התנהלות מרושעת ואכזרית ביותר בישיבת מיר ירושלים על ידי ראש ה ישיבה. ללא הודעה מראש סולקו אברכים בני תורה מהכולל ונשלל מהם מילגת החג

שערוריה חסרת תקדים והתנהלות מרושעת ואכזרית בישיבת מיר ירושלים כלפי הנאמנים לדרך ד' ולתורתו. מענק החג נשלל מאברכים שהתברר שלא התייצבו בלשכת הגיוס. ראש הישיבה ר' לייזר יהודה בהתבטאות חמורה ביותר: מי שלא מתייצב כהוראת רבותיו – שיחפש מקום אחר.

ישיבת מיר שעלתה לכותרות בהתנכלות לבני התורה בשנה האחרונה מספר פעמים, מחריפה את ההתנכלות בעליית מדרגה חמורה. כמו"כ אם עד היום היה הדבר בעיקר במקרים בודדים ועל ידי המשגיח ר' ארקה חדש, כעת מדובר ככל הנראה בהתנכלות סדרתית ובגיזרה רחבה הרבה יותר, וכל זאת באופן אישי על ידי ראש הישיבה ר' לייזר יהודה פינקל.

הסיפור הבא אירע לקראת סוף הזמן בישיבת מיר ירושלים. אברך אחד לפחות גילה שמענק החג המוענק לכלל האברכים וללא קשר למילגה הזעומה המחולקת מידי חודש על בסיס משרד הדתות, וזאת במטרה לעזור למשפחות העמלות בתורה להיכנס לחג עם ארבעת המינים ועם סעודות החג, לא נמסרה לו. לאחר בירור נוסף, הוא הצליח להבין שכל זאת במטרה מכוונת. מישהו כאן החליט להתנכל אליו. האברך פנה אל ראש הישיבה במיר, ר' לייזר יהודה פינקל העומד בראשות הישיבה מכח אביו הגאון הגדול ר' נתן צבי פינקל, ושטח בפניו את דבר המקרה. ר' לייזר יהודה ביקש לדעת מה הסיבה בשלה נמנעה מלגת החג מאותו אברך, ולאחר שהאברך בירר והגיע למסקנא שזאת התנכלות מכוונת בשל כך שנודע לישיבה כי הוא נאמן לדרך התורה וכי הוא נשמע לקול הוראת גדולי הדור המורים שחלילה לשתף פעולה עם הצבא, סיפר זאת לר' לייזר יהודה. למרבה החרפה והתדהמה, השיבו ר' לייזר יהודה וכי למה אינך מתייצב, האברך השיבו כי כך הורו לי רבותי, וכאן זעם ר' לייזר יהודה והשיבו: אם כך, חפש לך מקום אחר. כאן אין מקומך.

ובכך, באופן פתע וללא הודעה מראש, נשלל מאברך זכות מענק להחיות נפשות ביתו רק בשל כך שלא התייצב בשלכת הגיוס ונשמע בקול הוראות רבותיו!!! שומו שמיים על זאת.

עדויות שלא נבדקו על ידי 'חרדים עכשיו' לאמיתותם המוחלטת מספרות על אמירה מרושעת ומזוויעה שנאמרה מפי ראש הישיבה דשם בפני אחד מרבני הישיבה, כשלדבריו, מבחינתו שכל בני התורה יסתלקו מהישיבה בהקדם!!!!

מסתבר הדבר שכלפי חסיד סאטמר הלומד בישיבה שלא התייצב לא היה מעז ר' לייזר יהודה לנהוג כך מחשש לתגובה חריפה בקרב חסידות סאטמר בחו"ל, וגם כי זה לא אמור לעניין אותו איך חסיד סאטמר נוהג בעניין, אך כלפי בני התורה בדווקא הוא נוהג כך ברשעות.

חובה לציין כי מזה זמן רב ישנה ביקורת על דרך התנהלות הישיבה בכלל, כאשר לפי עדויות שמגיעות לבמערכה, באופן רשמי ולא נסתר, מי שמייעץ היום לראש הישיבה איך לנהל את הישיבה, זה משרד יעוץ חילוני בתל אביב. ללא שום בושה. זאת בנוסף להתנכלות גוברת לאחרונה כלפי חלק מבני התורה ומוסדותיהם, כאשר בחורים שידוע מי הם רבותיהם, כאשר רבותיהם הם ממשיכי המסורת הברורה, אינם מתקבלים בישיבת מיר.

מצער לראות, כיצד המפעל הענק, ישיבת מיר שהייתה ידועה לתפארה, הולכת ונרקבת לה בעוד התנהלות פוליטית מכוערת.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s