לקיים בנו חכמי ישראל. הגאון הגדול ר' אהרן לייב שטיינמן פונה לב ית החולים

לקיים בנו חכמי ישראל. התחזקות בתורה ותפילה לחיזוקו ורפואתו של הגאון הגדול רבי אהרן לייב שטינמן שליט"א, שפונה אתמול לבית החולים מעייני הישועה לאחר שמידות החום זינקו והתחושה וההרגשה של הגאון הגדול שליט"א הפכו לקשים מאוד. השם המלא לתפילה: אהרן יהודה לייב בן גיטל פייגא.

למרבה הצער, במקום שאנשי הבית בחזון איש 5 יצאו ויבקשו מהציבור הקדוש והיקר להרבות התורה ותפילה לרפואתו השלמה, מתנהגים הללו בקטנונית מטופשת, ומסתירים הסתר רב את כל זאת, כביכול חולשתו הרבה וחוליו של הגאון הגדל שליט"א זקן הרבנים הארץ כאשר הוא בגיל מאה, הוא דבר לא טבעי. זו גם הסיבה שר' ברוך מרדכי אזרחי כשל בדבריו ולא ידע איך להגות בתוך המי שבירך את שמו של ר' אהרן ליב שטיינמן.

קו במערכה לא העלה על דעתו אמש שיש צורך לפרסם זאת ולבקש את הדבר, והיינו בטוחים שהיום יום שלישי יופיע דבר הבקשה להתפלל לרפואת הגאון הגדול שליט"א בכל העיתונים, ועל כן נמנענו מלפרסם דברים אלו, שמשום מה יש אנשים שבטוחים וחושבים, שכל מה שקו במערכה מפרסם מה שאינו נוגע ישירות להשקפה, בא לתקוף או לגחך, מה שאינו נכון כמובן. אגב, ובדיוק מאותה סיבה נמנענו מלפרסם את המחדל החמור של יוני פוזן בעל רשת חנויות 'יפה נוף' שחילק בשבוע שעבר חוברות בכל תיבות הדואר בארץ וגרם לאנשים רבים לזרוק את החוברת לאשפה מכל הסיבות שבעולם, אך בעמוד 15 נכנס בטעות של ה' מפורש והחוברת טעונה גניזה בדחיפות. סברנו שיפה נוף יפרסם זאת בהמשך ואכן כן היה. אבל כשראינו היום שיתד ושאר העיתונים מתעלמים ואינם מבקשים להתחזק, חרה לנו מאוד וראינו חובה לפרסם את הדברים ולבקש להתפלל עבור הגאון הגדול שליט"א.

בשבועות האחרונים חש הגאון הגדול שליט"א שלא בטוב ונטל אנטיביוטיקה דרך הווריד, כשהדבר מוסיף חולשה על חולשה. לכאורה גם אז היה מן הצורך לבקש להתפלל, אבל היה ניתן להבין אולי ואולי את המחשבה שלא. ביום חמישי הופסק עירוי האנטיביוטיקה, אך אתמול יום ראשון חלה החמרה במצבו של הגאון הגדול ר' אהרן לייב שטיינמן שליט"א, וחום גופו טיפס והוא פונה בבהילות בשעות הבוקר לבית החולים מעייני הישועה לצורך בדיקות או טיפול.

אך משום מה רוח קטנונית פוקדת את בני הבית בחזון איש 5, ודבר הפינוי לבית החולים נשמר כעל סוד צבאי כדי שאיש לא ידע מכך. זוכרי קורות הימים מדגישים כי בעוד לא נפקד כמעט רב אחד וגדול אחד שאי פעם בחייו או יותר מפעם ביקשו מהציבור להתפלל עבורו, אם זה לצורך טיפול רפואי או חולי, משום מה כלפי הגאון הגדול ר' אהרן לייב יש כאלו שמנסים לטייח עובדות ולהסתיר דברים ולא לבקש מהציבור להתפלל ולהתחזק, כאילו חולשה גדולה או חולי זה איזה בושה לזקן הרבנים שהינו בגיל המאה.

עד כדי כך הגיעו הדברים, שר' ברוך מרדכי אזרחי ראש ישיבת עטרת ישראל, בביקורו במודיעין עילית בפני ילדי ישראל, החל במי שבירך רם לרפואת הנפש ורפואת הגוף.. ואז המשיך ואמר את ר' אהרן ליב.. ואז נתקע. לא אהרן יהודה ליב, ולא שם האמא. יש שיאמרו ששם זה סתם היה כדי לחנך את הילדים ולא ברצינות, והראיה היא מזה שר' ברוך מרדכי הזכיר במי שבירך מרן ראש הישיבה, והכלל הוא כידוע שבמי שבירך לא מזכירים תוארים גם אם זה עושה רושם בפני הציבור, אלא שכאן כל המטרה הייתה לחנך את הילדים שיש צדיקים בדור. נו נו. איך שלא יהיה, זוהי בדיוק הבעיה. הסיבה שר' ברוך מרדכי נתקע במי שבירך ולא הזכיר לא את השם כפי שצריך ולא את שם האמא, כי פשוט הוא מעולם מעולם עד לאותו רגע שהגיע לבמה במודיעין עילית, לא התפלל לרפואתו של הרב שטיינמן.

אך ברור לכל שאל מול אותה רוח שטותית של אנשי הבית והחצר ברחוב חזון איש 5, יש לכל אחד להתחזק ביתר שאת וביתר עוז לרפואתו השלמה ולהתחזקותו בקרוב של הגאון הגדול ר' אהרן יהודה ליב בן גיטל פיגא.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s