הסימפוזיון בישיבת אש התלמוד

והנה סקירה מהסימפוזיון שפתח את בין הזמנים, מריבות ועקיצות, שחשפו שוב את פרצופו של מוטקה בלוי.

בסימפוזיון של ישיבת אש התלמוד, ישבו על הבמה חבר הכנסת יגאל גואטה לצד מוטקה בלוי, משה קליין איש בציונות הדתית, חברי מועצת העיר ירושלים מיכאל מלכיאלי ואליעזר ראוכברגר והמנחה הליצן הקטן אבא טורצקי.

וכמו כל סימפוזיון החלו העקיצות ההדדיות, שקיבלו את אות הפתיחה באמירתו של בלוי, כי "גואטה הליצן מתחרה באורן חזן מי יותר מרתק". מהר מאד גלש הויכוח לטענות על הימנעותו של נציג ש"ס בעיריית ירושלים, מיכאל מלכיאלי, בהצבעות הנוגעות לחילולי שבת.

ח"כ גואטה לא נשאר חייב ופתח באש בכינון ישיר: "אני רוצה לשבח את הרב בלוי שנלחם בכל הנושא של הקעמפים ובעיות הצניעות וחילולי השבת באתרים של משרד הנגב והגליל. אבל כל זה לא מפריע לו לחייג לאחד הפקידים במשרד הנגב והגליל ולבקש שידאגו לילדי ישראל שיוכלו לסייר ברכבת ישראל בהנחה. אבל הרב בלוי, רכבת ישראל מחללת שבת??".

כוונתו של גואטה הייתה למייל שהפיץ מוטקה הלוי נגד דרעי, על תוכניות מסוכנות לחופש, שקידם אריה דרעי.

בלוי השיב: "לא קיבלתי שקל אחד, אפילו תשובה לא קיבלתי".

גואטה: "אבל רכבת ישראל מחללת שבת! אל תדאג אני אארגן לך כמה כרטיסים ותעבור למחאה הבאה".

הרב מרדכי בלוי לא נשאר חייב ובפוסט מיוחד תיאר לאחר הסימפוזיון את מה שהתרחש. תחת הכותרת "הבהרת דברים" כתב בלוי: "בוש והכלם חבר….!. לפני יותר מחודשיים ניסיתי את מזלי דרכך לקבל כמה גרושים לתוכנית מותאמת ברכבת ישראל (כולם משתמשים בשרותיה כמו באגד) לאלפי ילדי תודעה בקושי קיבלתי תגובה. אחרי חודש הציעו לי לתפור נכון את התכנית וכך עשיתי.

בלוי מאשר: "פניתי אין ספור פעמים למקורב ולעוזר אפילו תשובה שלילית לא זכיתי לקבל עד רגע זה! רק כשהחבר במבוכה (בצדק, על רשימה מזרוחניקית של אתרים שהוצעו לבני תורה. במשרד הודו לי שזה היה טעות ובתאום תיקנו קצת קוסמטי) יודע לשלוף את הבקשה כשפתאום השבת בוערת בקרבו דבר שלא נאמר עד הערב! בושה".

בלוי ממשיך וכותב: "חברים הבנתי… טובות להבא אבקש רק מאורן חזן.. סליחה. מהכפיל שלו יגאל גואטה. "רשעים אין טובתן שלימה" שוטים מתהדרים גם בטובות שלא עשו.

בסיום כותב בלוי: "לכאורה היה זה טיפשות מצידי למחות על רשימת האתרים הפסולים כאשר אני חולם אולי לקבל עזרה שנשלחה לפני חודשים. אבל מוטק'ה בלוי הולך עם האמת בלי שום שיקולים זרים".

אלא שלאחר המתקפה של גואטה שגילה את האמת על מוטקה בלוי, שמצד אחד תוקף את התוכניות של דרעי ומצד שני מבקש על זה תקציב, פתאום עשה בלוי סיבוב חזור והכשיר את השרץ.

יום לאחר מכן הפיץ בלוי את ההודעה הבאה: "שאפו ענק לאריה דרעי, אני מסתובב בגליל גולן, כל האטרקציות מלאות באלפי בחורי ישיבות קדושים וטהורים שזכו לקבל חינם סל פעילויות – חינם – ממשרד נגב גליל".

בלוי כותב: "ברגע זה אני במרכז קנדה במטולה (עם כמאה ילדי פריפריה) מאות בחורים כאן, מנינים למנחה מעריב, המוזיקה ברקע בכל המתחם חסידית (שווקי רח"ל), רואים את החיוך והשמחה על פני הבחורים והפעם גם המארגנים של הקעמפים ששים שלא צריכים לריב על כל שקל", לדבריו, "בצהריים היינו במרוץ קארטינג בדיר אל אסד (בעלים ישמעאלי אין בעית שבת), גם היה מלא בבני ישיבות", הוסיף בדבריו.

בלוי גם עקץ והבהיר כי "אין באמור לעיל משום היתר על כל האתרים המוצעים ע"י לשכת השר. חזק וברוך".

אז תראו איזה עקביות וקנאות. מצד אחד תוקפים, יום אחרי שמתגלה ברבים שבעצם הכל היה מריבה בגלל הכסף שלא קיבל, חוזרים ומשבחים. לתפארת אנשי החינוך הנורווגי.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s