סיכום נרחב על ההפגנות הערב בצמתים ברחבי הארץ

סיכום נרחב על ההפגנות

​אמש
בצמתים ברחבי הארץ – וזאת בעקבות מעצרו הנפשע של תלמיד ישיבת קמניץ הבחור החשוב אברהם שטרן שנעצר בעוון לימוד התורה בארץ הקודש. התקדים החמור של המשטרה בבית שמש, היציאה מהכלים של המשטרה במודיעין, וההתנהגות הבלתי נתפסת לצלם אנוש של מאות בחורי ישיבת תורה בתפארתה באלעד. בבית שמש אירע תקדים חמור ביותר, כאשר שני בלשים תפסו אברך ומשכוהו הצידה ושם שוטרת דחפה אבן לכיסו, בעלילה מרושעת ואכזרית שתכנן לזרוק אבן על שוטרים. המשטרה ביצעה זאת לאור יום ולעיני עדים רבים שראו את המקרה.

ההפגנות התקיימו

​אמש
, במספר רב של מוקדים ברחבי הארץ, בירושלים צומת בר אילן שמואל הנביא וכן בככר השבת, בני ברק צומת קוקה קולה כהנמן וכן בכביש גהה, אשדוד כביש 4 סמוך ליבנה, מודיעין עילית צומת שילת וצמתי הישובים הסמוכים, בית שמש בכניסה לעיר החרדית בככר של רח' נהר הירדן פינת הרצוג, אלעד בכנסה לעיר. ירושלים: בירושלים חששה המשטרה לעימותים ובשעה האחרונה קודם תחילת ההפגנה, התקבל רישיון להפגין ולחסום את הצומת המרכזית – צומת בר אילן. בפועל ההתאספות של ציבור המוחים החל בשעה 7.15 כשהזרם הלך וגבר והגיע בהמשך לכאלף מוחים במקום. בשעה 7.40 החל חסימת הצומת כשהמשטרה בכוחות מתוגברים מנסה לשחרר את הרכבים והאוטובוסים שנתקעו בפקק עקב ההפגנה. ההפגנה הלכה וגדלה, ועד לשעה שמונה ועשרים רקדו מאות איש במעגל ענק על כל פני הצומת הרחבה והגדולה, שבשמחה ובשירה "ברוך הוא אלוקינו" נגיל ונשיש וזאת התורה" וכמובן גם שירי המערכה. בשעה 8.20 התקבלה ההוראה לקיים את הסיכומים והמעגל התפזר, אך מיותר לומר שההפגנות על ידי אנשי העדה החרדית ושאר הנוכחים, רק אז החלו. מכתזית הגיעה דקה לאחר מכן למקום, ועשר דקות לאחר מכן הגיעו ששה פרשים שעמדו על מקומם כמו גלמים במשך כחצי שעה. ציבור המוחים בגלל לא התייחס להמצאות של פרשים ומכתזית, וההפגנות נמשכו כל העת כשהתנועה זורמת בעצלתיים. יצויין כי המשטרה שמרה על איפוק יחסי וחששה מהת

​לקחו
ת המחאה. בהמשך הלילה המשיכו הפגנות סוערות בהתאספות המונים מכל הסוגים והמינים, אם כי בלתי רשמיות, בצומת בר אילן. ההפגנות יצאו מכלל שליטה, ועימותים קשים ביותר נרשמו בין המשטרה למוחים, כאשר המשטרה מתנהלת בבריונות ובאגרסיביות רבה. פרשים ומכתזית ניסו לפזר את המפגינים בכל הכח, אך ללא הצלחה. קרן לייזר שפעלה במקום, בלבלה לגמרי את הפרשים. במקום מספר עצורים.

מוקד נוסף של מחאה והפגנה היה במהלך הערב בככר השבת.

