גזירת החינוך בעיצומה

גזירת החינוך: התערבות משרד החינוך נמשכת ומחריפה. בעקבות זאת אין מחר פתיחת הליודים בכיתות ט' בסמינר. וגם מה קורה עם ההבטחה של הרב קסלר לכנס את הגננות?

המחוז החרדי ממשיך להגביר את התערבותו בחינוך החרדי. בעקבות זאת יצאו מנהלי הסמינרים בהצהרות וכותרות, אך אל דאגה, חזקה על הפשרה שתימצא גם פה. עד לשנה הבאה ששוב יתערב המחוז החרדי.

אך בעוד מנהלי הסמינרים קצת נאבקים, במוסדות החדרים ובתי הספר, אין אפילו מראין עין של מאבק וההתערבות בשיאה.

השלב הזה במאבק החל, כאשר מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך איציק זהבי זימן הבוקר יום רביעי עשרה מנהלי סמינרים לשימוע דחוף ביום ראשון הקרוב במשרד החינוך בירושלים, בשל אי קבלתן של כחמישים תלמידות – למרות השיבוצים

הזימון לשימוע יצא לאחר שבשבוע האחרון הודיעו מנהלי הסמינרים לרשויות המקומיות כי הם מסרבים לקבל את השיבוצים של הרשויות החרדיות שקבעו כי הבנות צריכות ללמוד בבתי הספר הללו.

בעקבות הסירוב של המנהלים הנוגע לכ-50 בנות זימן מנהל המחוז את המנהלים לפני נקיטת סנקציות נגד הסמינרים.

עיקר הבעיות מתרכזות בערים ירושלים ומודיעין עילית אולם גם מנהלים מהערים ביתר עלית, אלעד, ובית שמש זומנו לשימוע המדובר.

גורמים במשרד החינוך אמרו כי "החלטת הסמינרים לדחות את החלטות הרשויות המקומיות החרדיות ברגע האחרון יוצרת עוול לתלמידות ופוגעת בהם".

עוד הם מדגישים כי "המשרד רואה זאת בחומרה ומתכוון לפעול בכל הכלים העומדים לרשותו בנושא".

בעקבות כך יצאו באיגוד מנהלי הסמינרים בצהרי היום על כך שהחליטו שלא לפתוח את שנת הלימודים בכיתות ט' בסמינרים בכל רחבי הארץ – עד להודעה חדשה.

בהודעה ששלח מנכ"ל האיגוד למנהלי הסמינרים, יצחק אוסטרליץ, נכתב כי "בשל התערבות הרשויות בשיבוץ בנות בכפיה על המנהלים, לאחר התייעצות עם גדולי ישראל אנו מורים בזה שלעת עתה לא לפתוח את שנת הלימודים בכיתות ט' ברחבי הארץ עד להודעה חדשה".

גורמים באיגוד הסמינרים אמרו כי "הוכרזה מלחמה של ממש נגד הסמינרים החרדיים. זה מתחיל בהתערבות בתכנים ונמשך בנושא כפיית קבלת תלמידות".

"המכתב שוגר בהוראת גדולי ישראל לאחר התייעצות ממושכת עימם", הם מבהירים, "חבל שכל העיסוק בסוגיה המורכבת יוביל לפיצוץ".

גורמים שונים המעורים במשבר מציינים כי המכתב של איגוד מנהלי הסמינרים הינו בעיקר נגד הרשויות המקומיות עם דגש על החרדיות שבהם זאת בשל העובדה שבסופו של דבר מי שאחראי לשיבוץ הבנות הם ראשי המערכות העירוניות שכעת בורחים מלקיחת אחריות. לדבריהם: "אין למשרד החינוך קשר לעניין השיבוץ שהינו תלוי ברשות המקומית".

אז הנה התשובה לכל המזלזלים בגזירת החינוך. מתברר פעם אחר פעם כי היא חיה נושמת ובועטת. הנקודה היא שלכולם ברור שזה קיים בכל המוסדות ורק בסמינרים יש מי שקצת חושב להאבק.

אבל גם בסמינרים ברור לכל שתימצא בסוף פשרה – ולא לטובת החרדים, ולא לטובת החינוך. וזה רק ההתחלה. חכו חכו מה יהיה משנה לשנה. כך דרכם.

כזכור רק לפני כמה שבועות נחשף הכנס לגננות במודיעין עילית שם המפקחות חילקו חומר נוראי, תחת הכותרת מה רבו מעשיך ד', ניסו להכניס את הטנכלוגיה והמדע במקום לימודי אמונה ויסודות בראשית.

בעקבות הסערה שפרצה כתב רב העיר מודיעין עילית מכתב בו הוא קורא לגננות לא להתייחס למה שנאמר באותו כינוס, והבטיח כינוס לגננות שיגבש אותם ויתן להם את החוזק לא להיכנע. הכינוס לפי המכתב היה אמור להיות אתמול יום שלישי, אלא שלבסוף הוא לא התקיים ולא ידוע מה עלה בגרולו. כבר אז חשף עיתון הפלס שמופעל לחץ כבד מגורמים במשרד החינוך בשיתוף פעולה עם עסקנים חרדיים על רב העיר הרב קסלר שלא יתערב ולא יפגע במאמצי המחוז החרדי לחלן את הציבור החרדי. ככל הנראה הלחצים עשו פרי ואותו כינוס בוטל. נקווה שבעקבות פרסום הדברים לבסוף הוא כן יתקיים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s