריך לקחת את כל הפירוסמים על הפגישה בערבון מוקבל ובחזקת סילוף הדברים, וכך פורסם לאחר סיום הפגישה:

ראשי המפלגות החרדיות, השרים אריה מכלוף דרעי ויעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, מחו בחומרה רבה בפגישתם היום בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו על חילול השבת האחרונה שהיה בשל עבודות הרכבת בעיצומו של יום שבת קודש.

במהלך המפגש, דפק ראש הממשלה נתניהו כמה פעמים על השולחן ואמר: "אני לא אתן לחלל שבת". הוא הוסיף, כי "שמירת השבת חשובה לי מאד. זהו יום המנוחה הלאומי ואני לא מוכן שיאמרו עליי שאני פוגע בשבת".

בדבריהם הביעו ראשי המפלגות החרדיות מורת רוח רבה מהתנהלות שר התחבורה ישראל כץ שנעשתה שלא בתום לב במשך התקופה האחרונה, בשיאה נגרם חילול שבת המוני בפרהסיה, תוך שימוש בהגדרה "פיקוח נפש" שלא כדין, במקביל להודעות תקשורת וצילומים שונים שנעשו בשבת וכן מופע תקשורתי מיותר והתבטאויות מיותרות שלא הוסיפו כבוד לשבת קודשנו.

ראשי המפלגות הודיעו לראש הממשלה כי קדושת השבת מהווה יסוד ערכי במדינה יהודית וכי מדובר בנושא שנשמר במהלך כל השנים בכל ממשלות ישראל, בהתאם לסטטוס קוו ולסיכומים אליהם הגיעו עם הנציגות החרדית.

הנציגים הבהירו כי הם רואים בחומרה התנהלות מנכ"ל רכבת ישראל ורואים בו אחראי ישיר לפגיעה בכבוד השבת, וכי ראוי שלא יישא בתפקידו יותר. בפגישה הובהר כי מנכ"ל הרכבת עוזב את תפקידו בחודש הקרוב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בפגישה כי אין כל כוונה לפגוע בשבת קודש וכי הוא רואה עצמו מחוייב לסיכומים בעניין זה. "שמירת השבת חשובה לי מאד. זהו יום המנוחה הלאומי ואני לא מוכן שיאמרו עליי שאני פוגע בשבת" אמר ראש הממשלה נתניהו

עיקר הפגישה נסובה אודות הקמת ועדה שתקבע כללים ברורים לגבי התנהלות הרשויות הממלכתיות במדינת ישראל, בכל הקשור לפעילותן – בין זו השוטפת ובין החריגה – בשבת קודש, כך שלא יצוצו כל פעם מחדש פרשיות ומשברים שכאלו. בפגישה סוכם על הקמת הוועדה שתחליט בנושא שמירת השבת, בה חברים: מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד התחבורה, מנכ"ל משרד הכלכלה, נציגי ראשי המפלגות החרדיות, נציג שר החינוך ונציג הרבנות הראשית. הועדה תתכנס בקרוב ותודיע על החלטותיה ודרכי פעילותה בנושא.

עד כאן הנוסח כפי שכתבו יחצני וכתבי חברי הכנסת החרדים. בתקווה שמשהו מהדברים אכן נכון. ובזה תם הכל. אז בשביל מה היה צריך פגישה דחופה? הלא את דבר הקמת הוועדה כבר הבטיח ראש הממשלה ביום שישי.

אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדובר בעוד מריחה ופשרנות של המפלגות החרדיות. עצם העובדה וגופו של הענין בהקמת וועדה שתדון בחילולי השבת, זה הרמת יד בתורת משה. וכי יש מה לדון?? וכי יש צד שיש עבודות שהם פיקוח נפש? כך יתירו בדיונים את כל התורה כולה!!!!

ואחרי זה לשמוע את משה גפני ויתד שוב ושוב תוקפים את ישראל כץ ועוד טוענים מפורש שראש הממשלה שנתן את ההוראה לחלל שבת הוא בסדר, זה מעורר בחילה וחלחלה. רק לזכור: עוד לפני שנודעו גדול חילולי השבת ההמוניים שזעזעו כל לב הודיע משה גפני ברשת ב': מיום ראשון לא נתנהג כרגיל. ביתד של יום ראשון, אחרי שכבר היה הבטחה לוועדה הודיע גפני כי ידרוש לפטר את האחראים לחילולי השבת, דבר שלא נעשה בסופו של דבר. כמו"כ הודיע משה גפני כי לא נתנהל כמו שהיה עד היום, דבר שאין צורך לומר לכם – לא יקויים. החרדים ימשיכו לדבוק בכיסאות ולהתעסק רק על שטויות. זה על רפורמת סיעוד, זה על רכבת למירון, זה על ערוץ 10, וזה על מיכי אלפר.

כאן חשוב להסיר את המסכה מהשקר הגדול שעושה התקשורת. כל הזמן עולה לדיון: פרישה או לא פרישה. ועל זה יאמרו לכם ק"נ טעמים למה להישאר בקואלציה. ומה יהיה האלטרנטיבה הם יצטדקו לך, או ומה יהיה עם לפיד שאורב לנו בפינה, ועוד כל מיני סיסמאות בסגנון המזרחי על הרע במיעוטו. ולדידם עם הדעת המבולבלת והטועה, אכן זו כמין פשרה בר קיימא.

אבל איך אפשר לשכוח מה עשו חברי הכנסת החרדים על דברים אחרים. ניקח לדומגא את סיעת ש"ס בפרשת מינוי רמי סדן ליו"ר דירקטריון ערוץ 10. סיעת ש"ס לא פרשו, אלא פשוט הודיעו על ברוגז. אי השתתפות במליאה. וכל זה למרות שבאמת זה לא היה קשור לראש הממשלה. בזה אף אחד לא עשה את כל החשבונות שלעיל. אבל על שבת ודת, פתאום הם אין להם כלים לפעול. פתאום זה ממש הרבה פחות חשוב מאיזה רמי סדן מסכן. איפה אתה גואטה שעל כל מה שזז יש לך מה לצעוק ולתקוף, אם מישהו מדבר על דרעי אתה יוצא מגדרך, אבל פתאום בנושא השבת אתה כאילו לא יודע מה זה שבת.

ניקח גם לדוגמא את מאבקו של ישראל אייכלר למען הקרדיט של קבלת יו"ר הועדה לפניות הציבור. שם נעלמו כל השיקולים של מה יהיה בלעדינו? שם לפתע הוא ידע לשבת מחוץ למליאה ולהכניס ללחץ את ראשי הקואלציה. אבל כשזה מגיע לשבת ולדת? פתאום החזק אומר חלש אני.

יש עוד המון כלים למפלגות לפעול, מספיק שהם מעוררים על כל דבר שאלות ובעיות והם מוציאים את הנשמה לראש הממשלה ולקואלציה, מובטח שאחרי כזה דבר נתניהו יילחם שלא יהיו עוד חילולי שבת, אבל כשלנציגות החרדית – באמת לא אכפת, אז לא אכפת. הכל הצגה כלפי חוץ. בגלל התקשורת והביקורת כמובן. לא בגלל דברים אחרים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s