בני ברק: גם בבני ברק התקבל רישיון להפגנה מחשש להתלקחות ותבערת יתר – כזכור מהפגנות קודמות. ההפגנה החלה בשעה 9.00 בערב בצומת קוקה קולה – כשהכניסה והיציאה לעיר בני ברק במקום נחסמת על ידי המשטרה, כשאט אט מתאספים המונים רבים שהגיע לכלל כאלפיים איש. ההמונים התאספו בצומת קוקה קולה, כשרכב שעל גביו רמקולים רבי עוצמה עמד במקום וזימר את שירי המערכה ושירי חדוות התורה. ב9.30 הגיעו למקום גדולי ישראל – הגאון הגדול ר' אשר דויטש שליט"א, הגאון הגדול ר' צבי פרידמן, הגאון ר' פנחס שוב, הגאון ר' אליהו ליברמן. אז החלו באמירת תהילים שנאמרו על ידי ר' אברהם לנג, אחריו דיבר הגאון ר' אליהו ליברמן, אחריו נשא דברים על חובת המערכה הרה"ג ר' יונה מרצבך מפילי הוועדה להצלת עולם התורה, כלשחר מכן לסיום נשא דברים הגאון ר' שלמה זלמן איראם, כשלאחר מכן קיבלו קהל האלפים עול מלכות שמיים. עם סיום קבלת עול מלכות לשמיים, ירדו אלפי המפגינים בריקוד ענק לכביש גהה – באישור המשטרה – ולמשך כחצי שעה הכביש נחסם לגמרי. לסיום האירוע התפזרו האלפים בתחושה מרוממת.

בית שמש: בבית שמש התקיימה הפגנה בכניסה לחלק החרדי בעיר, ברחו' נהר הירדן פינת הרצוג. שם ההפגנה נהפכה לסוערת במיוחד. בשעה 7.15 החלו להתאסף מאות אבות מציבור בני התורה וכן אנשי העדה החרדית, ובשעה רבע לשמונה הכביש נחסם הרמטית לכניסה ויציאה לעיר למשך כשעה. הרכבים הפרטיים נסעו בדרך עוקפת, אך האוטובוסים ניסו את מזלם בהלוך ושוב ובסחור סחור, אך ללא הצלחה.

במשך שעה לא נקפה המשטרה אצבע ושמרה על איפוק, אך אחרי כשעה החלה המשטרה בהשתוללות אגרסיבית.

כדי להתגרות בציבור ועל מנת לחמם את האווירה, נהגה המשטרה בטיפשות של ממש והביאו להפגנה בעיר בית שמש שוטרת, כשמידי פעם הם שולחים את השוטרת להתקרב לציבור המוחים שפרץ בזעקות גיוולאד ועוד. אין ספק שהדבר גרם לסערת רוחות גדולה יותר.

באמצע ההפגנה הסוערת, קפצו שני שוטרים על אברך ירושלמי, קשרו אותו באזיקים ביידים וברגליים, גררוהו הצידה, ושם לעיני כל ישראל, הגיעה השוטרת ודחפה לו אבן לכיס, כשלאחר מכן הוכנס האברך לניידת משטרה. ההפגנות הסוערות נמשכות גם נכון לעכשיו, וסמוך לשעה 11.00 החלה המשטרה בהפעלת המכתזית. אחד המוחים נפצע בשל כך. סמוך לחצות הסתיימה ההפגנה, שהציבור הולך להתארגן ולצבור כוחות לקראת ההפגנה האדירה מחר.

מודיעין עילית: מאות אברכים בני תורה יצאו ממודיעין עילית לכיוון צומת שילת. בשעה 7.15 החלה ההתאספות של מאות האברכים שמחו על רדיפת עולם התורה, ובמקום נאמרו פרקי תהילים. בשעה שמונה בערב החלו ההפגנות הסוערות במיוחד, כשהציבור מתפזר למספר מוקדים. צומת שילת נחסם לתנועה, כך גם צומת חשמונאים, צומת לפיד, צומת כפר רות, וצומת 443 לכיוון ירושלים. במשך כשעה וחצי – עד קרוב לשעה 10.00 נחסמו הצמתים לסירוגין. במקום נרשמו עומסי תנועה כבדים.

