פרק מיוחד: על האירועים הקלוקלים שמחדירים לבני הישיבות


חשיפה:
כך מפרקים את הציבור החרדי הכל בשביל הכסף. הכסף מוזרם לרשויות בתנאי שיערכו מופעים קלקולים לציבור החרדי.

חברותא על שחמט, עוזי דיין בנאום כפרני לבני ישיבות קטנות וגדולות במודיעין עילית, קומזיצים וערבי שירה כתנאי לישיבת בין הזמנים ועוד..

אתמול נערך בירושלים – כחלק מעוד תוכניות קלוקלות מחזיק תיק הספורט מש"ס, מיכאל מלכאילי, זה שנעדר על ההצבעה נגד חילולי השבת במתחם התחנה והביא לאפשרות לחלל שבת – אירוע לבחורי ישיבות בשם "חברותא שחמט". לא פחות ולא יותר.

במודעות שפורסמו לקראת האירוע נכתב כך: כותרת ענק – חברותא שחמט. משחק מלכים לבני מלכים. בני ישיבות המתכוננים לזמן הבעל"ט מוזמנים ללמידה ופעילות חשיבתית מהנה המשלבת אסטרטגיה פעולה ופרקטיקה בבניית מהלכים במשחק השחמט

בתוכנית: דברי פתיחה מפי המגיד מישרים הרה"ג שלמה לווינטשיין

מצגת יחודית ללימודי יסודות השמחט

מדריכי שחמט מוסמכים בוגרי ישיבות ילוו את המשתתפים

קומזיץ מוזיקאלי עם הזמר שרוליק הרשטיק בליווי אהרל'ה נחשוני ותזמורתו

האירוע יתקיים לפי ההזמנה ביום רביעי דהיינו אתמול בשעות מ18.30 עד 22.30 באולם הספורט סנהדרין רחוב מנחת יצחק 23 לנוער ובוגרים בגילאי 15 ומעלה.

מי שאחראי על האירוע והפקתו היה מינהל תרבות חברה ופנאי באגף הספורט העומד תחת מיכאל מלכיאלי מש"ס. במודעה נכתב שהאירוע באישור ופיקוח אנשי חינוך ומורי הוראה. נו מה הבעיה לכתוב כך מבלי לציין מי הם ומה הם.

בתמונות מהאירוע נראים בדיוק מי הם אותם "מדריכי שחמט מוסמכים בוגרי ישיבות ילוו את המשתתפים". אנשים חובשי כיפות סרוגות. אלא שבאמת לא זו ליבת הבעיה.

בכתבה יחצנית שנשלחה היום על ידי אגף הספורט לאתרי התקשורת השונים, התרברב מלכיאלי כך:

ספורט בירושלים

350 בחורי ישיבות השתתפו ב'חברותא שחמט'

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק ספורט חרדי מיכאל מלכיאלי הודה לראש העיר ניר ברקת על השקעתו הרבה לקידום אורח חיים בריא במגזר החרדי.

הפרויקטים המוצלחים שנערכו במהלך הקיץ ע"י המחלקה לספורט חרדי בעיריית ירושלים, ננעלו באירוע ייחודי מסוגו שנערך עד כה- 'חברותא שחמט', שבמהלכו השתתפו 350 בחורי ישיבות מכל העדות והחוגים אשר נהנו ממשחק חשיבתי מהנה ומאתגר באמצעות חיילי שחמט מרהיבים בגודלם וביופיהם. הבחורים הודרכו על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע רב אשר סייעו והדריכו, ונתנו כלים בדבר הערכה ותכנון, תכסיסים ותחבולות בשילוב אינטליגנציה רגשית.

הבחורים נהנו עד מאוד וסיפרו כי זה הרעיון המוצלח ביותר לסיים את בין הזמנים. "המעלה הגדולה שהרגשנו בטיפוס הר השחמט היה, שאתה עמל על יכולת תכנון, אוריינטציה מרחבית, חשיבה לוגית/ מתמטית, הרמוניה ושיתוף פעולה", ציין אחד הבחורים בפני הנהלת המחלקה לספורט חרדי. הערב ננעל בזיץ מוזיקאלי מיוחד על ידי תזמורתו של אהרלה נחשוני, בשילוב הזמר ישראל הרשטיק.

חבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק ספורט חרדי מיכאל מלכיאלי, הודה לראש עירית ירושלים מר ניר ברקת שמשקיע רבות בתחום הספורט החרדי ותמך רבות בפרויקט 'חברותא שחמט', והראה חשיבות רבה בהצלחתו מתוך הקשבה ורגישות לצרכי הציבור החרדי בתחומי אורח חיים בריא. בנוסף, הודה למנהלת מחלקת ספורט חרדי וצוות המחלקה המסורים אשר עושים לילות כימים להפקת אירועים עבור תושבי העיר החרדיים, ויוזמים מדי שנה פעילויות חדשות, פורצות דרך, התואמת את אורח החיים החרדי.

אין ספק שהמעשה הוא מביש. לא עצם השחמט. וודאי זה עדיף מאיזה סימפוזיון של פורקן שעמום וחווית ליצנות. אבל הצורה והסגנון. לקחת משחק שחמט ולהפוך את זה לחברותא שמחט? להפוך את השחמט לאתגר שמביאים עליו מדריכים "בוגרי ישיבות" כביכול להדריך את בחורי הישיבה במשחק השחמט? לערוך מצגת ענק בפני בחורי הישיבות בהם לומדים את יסודת השחמט, ולכל זה לקרוא: משחק מלכים לבני מלכים. פשוט לכל אחד, שהפיכת השמחט לאתגר שיש ללומדו ולהשקיע בו ולראות בו דבר חשוב עד כדי חבורתא, הוא רעיון אווילי שמהווה עוד נדבך בהתפרקות החרדית.

ואין זה האירוע הראשון המביש שמוביל מלכיאלי. גם בשנה שעברה וגם בשנה הנוכחית התקיימו כמה ימי ניווט לבחורי ישיבות במתנ"ס רוממה. בשנה שעברה הושמע קול מחאה רמה על מה שקורה באותו אירוע ואף הדברים יצרו מחאה מסוימת במקום, אך השנה משום מה הם פעלו בשקט יותר ככל הנראה. כל האירוע עצמו בא כביכול ללמד רק הצלה ועזרה ראשונה, כשבפועל הדברים לא כן כפי שהורחב כאן לפני שנה. השנה לדוגמא מי שהובא לנאום לפני בחורי הישיבה היה לא אחר מאשר שוער כדרורלג של ביתר ירושלים לשעבר איציק קורנפיין.

בשלהי תשרי השנה, קיימו אגף הספורט בירושלים בשיתוף מאוחדת תחרות מסלולי אופניים – כשלפי ההבטחות הפרויקט קיבל אישור רבנים ואנשי חינוך תוך כדי הקפדה על כל כללי הקדושה והצניעות – בו השתתפו כמה מאות בחורים, מהציונות הדתית וחרדים, בני ישיבות לצד פרחחים, כשבסיום האירוע נאמו לפני הבחורים כשרבים מהם בחורי ישיבות, מנהלת מחלקת הספורט חרדי בעיריית ירושלים הגב' דגנית פחימא ומנהלת שיווק במגזר החרדי הגב' מאשי קידר. ממתי שמענו שנשים נואמות בפני בחורי ישיבות??

ומה אירע אמש במודיעין עילית:

בתוכנית קיץ עשיר לתושבי בעיר, תחת הלוגיים של מתנ"ס" מודיעין עילית, עירית מודיעין עילית, מפעל הפיס, האגף לתרבות תורנית שע"י משרד החינוך, נתלו המודעות בכל העיר כולה בה נכתב כך:

הזיץ המרכזי הייחודי והמרגש – עם אמן הרגש מוטי שטיינמץ בליווי תמזורתו המורחבת של מוטי בנט, ביחד עם פיני איינהורן ומקהלת נרננה.

יום רביעי כ"ז אב מרכז פיס קהילתי בשעה 8.00 בערב

בני הישיבות הגדולות מוזמנים לפאנל יחודי בנושאים העומדים ברומו של בן הישיבה, בהשתתפות הגאון הרב מילצקי ראש ישיבת רש"י והגאון ר' אברהם ויסבלום משגיח ישיבת ארחות תורה, והגאון ר' יצחק לוקסנברג רב שכונה בשעה 5.30.

