הדרדור המהיר של קופת העיר

קופת העיר ממשיכה להידרדר מטה מטה. אחרי שהם נטלו את מיליוני השקלים של האלמנות והיתומים והשקיעו בהשקעה מפוקפקת ובחוסר אחריות מוחלט את כל הכסף, כמו גם באיסור הלכתי, מתגלה קלונה של הקופה לעיני כל.

אחרי שלפני מספר שנים פתחה הקופה אתר באינטרנט המתועב, כשהכל מותר למען הכסף, בימים האחרונים המשיכה קופת העיר לשחק באינטרנט ולהתקלקל בו. קופת העיר פתחה חשבון רשמי בטוויטר. אל תשאלו אותנו מה ההבדל בין אתר באינטרנט לבין אתר בטוויטר, ולמה זה חשוב לקופת העיר כל כך, כי אנחנו פשוט לא מבינים בזה. אבל מה שברור שמדובר בעליית מדרגה חמורה. היות ואפי' במכשירי המוגן של סילמן מבני ברק לא הכניסו את השקץ הזה אות הוא כי גם אצלם הדבר נחשב לבעייתי. וזה עוד הכשרת השרץ ועוד חיבור של קופת העיר שכבר מזמן לא נאמנת על הציבור, לשקץ והתועבה. רק שמשמיים גילו לכל העולם די מהר כמה קופת העיר הידרדרה.

בחשבון הטוויטר שבאינטרנט מופיע על כל אחד אחרי מי הוא עוקב. להבנתנו – עוקב זה שכל משהו שאחרי כותב או אומר, יגיע לחשבון שלך.

אז אחרי מי עקבו בקופת העיר של בני ברק?? לא תאמינו. אחרי שניים הידועים ביותר בעולם הפריצות שכל שיגם ושיחם ועסקם הוא פריצות!! אחריהם עוקבים בקופת העיר. כנראה זה העיסוק החדש של קופת העיר. לרדוף את בני התורה ולהתעסק בפריצות. בעצם זה לא שני דברים, אלא זה תלוי בזה.

בנוסף עקבו בקופה אחרי בנימין נתניהו, נפתלי בנט, איציק סודרי, והכתבת המזרחית סיון רהב מאיר.

לאחר שמאן דהוא העיר את תשומת לב הקופה לביזיון הנורא, לא ניסו בקופה להסביר או להתכחש, וכך הם הגיבו: תודה על שהערת את תשומת ליבנו. הנושא סודר. ושגיאות מי יבין. עד כאן התגובה המוזרה. מישהו יכול להסביר לנו מה זה הנושא סודר ומה זה שגיאות מי יבין. איזה שגיאות ואיזה סודר. קופת העיר פשוט מתעסקים בפריצות. אלו העובדות. ואחר כך יספרו לכם שהקמת החשבון בטוויטר נצרכת לצורכי צדקה.

הכל מותר בשביל הכסף. לא רק אינטרנט. גם לשקר ולרמות אנשים. קחו לדוגמא את ערב ראש השנה. ביום רביעי שלפני ראש השנה התקיים איזה מעמד ליד או בביתו של הגר"ח. לא עקבנו אחרי זה לדעת מה בדיוק היה שם, כי ההצגה הזאת שחוזרת על עצמה מידי פעם, בה כולם מתברכים בבו"ה כרגיל, אותנו לא מאוד מרגשת. בחסות הרדיו, בוצע קמפיין מסואב ומגעיל עבור קופת העיר, שהשדרנים החרדקי"ם יוצאים מגדרם להבטיח למאזינים, שמי שתורם לקופת העיר, ר' חיים קנייבסקי, הוא בכבודו ובעצמו יחתום את התורם לשנה טובה ומתוקה. העוול היותר גדול היה, שכמסע הקמפיין נמשך עד לשעה 7.00 בערב וזאת לאחר שבשעה 6.00 בערב כבר תם לו המעמד המדובר עליו ברדיו בבית הגר"ח. כלומר, במשך שעה שלמה טורטרו מאזיני הרדיו בשליחות קופת העיר, לתרום לקופת העיר כדי שר' חיים יחתום אותך לחיים טובים, זאת בזמן שכבר תם מזמן המעמד בו ר' חיים בירך את תורמי קופת העיר.