כוחות משטרה גדולים שהוזעקו למקום איבדו שליטה על ההפגנות וממילא גם על עצמם. ריבוי הצמתים וההפגנות, גרמה להם לצאת מהכלים. מכות אכזריות הופנו לעבר האברכים החשובים. מי שנרתם בשמחה לעזרת המשטרה להתאכזר למפגינים, היו כמובן אנשי הכת הנורווגית, גם חובשי פראקים מדומים. בשלב מסויים התפרע אחד השוטרים בהשתוללות רבה, ובאופן תקדימי ולא חוקי, שלף השוטר אקדח טייזר כשהוא מכוונם לעבר כמה מהמוחים בצומת חשמונאים. אחד המפגינים נפגע מהאקדח ונעצר במקום – בצומת חשמונאים. שעה קלה לאחר מכן שוחרר ופנה ל'בטרם' לקבלת טיפול רפואי. שאר המפגינים שפיזזו אנה ואנה הצליחו להימלט ולמרבה הנס לא נפגעו.

שלוש שעות ארכו ההפגנות בצמתים שעל יד מודיעין. בשעה 10.15 לערך הסתיימו ההפגנות, כשרבים מהמוחים צועדים רגלית חזור למודיעין עילית.

אשדוד: מהעיר אשדוד יצאו בשעה 7 בערב, ארבעה אוטובוסים מלאים באברכים ובחורים לכיוון צומת יבנה – כביש 4. לערך בשעה 7 וחצי הגיעו מאות המוחים באוטובוסים לצומת יבנה שם ירדו לכביש וחסמו את התנועה לכיוון דרום למשך כשעה. פקקי ענק ועומס תנועה כבד נוצר במקום לשני הכיוונים. המשטרה הגיעה רק כעבור חצי שעה בכוחות מזעריים למקום, וניסו להדוף את מאות המוחים מהעיר אשדוד. כצפוי המשטרה הרימה ידיים עד מהרה והזעיקה תגבורת. מי שאיבד סבלנות היו הנהגים, שמבליגים מול חסימת כבישים בשל מיני תהלוכות וצעדות שונות. הנהגים ניסו באלימות לפנות את המוחים הרבים אך לשווא. בהמשך קיטרו הנהגים את המשטרה על אוזלת ידה הגדולה. לאחר עשרים דקות נוספים הגיעו כוחות משטרה מעטים נוספים למקום, אך היה זה בבחינת מעטים שהם רשעים מול רבים שהם צדיקים, וכמובן מול הנחישות הרבה של בני התורה, לא יכלה המשטרה. בשעה 8.30, לקראת סדר ג', עזבו מעצמם מאות המוחים את הכביש, עלו לאוטובסים וקיימו "ויחזור לתלמודו". בדרך חזור נתקלו המוחים בכוח אדיר של משטרה ויס"מ עושים דרכם למקום ההפגנה. אך כמובן שהמשטרה איחרה את המועד.

אלעד: בעיר אלעד התאספו כמאה וחמישים אברכים בני תורה בכניסה לעיר, ירדו לכביש, אמרו תהילים וחסמו את הכניסה והיציאה מהעיר – כביש 444, למשך כרבע שעה. כוחות משטרה גדולים ביותר הגיעו למקום ופינו את המוחים מהכביש למדרכה. למשך כשעה המשיכו המוחים כנגד רדיפת הדת לעמוד במקום כשהם שרים ושמחים בשמחת התורה והאוחזים בה.

ומנגד, התאפסו להם באותו זמן עשרות אם לא מאות בחורי ישיבת תורה בתפארתה שיסודה והורתה שלא בקודשה, וניסו ללעוג בקנאה בולטת לעבר המוחים. על הזמן שהם בזבזו ללא שום מטרה – אין צורך לדבר. מעבר לכך התפלצו העוברים לראות, כי בכל פעם ששוטר דחף או התעמת עם אחד המפגינים, ששו ועלזו בחורי תפארתה כשהם מוחאים כפיים לשוטרים, וכמעט פרצו הם בריקוד של שמחה.

https://drive.google.com/open?id=0By7xFOfmzywORFp1Y2NoeFc0MVE

לא קוראים לי אחמד בן שרה.pdf

הסעות.pdf

היום – ברמת בי"ש א.pdf

בפקודת הקודש.pdf

הבן יקיר לי גיוס.pdf

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s