בתחתית המודעה נכתב כי האירוע מתקיים במסגרת פרוייקט בימות פיס ובתמיכת מפעל הפיס

עד כאן הכל טוב ויפה. יחסית. שלא לדבר על כך שזה כערב שירה לכל דבר שנאסר על ידי כל גדולי ישראל. אגב בנוגע לפיני איינהורן מוסרים לנו כי זה משהו בסגנון של ליפא שמלצר הפסול

אלא שמה שלא נכתב במודעה זה מה שאירע בפועל לקראת השעה 9.00 אז הגיע מר עוזי דיין, חילוני אפיקורס ממוצע, ונשא דברים בפני הנוכחים, דיבורי כפירה כשכמובן הוא מדבר על שנוי החרדים שתופסים את הקידמה והיום יותר מתקדמים ומשתלבים בחברה ומתקדמים בעקבות המדע והטכנולוגיה, ועוד דיבורי כפירה על זה הסגנון. וכל זה נאמר בפני נערים צעירים מגיל ישיבה קטנה ומעלה. אז אנשי הציונות הדתית אסור להביא, אבל אנשים חילוניים אפיקורסים וכופרים גמורים מותר לתת להם במה חופשית רק מפני שהם נותנים קצת כסף.

יצויין כי רב העיר הרב קסלר היה בקרבת מקום ונשא דברים מיד לאחר עוזי דיין. וכל זה עובר בשתיקה שסופו מי ישורנו.

הערב הגיע עלינו התגובה של המארגן שעשה טעות בכך שהתחבר לעיריה בארגון האירוע כדי לחסוך בכסף שמטרת העיריה היא כנראה לעשות כסף.

ואין כל פלא שמודעה בנוסח הבא נתלית באחד מישיבת בין הזמנים בעיר פתח תקוה. במודעה נכתב כך: לציבור בני התורה הי"ו. היות ותקציב ישיבת בין הזמנים מותנה בהגעה לקומזיץ בבריכה שיתקיים מחר אי"ה, אנו מחוייבים להגיע!!!

חד וחלק!! אברכים ובחורים באו ללמוד כדי ללמוד תורה, ובסוף הם חייבים להגיע לקומזיץ כי זה מותנה בקבלת הכסף. וכאן הבן שואל, סתם כדי להבין, מה המטרה של אותו תנאי? מה בוער לאותם עורכי קומזיץ למלאות את המקום בבחורים ואברכים? מי שרוצה להגיע יגיע ומי שלא רוצה שלא יגיע? פעם שמעתם עם כזה דבר הכרח להגיע לקומזיצים???

התשובה הכואבת היא – יש מי שרוצה לשנות את פני החברה החרדית. הוא יודע טוב מאוד מאיפה זה מתחיל. להתחיל קצת להכניס עולם הזה ומושגים רחוקים מבחורי ישיבות לתוככי ההוואי החרדי. אין הסבר אחר.

וזה מה שעשה ישראל פרוש פורץ הגדר באלעד. שוב תקדים של עיר יחידית.

אירוע שלמיטב ידיעתנו התקיים בעיר אלעד לחוד, הוא קומזיץ בשעות הלילה. מה שנקרא לילה לבן. במודעות שפורסמו בסו"ש שעבר באלעד נכתב במודעות הענק: קומזיץ בין הזמנים מרכזי. מתכוננים לאלול בקומזיץ המרכזי שיתקיים אי"ה באמפי-פארק אלעד בליל שישי כ"א אב החל מהשעה 23:30. הנכם מוזמנים ליהנות משעה של קורת רוח ורגש יהודי כמסורת העיר אלעד עם אמן הרגש מוטי שטיינמיץ בליווי תזמרותו של רובי בנט, והאומן שמואל גריינימן. ושוב גם אירוע זה על ידי 'בימות מפעל הפיס'.

אמנם עצם מהות האירוע התקיים בעוד ערים, אבל התוכנית לילה לבן, היה רק באלעד.

ממקור אמין ביותר נמסר לבמערכה, כי משרד התרבות נתן תקציב המיועד ללילה לבן, כשהדרישות הן שעות הקטנות של הלילה, סופ"ש, וכדו', אך בשעה שכל הערים החרדיות נמנעו מלקיחת תקציב זה, עי' אלעד בראשות ישראל פרוש קפצה על המציאה כשלל רב. המופע אגב התקיים כערב שירה לכל דבר, התקיים בהפרדה כשטכנאיות יושבת על הבמה….

אלו רק מקצת מן המקצת. הכל מוכיח: יש כאן מטרה ויד מכוונת. לשבור את המחיצות המבדילות. להרגיל את בחורי הישיבה כמה שיותר לשחץ קרירות והפקרות.

אין כל פלא מעתה, שבאחד המופעים שנערכו בבין בזמנים האחרון על ידי הזמר אברהם פריד, מופע מעורב לגמרי כמובן, נצפו המוני בחורי ישיבות. ירחם ד'.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s