על מה דורש ליצמן פיטורי מנכ"ל ללא שהיות בנימוק של "פיקוח נפש"?!

זוכרים המשבר המדומה סביב חילולי השבת השבת? זוכרים את הזמן שלקח לחברי הכנסת של יהדות התורה לחשוב ולהתכנס ולהחליט ולבקש מה לדרוש, וכל ההתפתלות בכלל מה לדרוש ומה לא, בהתחלה אמרו שידרשו לפטר את שר התחבורה ובסוף לא, אח"כ הציגו בקשה לפטר את מנכל הרכבת שכבר מסיים ועומד, ובסוף כלום לא.

אך מתברר פעם אחר פעם, שיש דברים שכואב לנציגים ושם הם פועלים מיד ובהחלטיות. לא התכנסות לחשוב מה להחליט לבקש. אבל שם זה באמת פיקוח נפש. כך לפחות ליצמן טוען.

היום פורסם כי ליצמן דורש מנתניהו לפטר את החשבת הכללית באוצר.

כך פורסם כי לאחר חיכוכים ולאחר המכתב ששלח אמש לשר האוצר כחלון, שר הבריאות ליצמן דורש לפטר את החשבת הכללית במשרד האוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו. ליצמן אף הורה לאנשיו לנתק מגע עם החשבת הכללית באוצר.

מקורבי השר אומרים כי כבר בעבר ביקש השר ליצמן מראש הממשלה להורות לחשבת הכללית שלא להתערב בענייני משרדו ולחתור תחתיו, וקיבל הבטחה שהדבר לא יחזור על עצמו. אך ללא הצלחה. לכן דורש היום שר הבריאות ליצמן לסיים את תפקידה של החשכ"לית באוצר.

אמנם גם כאן החשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו צפויה לסיים את תפקידה בסוף השנה הנוכחית. אך למרות זאת השר ליצמן לא מתפשר ולא אומר בי כה וכה, ומבקש להקדים את סיום תפקידה, משום שלטענתו יש פגיעה ממשית בבריאות הציבור כל עוד היא בתפקידה. ממש פיקוח נפש

בין משרד הבריאות למשרד החשבת הכללית במשרד האוצר מתנהל עימות סביב פעילותה של חברת רכש התרופות "שראל", אשר לדברי משרד האוצר בדו"ח מפורט צויין כי החברה נכשלת בתפקידה. אך למרות זאת השר ליצמן הורה על הקמת ועדה עצמאית שתבחן את הטענות ותציע רפורמה בפעילות החברה. אך למרות זאת החשבת הכללית עבאדי הורתה על עצירת ההתקשרויות עם החברה.

במכתב ששיגר אמש לשר האוצר כחלון כתב שר הבריאות ליצמן כי החשבת הכללית מיכל עבאדי "מתעלמת לחלוטין מתהליכי העבודה הארוכים בנושא בין משרדי הבריאות והאוצר, אשר בדיעבד מתברר שנוהלו בחוסר תום לב מוחלט מצד החשבת הכללית".

ליצמן כתב אף כי "כלל גורמי המקצוע במערכת הבריאות ואני בראשם סבורים כי פעולות אלו יביאו לפגיעה ממשית בבריאות הציבור ולסיכון חיי אדם תוך פגיעה בתפקודה התקין של מערכת הבריאות. אני מתקשה לאתר יסוד רציונאלי בפעולות אלו. ודרש מכחלון "להפסיק את טירוף המערכות ולעצור מהלכים אלה באופן מיידי".

ליצמן הבהיר כי הוא הגורם האחראי על נושא התרופות "משרד הבריאות כגורם האמון על תפקוד המערכת, שבע רצון מתפקוד החברה ומאיכות השירות והציוד אותה היא מספקת. האחריות על בריאות הציבור והאספקה השוטפת של ציוד רפואי ותרופות נמצאים בתחום אחריותי וסמכותי. התקלות הצפויות באספקה יתקבלו בחוסר סלחנות על ידי הציבור ובצדק".

ליצמן חותם את מכתבו וכותב כי "הנחתי את אנשי המקצוע במשרד להפסיק את השיח עם אנשי אגף החשבת הכללית עד להשבת העניינים לקדמותם".

אז כשזה לא נוגע לשבת אלא לעיסוקיו בתפקיד של ליצמן הוא יודע מהר מאוד מה לדרוש ואיך לדרוש. ללא הנחות וללא פשרות.

אך כזכור זה לא הפעם הראשונה, בעבר כבר איים מספר פעמים השר ליצמן במשבר קואלציוני אם לא יקדמו כל מיני תוכניות שלו שיקדמו את הפופלריות שלו בציבור.

על זה ממש נאמר, על כבודי לא מחיתם על כבודכם מחיתם. לתפארת המפלגות החרדיות.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s