ולעצם הנושא, בו כביכול משתמשת אותה קופה שמזמן הבאיש ריחה, שמתירה לעצמה לפתוח אתרים באינטרנט ולהשתמש בו בחופשיות רבה, הכל בשביל להרבות הכנסה, האמנם כן?? הסכיתו לחשיפה הבאה, ותשפטו אתם.

הקופה אינה מפרסמת כידוע בעיתון הפלס. חלילה. לפתע הכסף זה לא הדבר הכי חשוב. יתרה מכך, הקופה החלה מתנהלת באופן נפשע בחלוקת התמיכות, כשהיא מתעללת ומדירה את ציבור בני התורה מהתמיכות, דבר שהביא להקמת קופת חסד אמתית – קופת החסד חסדי שלום, ולזליגת מיליונים רבים של אנשים החפצים בנתינת צדקה אמתית לעמלי תורה החיים בדוחק רב. אך כל זה לא עניין את מושחתי קופת העיר. הכסף אמנם מתיר את האינטרנט ומעקב אחר דמויות פריצות אבל הפוליטיקה ותאוות רדיפת בני התורה בכל זאת קודם הכל. ממש אחד מי"ג עיקרים.

אבל זה עוד לא הכל. קופת העיר מוכנה גם להפסיד מיליונים – כך היא הצהירה, העיקר למנוע איזה עמוד מסכן מהפלס.

חלק מקופות הצדקה החברים ב'נדרים פלוס', שזה מכשיר חדשני המוצב במרבית בתי הכנסיות ואפשר לתרום דרכו באשראי לכשבע מאות ארגוני צדקה וחסד, ביקשו לפרסם מודעה מטעמם בעיתון 'הפלס' על כך שניתן לתרום לקופות הצדקה דרך נדרים פלוס. הדבר נודע לקופת העיר שהרימה טלפון לבעל הבית, מר אליהו אראוס מנתיבות, והודיעו לו בצורה מאיימת וחד משמעית: אם אתה מוזכר במודעה בעיתון הפלס, אנחנו עוזבים אותך באותו רגע. עד כדי כך. קופת העיר מצהירה שהיא מוכנה להפסיד תרומות רבות שעוברות דרך אותו מיכשור 'נדרים פלוס', העיקר שלא יתפרסם השם 'נדרים פלוס' בעיתון הפלס. שיגעון לשמה. למעשה לא הייתה אפשרות לבעל הבית של נדרים פלוס למנוע את המודעה, אך לאחר שביקש, נענו ארגוני הצדקה שרוח של חסד ואמת אופפת אותם, וויתרו לעת עתה על הכנסת המודעה לעיתון הפלס שבלאו הכי מלא במועדות בחודש האחרון.

אגב, בנוגע להשקעה של קופת העיר, שכפי שפורסם בתקשורת הכלכלית, הקופה השקיעה 60 מיליון שקל שהצטברו בקופה מגביות תוכנית 'ערבים' השקעת של מגוריט, כאשר מבדיקת במערה את התוכנית, מדובר בעוד השקעה ככל ההשקעות עם סיכון רב ביותר, וכך גם פורסם בכלכליסט כי מדובר בהשקעה עם סיכון רב, הנושא הזה לא נותן לנו הסבר מניח את הדעת איך קופת העיר עשתה כדבר הזה. איך נוטלים סיכון רב על כל הכסף של האלמנות והיתומים. שני דרכים יש לנו בכך. או שבאמת כן. אנשי הקופה הם אנשים פזיזים, חסרי אחריות מינימלית, הציעו להם רבית גבוהה והם הסתנוורו, לשם שמיים כמובן. או שמא מדובר בכלל באחיזת עיניים ופרסום שקרי. הקופה לא באמת השתטתה עד כדי כך להמר על כל הכסף. מדובר בשיווק ויח"ץ לקרן מגוריט על גבה של קופת העיר – תמורת תשלום למנהלי קופת העיר כמובן. קופת העיר הסכימה להיות מושמצת, הסכימה להפר קצת את האמון העיוור שיש לחלק מהאנשים בהם, בפרסום כביכול הקופה השקיעה שם כסף שזה יהיה ההוכחה שזו השקעה כדאית. שני הדרכים גרועות מאוד. המסקנא היא אחת. זה כבר לא קופה לצדקה מהדורת.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s